Arhavi'de Boks Heyecanı Başladı

02/02/2011 10:58

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 56 İlden 433 Sporcu İle Arhavi'de Yapılıyor.


Haber: Necmettin NumanoğluBir süredir organizasyon çalışmaları yürütülen Türkiye Yıldızlar Ferdi Boks Şampiyonası Arhavi İlçe Kapalı Spor Salonunda başladı. 56 ilden gelen yaklaşık 433 sporcu, 31 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında, 13 sıklette Türkiye Şampiyonu olabilmek için ter dökecek. Türkiye'nin dört bir yanından gelen yıldız sporcu ve takımların yanı sıra, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üst düzey spor kulüplerinin boks takımları da turnuvada yer alıyor.

Şampiyonanın açılış gününde protokolde birbirinden önemli katılımcı yer alırken, yapılan muhteşem açılış töreni izleyenlerden büyük beğeni topladı. Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Arhavi Kaymakam Vekili Abdullah Aktaş, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Türkiye Boks Federasyonu adına federasyon yönetim kurulu üyesi Mustafa Yalçın, Tenis Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu, Boks Federasyonun Küba'lı Milli Takım Antrenörleri, Kamu Kurum ve Kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri törende yer alırken, vatandaşların da şampiyonaya yoğun ilgi göstermeleri dikkat çekti.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu İlk gün yapılan 1. Tur müsabakalarının ardından yapılan açılış töreninde yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi. Hekimoğlu; "31 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz bu büyük organizasyonun eksiksiz bir şekilde yapılması için azami gayret gösterdik. Ülkemizin dört bir yanından ilçemize gelen sporcularımız, teknik heyet, hakemlerimiz ve federasyon temsilcilerimizi memnun etmenin çabası içerisindeyiz. Yaklaşık 700'ü aşkın bir katılımın sağlandığı turnuvanın çok renkli geçeceğine, şampiyonanın sonuna kadar aynı coşku ve heyecanın yaşanacağına inanıyorum.

Şampiyonanın ilçemizde yapılması hususunda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Kocatepe'ye ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Sayın Eyüp Gözgeç'e özellikle teşekkür ediyorum. Bunun yanında yine katkılarından dolayı isimlerini geçemeyeceğim önemli kişi ve kurumlar var. Başta yapmış olduğumuz bu organizasyonda gecesini gündüzüne katan İlçe Spor Müdürü Sayın Erol Tosun ve personellerine, Arhavispor Kulübü Başkanı Sayın Hüseyin Uzunhasanoğlu ve yönetim kurulu üyelerine, Arhavi'nin yetiştirdiği boksörlerimizden Sayın Hamdi Yıldırım'a, belediyemiz çalışanları ve Belediye Gençlik Meclisi üyelerime teşekkür ediyorum. " dedi.

Daha sonra G. S. G. M. Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Arhavi Kaymakam vekili Abdullah Aktaş ve boks federasyonu adına yönetim kurulu üyesi Mustafa Yalçın yapmış oldukları konuşmalarında, organizasyonun başarılı geçmesi temennisinde bulunarak, yapılan organizasyon nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Şampiyonanın 1. Gününde yapılan seremoni ile 56 ilin sporcuları hakemleri ve teknik heyetleri tanıtıldı. Ardından Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ait Halkoyunları ekibi gösterilerini sundu. Program 1. Tur boks müsabakaları ile devam etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.02.2011 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Büyük Organizasyona Hazır...
 » Mençuna Cup Bayanlar Tenis Turnuvas...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » Arhavi'ye Yakışacak Büyük Bir Organ...
 » Artvin Valisi Cirit, Başarılı Güreş...
 » Boks’un Kalbi Artvin’de Atmaya Başl...
 » Arhavi'de Dostluk Karate Turnuvası...
 » Ünilig Voleybol Yarı Final Heyecanı...
 » Arhavi'de Boks Şöleni...
 » Milletvekili Orhan Yıldız Artvin'de...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » İmkansız Olanı Başarmak...
 » Vali Yemlihalıoğlu, Türk Telekom Ar...
 » Vali Yemlihalıoğlu, Türk Telekom Ar...
 » Hasan Hoca Sevgi Seli Arasında Son...
 » Doğu Karadeniz'den Uzakdoğu Çıkarma...
 » Kafkasör Festivali Boğa Güreşleri İ...
 » Borçka 123 Judocuyu Ağırlıyor...
 » 1. Kafkasör Koşusu Yapılıyor...
 » Artvin’de Futbol Şöleni Devam Ediyo...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...