İşte İnsanlık Örneği

20/08/2003 11:48

Türk Doktorlar Batumda 44 Çocuğu Başarıyla Ameliyat Ettiler

Haber: Hayati AkbaşAcara Özerk Cumhuriyetinde Türk Doktorlarının yaptığı başarılı ameliyatlar konuşulmaya devam ediyor. Türk-Gürcü dostluk vakfı Türkiye cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğu ve İnterplast gurubu tarafından gerçekleştirilen bir organizasyonla Batum'da doğuştan özürlü olan çocuklar ameliyatla sağlıklarına kavuşturuldu. Kocaeli Üniversitesinden 4 doktor ve 2 anastesi uzmanından oluşan 6 kişilik İnterplast gurubun başkanlığını yapan Kocaeli Üniversitesi plastik ve rekanstüktif cerrahi anabilim dalı başkanı prof. Dr. Deniz İşcençek "Türk-Gürcü dostluk vakfı ve Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğunun konu ile ilgili grubumuza yaptığı daveti hiç düşünmeden kabul ettik. Geçen yılda ekibimiz Arhavi'de bu tür bir organizasyon gerçekleştirmişti. Yanımıza bol miktarda cerrahi alet ve ameliyat malzemesi alarak Acara'da gerçekten çok sayıda vaka ile karşılaştık. Yaptığımız kontroller sonrası bunların 44'üne ameliyat karar verdik . gerçekten insanın gördüğü zaman hayal bile edemeyeceği vakalardı bunlar. Yapılar bütün ameliyatlar başarı ile sonuçlanmıştır. Başkonsolosumuz sayın Hüseyin Karslıoğluna, kalp cerrahı uzmanımız sayın İsmet Dindar'ın manevi desteklerine, Türk-Gürcü dostluk vakfı müdürü sayın Mevlüt Artvinliye bu kadar duyarlı bir organizasyon gerçekleştirdikleri ve bizlere her türlü kolaylığı sağladıkları için teşekkürlü ediyoruz. İnsan sağlığı her şeyin üstündedir. Nitekim Acara'da ameliyatını gerçekleştirdiğimiz çocukların dileleri bizleri gönüllerine basmış, her fırsatta sevgilerini göstermişlerdir. Biz önce insan, sonra sağlık ve sonrada iki dost ülkenin yararına iyi şeyler yaptığımıza inanıyoruz" dedi.

İnterplast gurubunu oluşturan Prof. Dr. Deniz İşcençek, Doktor Çiğdem Ünal, Dr. Asena Serbes Yılmaz, doç. Kamil Toker, yardımcı doç. Ahmet Eksalkargı ve Anestezi uzmanı Kemal Tunç Tiryaki'den oluşan doktorlar 5 gün süren ameliyatlar sonrası hastaların kontrollerini yapmaya devam ediyorlar. Akşamları Batum'un güzelliklerini gezdiklerini söyleyen ekip elemanları birde Tiflis geziyorlar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.08.2003 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da İlk Diz Protez Ameliyatı...
 » Artvin Devlet Hastanesi Yine Gözdol...
 » Artvin Devlet Hastanesinde Kalp Pil...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Artvin’de Organ Bağışı Haftası Kutl...
 » Geçmiş Yıllarda Hopa'da Müzik...
 » Yeşil Artvin Derneğinden Hopa Ve Se...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Pedallarını Şehitler İçin Çevirdile...
 » O Bir Efsane...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » İstanbul'da Artvinliler Dedeman'da...
 » Artvin’de Organ Bağışı Ve Nakli Kon...
 » Artvinli Araştırmacı Yazar Ülkü Öna...
 » Hopa Devlet Hastanesinde 192 Bin Ha...
 » Doğu Karadeniz'den Uzakdoğu Çıkarma...
 » Add Artvin Şube Başkanı Biber’den A...
 » Batum Türk İşadamları Derneği Başka...
 » Vakıfbank Hayat Dergisi Artvin'i Ko...
 » Tika’dan Dost Ülkeye Destek...