Üniversite Derneğinden Tıp Fakültesine 150 Bin Dolarlık İki Adet Ultrasonografi Cihazı

16/08/2010 14:02

Üniversite Derneği Hacettepe Ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kullanılan Son Teknoloji İki Adet Ultrasonografi Cihazını Tıp Fakültesine Bağışladı.


Üniversite Derneğinden Tıp Fakültesine 150 Bin Dolarlık İki Adet Ultrasonografi Cihazı

Haber: Hayati AkbaşRize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği Başkanı ve Rize İl Genel Meclis Başkanı Rahmi Metin tarafından yapılan açıklamada, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde kullanılan son teknoloji iki adet Ultrasonografi Cihazı alındığı, Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına bağışlanan cihazların Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesine teslim edildiği ve hizmete sunuldu belirtildi. Metin, Üniversite Derneğimize bağışta bulunan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiklerini, Üniversite Derneğimizin imkânlar ölçüsünde Üniversite ve Tıp Fakültemizin gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Arif Yılmaz ise cihazlarla ilgili şunları söyledi. "Üniversite Derneği tarafından alınan ve Tıp Fakültesinde bağışlanan Ultrasonografi Cihazlarında, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ile birçok durum erken evrede ve hızlı bir şekilde teşhis etme imkânı sağlayacaktır. Yüksek çözünürlüklü görüntülerin kayıt altına alınabilme kabiliyetine sahip olacaktır. Hamilelik döneminde anne karnındaki bebeğin; sağlık durumundan, boyunun, ağırlığının ve tahmini doğum tarihinin belirlenmesine kadar birçok ileri düzey teknolojik hizmetler alınabilecek, Radyolojik anlamda da hizmet sunacak cihazlar, vücutta oluşabilecek kitleleri tamamını çok erken evrede teşhis etme imkânı sağlayacaktır. Cihazlar sahip olduğu meme probu sayesinde meme kanseri taraması ve bu taramalarda hızlı ve erken teşhis imkânı sunarken, biopsi ataçmanı sayesinde ürolojik anlamda rektal biopsi kabiliyetine sahip olacaktır. Bu cihazlar sayesinde, Ultrasonografi Servisimizin hem kapasitesi artacak hem de Rize'miz ve bölge insanımıza büyükşehirlerdeki köklü sağlık kurumları ile eşdeğer hizmet sunulmuş olacaktır "

Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği, Rize'de Onkoloji Hastanesi kurulması, Tıp Fakültesine Anjiografi Cihazı, Göz Ameliyat Mikroskop Cihazı, Tıp Fakültesi Dekanlığında öğrencilerin eğitim görecekleri Laboratuar malzemelerinin ve anatomi cihazlarının (maket malzemeler) alınması, Üniversite tarafından yapılan kamulaştırmalarda Üniversite bütçesinden karşılanamayan ifraz harçlarının karşılanması ve diğer ödemeler konusunda katkı yapılması, Rize Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmaları ile üniversite öğrencilerine çeşitli ödüllerin verilmesi, öğretim üyelerinin bilimsel çalışmalarının desteklenmesi gibi sayısız faaliyetlerle adını duyurmuştu.

Rize İlinde Üniversite Geliştirme Derneği hakkında detaylı bilgi ve bağışlarınız için banka hesap numaraları www. rizeunivder. org resmi internet adresinde bulunmaktadır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.08.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin’de Bir İlk Daha Gerçekleşti...
 » Rize Onkoloji Hastanesinde Sona Yak...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Arhavi Devlet Hastanesinde Yenilikl...
 » Hopa'da Çay Paraları Ödemeleri Deni...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Artvin’deki Şifalı Sular İlgi Bekli...
 » Bakan Çelik, Üreticimiz Artık Boşa...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Dsi Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel E...
 » Türk İşadamlarından İran’a Çıkarma...
 » Trabzon Ve Bölge İş Adamlarından İ...
 » Deremezra Bir Başka Güzeldir...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Hopa'da Nihayet Tır Parkı Yapılıyor...