Kemalpaşa'daki Orman Yangını Korkutmaya Devam Ediyor

26/12/2010 12:36


Haber: Hayati AkbaşHopa'ya bağlı Kemalpaşa Beldesinde akşam saatlerinde başlayan ve örtü yangını şeklide devam eden yangında, ormanlık alanlarda zarar gördü.

Artvin Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, yaptığı açıklamada, Kemalpaşa beldesine bağlı Yeşilce Mahallesi'nde başlayan yangının, daha sonra rüzgârın etkisiyle Kaya köyü mevkine kadar geldiğini ifade etti.

Coşkun, yangının yaklaşık 20 hektarlık alanda örtü yangını şeklinde devam ettiğini vurgulayarak, 'Yangın zaman zaman ormanlık alana da sıçrıyor. Bu nedenle bazı ormanlık alanlarda yangından zarar gördü. Rüzgâr nedeniyle yangının kontrol altına alınmasında güçlük yaşanıyor' dedi.

Coşkun, yangının söndürülmesi için bölgede bulunan bütün ekiplerin büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Kaya köyünün Papatya Mahallesi'nde bulunan yerleşim yerlerinde olası bir yangın ihtimali karşı itfaiye ekipleri hazır bekletiliyor. Yangın yerine, Rize ve Trabzon'dan da ekipler çağrıldığı bildirildi.

Yangın söndürme çalışmalarına Artvin Orman Bölge Müdürlüğü, itfaiye ekipleri ile çevre köylerden yaklaşık 100 kişilik ekip katılıyor.

Öte yandan yangın söndürme çalışmalarına katılan Nuri Sabuncu adlı köylü ise dumandan etkilenerek, hastaneye kaldırıldı.

Vali Olay Yerine Gitti.

Yangın haberinin Artvin'e ulaşması ile birlikte Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Orman Bölge Müdürü A. Köksal Coşkun, Emniyet Müdürü Muhsin Armağan, Jandarma Komutanı Albay Mehmet Nasif ve ilgili kurum müdürleri olay yerine gittiler.

Jandarma ve Orman Muhafaza Memurları yangının çıkış nedenini araştırıyor.

Yangın Kontrol Altın Alındı

Cumartesi akşamüzeri saat 16 sularında başlayan ve rüzgârı etkisiyle büyüyen yangın, gece 21 sıralarında kontrol altında alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Tedbir olarak itfaiye araçları ve arazözler yangın bölgesinde bekletiliyor. Olayı çıktığı bölge Kemalpaşa Sarp Sınır Kapısı arasındaki yol güzergâhında görülebiliyor. Yangın mahalli sahile kuş uçuşu yaklaşık 2 km. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangında ilk belirlemelere göre can kaybı yok.

Olay çok yönlü soruşturulmaya başlandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.12.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Gdo'da Asıl Hedef Gıdada Egemenliği...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » Kemalpaşa'daki Yangın 11 Saatte Sön...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Bayraktutan'dan Davet Var...
 » Doğa Harikası Borçka Karagöl, Moder...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Bayındırlık Ve İskân Bakanı Faruk N...
 » Vakıfbank Hayat Dergisi Artvin'i Ko...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Macahel'e Bir Destekte Sağlık Bakan...
 » Halk Kültürü Araştırmacısı Ülkü Öna...
 » Akparti Artvin Milletvekili Ertekin...
 » Turizmde İş Birliği Ve Güç Birliği...
 » Bayraktutan'dan Göz Altılara Tbmm K...
 » Und Türki Cumhuriyetleri Masaya Yat...
 » Artvinli Araştırmacı Yazar Ülkü Öna...
 » Gürcüler Sarp Sınır Kapısında Yine...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...