Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atamaları Yapıldı

31/07/2010 08:19

Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran Rize Vali Yardımcılığına Atanırken Yerine Şırnak Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş Atandı.


Haber: Hayati Akbaşİçişleri Bakanlığı, bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince 419 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinin değiştirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer değiştirme Yönetmeliği ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca İçişleri Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanarak çıkartılan rutin atama kararnamesinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığı ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu Müşterek Kararname ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 419 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemlerinin dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

"Buna göre; Bakanlık Merkezinde görevli 2 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilirken, 12 Kaymakam ve 5 Vali Yardımcısı Bakanlık Merkezindeki değişik görevlere getirilmiş, merkezde görevli 5 Mülki İdare Amiri Vali Yardımcılığına, 2 Mülki İdare Amiri ise Kaymakamlığa atanmıştır.

Anılan kararname ile 63 Vali Yardımcısının yerleri değiştirilirken 46 Vali Yardımcısı Kaymakamlığa, 1 Vali Yardımcısı İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne, 205 Kaymakamın naklen yerleri değiştirilirken 76 Kaymakam Vali Yardımcılığına, Vali Yardımcısı iken Özel İdare Genel Sekreterliğine atanan 1 Mülki İdare Amiri de Kaymakamlığa atanmışlardır. "

İşte atamalar:1. Derece Kadrolu Rize Vali Yardımcılığına Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran'ın, 1. Derece Kadrolu Kastamonu Vali Yardımcılığına Borçka Kaymakamı Hüseyin Gökdemir'in, 1. . Derece Kadrolu Yeşilova Kaymakamlığına Artvin Vali Yardımcısı Mustafa Altınpınar'ın, 3. Derece Kadrolu Hopa Kaymakamlığına Şırnak Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş'ın atamaları yapıldı.

İŞTE ATAMALAR

Maçka Kaymakamı Ali Murat Kayhan Nevşehir Vali Yardımcılığına, Vakfıkebir Kaymakamlığı'na Tokat Vali Yardımcısı Sedat Sırrı Alisoy, Hadim Kaymakamlığı'na Gümüşhane Vali Yardımcısı Mehmet Demiral, Gümüşhane Vali Yardımcılığı'na Çaldıran Kaymakamı Armağan Önal, Artvin Vali Yardımcılığı'na Doğanşar Kaymakamı Vefa Kaya, İspir Kaymakamlığı'na Burdur Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Artvin Borçka Kaymakamlığı'na Fatih Kızıltoprak, Rize Çamlıhemşin Kaymakamı İsmail Çiçek, Halfeti Kaymakamlığı'na, Of Hayrat Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Pülümür Kaymakamlığı'na, Ardeşen Kaymakamı Cemil Kılınç, 1. Derece Kadrolu Personel Şube Müdürlüğü'ne, Aksaray Vali Yardımcılığı'na Vakfıkebir Kaymakamı Fikret Zaman, Rize Vali Yardımcılığı'na Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı'na Eynesil Kaymakamı Bahri Tiryaki, Kastamonu Vali Yardımcılığı'na Borçka Kaymakamı Hüseyin Gökdemir, Kulu Kaymakamlığı'na Kelkit Kaymakamı Ayhan Işık atandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.07.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atama...
 » Artvin Vali Yardımcılarında Nöbet D...
 » Hopa Kaymakamlığına İbrahim Özkan A...
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Çay Tarımı Yapılacak Alanlar Açıkla...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Artvin Eğitim - Sen’den Milli Eğiti...
 » Arhavi Kaymakamı Akın Varıcıer Hay...
 » Şark Görevi Süresi Artvin’de 7 Yıl...
 » Artvin Lif-levha Fabrikası Emekçile...
 » Şavşat 1. İlçe İdare Kurulu Topland...
 » Artvin Emniyeti Fetö’culara Göz Açt...
 » Operasyonlar Artvin’e Uzadı...
 » Karadeniz Bölgesi Tarımcıları Safra...
 » Norm Fazlası Öğretmen Atamaları 5 A...
 » Şehir Ve Başkan Dergisi Yılın Beled...
 » İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Top...
 » İdarecilerin Esnaf Ziyareti...
 » İşte Hayvan Sevgisi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...