Trabzon Zağnos'ta Artvin Rüzgârı Esti

22/08/2010 18:57


Haber: Hayati AkbaşTrabzon Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ramazan Etkinlikleri kapsamında dün akşam Zağnos Vadisi'nde "Artvin Gecesi" yaşandı. Büyük ilgi gören gecede izleyenler hem tulum, hem de halk oyunları ile coşkunun doruğuna çıktı.

Trabzon Artvinliler Derneği'nin organizesiyle gerçekleşen programda açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Ahmet Külekçi, bir gecede olsa Artvin kültürünü-müziğini ve halk oyunlarını Trabzonlularla paylaşma fırsatını veren Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na teşekkür etti. Gecede Türkiye Halkoyunları yarışmasında ikinci olan Hopa Gençlik ve Spor Kulübünün Artvin yöresi oyunları izleyenlerden büyük alkış alırken Kemalpaşa'dan gelerek Artvinliler Gecesine renk katan Yusuf Aydın ve arkadaşları tulum ve gitarla Karadeniz müziğinin sevilen ezgilerini seslendirdi. Gençlerin yorumu ve sesi Kazım Koyuncuyu aratmadı.

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi Artvinlilere gösterdiği destek ve katkılardan dolayı Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na plaket verdi. Plaketi geceye katılan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan aldı.

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan Trabzon'un çevre illerle bir bütün olduğunu ifade ederek, "Trabzon şehrinde çevre illerden gelen ve bu şehrin bireyi olan binlerce insanımız var. Karadeniz insanı çevresindekiyle iyi iletişim kuran, sevecen ve sıcakkanlı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle şehrimizde tam bir uyum ve ahenk var. Bugün burada Artvin yöresinin ezgilerini dinledik, halk oyunlarını izledik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.08.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Zagnos'ta Artvin Rüzgârı Esti...
 » “Trabzon-artvin Arası Sevgi Köprüsü...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Est...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Est...
 » Trabzon Zagnos’ta Artvinliler Geces...
 » 7 Martt'ta Trabzon'da Artvin Şöleni...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Ese...
 » Artvin Eğitimi Sempozyumda Tartışıl...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Ankara'da Artvinliler Çoştu...
 » Trabzon’da Tarihi Zağnos’un Çevresi...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Chp Genel Başkanı Teröristlere Meyd...
 » Esenkıyı Köyü Çoştu...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » 67. Geleneksel Yusufeli Karakucak G...
 » Artvin Hopaspor Yaz Spor Okulu Sona...
 » Trabzon'da Demiryolu Tartışması Büy...
 » Karadeniz Bölgesi Gayrimenkul Sektö...
 » Dp Kadın Kolları Genel Başkanı Kahv...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...