Arhavi Kendine Yakışanı Yaptı

19/01/2011 18:08

Birol Topaloğlu'nun Konserinde Bkm Doldu Taştı.


Haber: Necmettin NumanoğluÜlkemizin ve Karadeniz'in önemli sanatçılarından Birol Topaloğlu, "Kıyı Boyu Karadeniz" adlı tanıtım konserlerinin ilkini Arhavi' de gerçekleştirdi. Bayraktar Kültür Merkezinde yapılan konsere Arhavi halkı ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar büyük ilgi göstererek salonu doldurdu. Konsere Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Konser süresince Birol Topaloğlu'nun kendi albümlerinden ve yöresel şarkılarından oluşan sunumu 7'den 70'e bütün dinleyenleri adeta coşturdu.

Yeni çıkardığı albümünün tanıtımı için gerçekleştireceği konserler dizisinin ilkini Arhavi'de başlatan Birol Topaloğlu, Arhavi halkının göstermiş olduğu yoğun ilgiden ötürü memnuniyetini dile getirdi. Topaloğlu; "Bu mutlu günümde beni bağrına basan Arhavi halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni albümümün tanıtımı için başlangıç yeri olarak Arhavi'yi seçmemle ne kadar doğru ve isabetli bir karar aldığımın farkındayım. Bu coşku, bu kalabalık bizleri mutlu ettiği kadar cesaret de vermiştir. Şunu söylemeden geçemeyeceğim, beni sizlerle buluşturan çok önemli bir değeri paylaşmak istiyorum. İlk günden bu yana her türlü desteğini esirgemeyen, hep yanımızda yer alan çok değerli Arhavi Belediye Başkanım Coşkun Hekimoğlu'na huzurunuzda şahsım ve tüm ekibim adına şükranlarımı sunuyorum. " dedi.

Birol Topaloğlu, gece boyunca birbirinden güzel Karadeniz müziğinin ezgilerini, tulumu ve kemençesi ile dile getirdi. Davetliler şarkılara eşlik ettiler, pistte halaylar kurarak doyasıya eğlendiler. Program arasında ise Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, "Birol Topaloğlu'na kültürümüze ve değerlerimize yapmış olduğu katkılarından ötürü, Arhavi'nin sembolü olan özgürlük heykelinin plaketini" verdi. . Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu; "Kültürümüze ve özümüze büyük katkısı olan çok değerli sanatçımız Birol Topaloğlu, seslendirdiği birbirinden güzel yöresel müziklerimiz bizleri adeta geçmişe götürmüş, o dönemleri bizlere tekrar yaşatmıştır. Gelenek ve göreneklerimize, örf ve adetlerimize bağlı nesillerin yetişmesi için kültürümüze, sanatımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Birol Topaloğlu gibi sanatçılarımızın çalışmaları bu bakımdan çok önemlidir. Ben kendilerini hazırlamış oldukları bu yeni albüm için kutluyorum. Sanat yaşamında başarılar diliyorum. " dedi.

Coşkulu bir şekilde geçen konser sonrasında vatandaşlar, Birol Topaloğlu'nun albümünü açılan stant tan satın aldılar. Topaloğlu albümünü satın alan hayranlarının CD'lerini imzalayarak, onlarla fotoğraf çektirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.01.2011 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvinliler Dev Konsere Hazırlanıyo...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Eczacılardan Cerattepe’ye Bir Deste...
 » Denizin Çocuğu Giderken Çernobil So...
 » Unutmadık, Unutmayacağız...
 » Grup Karmate Sandıklarda Saklı Melo...
 » Şavşat Sakin Şehir Ünvanı Aldı...
 » İstad'dan Muhteşem Bir Şenlik...
 » Maçahela Mektup...
 » Artvin Sinema Günlerinde Ünlülerle...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Erkan Ocaklı Şarkıları İle Yaşayaca...
 » Hopa Belediyesi Kazım Koyuncu Sanat...
 » O Gürcistan’ın Tarkan’ı...
 » Arhavi 39'uncu Uluslararası Kültür...
 » Büyük Üstat Yaşar Turna Mezarı Başı...
 » Bayar Şahin Hes'ler İçin Beste Yapt...
 » Murgul Belediye Çavuş “Geleceğimiz...
 » Ragıp Zarakolu'dan Hopa'ya Mesaj Va...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...