Tesk Seçimleri İçin Heyecan Artıyor

05/04/2010 14:38

Artvin'li Demirhan Elçin Bir Adım Önde.


Haber: Hayati Akbaş







Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin 2002-2009 yılları arasında TESK Genel Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştu. TESK Genel Başkan Vekilliği görevinden istifa ederek TESK Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Demirhan Elçin ulusal çapta yayın yapan ve ekonomi haberleriyle öne çıkan Dünya gazetesinde haber konusu oldu. Haberde Demirhan Elçin'in il il dolaşarak seçime hazırlandığı vurgulandı. Yozgat Esob Başkanı Uğur Bektaş ile güç birliği yaparak kaliteli bir ekip oluşturup hareket ettiği öğrenilen Demirhan Elçin'in, seçim gezilerine Mayıs ayından sonra daha da fazla ağırlık vereceği öğrenildi.

Demirhan Elçin'in TESK başkanlığı için büyük bir destek gördüğü ve bir adım öne çıktığı konuşuluyor. Araştırmalar sonucunda, Mevcut TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'e teşkilat tarafından pek sıcak bakılmadığı öğrenildi.

Kamuoyunda Demirhan Elçin'in TESK Genel Başkan Vekilliği görevini yürüttüğü dönemde esnaf teşkilatı tarafından büyük bir sevgi ve saygınlık kazandığı, TESK Genel Başkanlığı için yeterince tecrübeli ve doğru bir isim olduğu konuşuluyor.

Mevcut TESK Genel Başkan'ının tedirgin olduğu söyleniyor.

Dünya gazetesi muhabirleri, TESK Genel Kurulu'nda başka bir adayın olup olmayacağını sormak için Bendevi Palandöken'i aradıklarında, Bendevi Palandöken'in ses tonunun değiştiğini ve rakibiyle ilgili fazla bir bilgi verilmediği vurgulandı.

Ayrıca TESK Genel Başkanlığı için Demirhan Elçin'den başka bir aday çıkması halinde Bendevi Palandöken'in aday olup olmayacağı da merak konusu.

Demirhan ELÇİN Bir adım Önde

Artvin Esob Başkanı Demirhan Elçin ve Yozgat Esob Başkanı Uğur Bektaş'ın güçlerini birleştirip seçime hazırlandıkları konuşuluyor. Demirhan Elçin ve Uğur Bektaş'ın oluşturduğu ekibin Başkan Adayı Demirhan Elçin. Demirhan Elçin'in ekibindeki isimlerle beraber, esnaf teşkilatlarını dolaştığı ve seçime sıkı bir şekilde hazırlandığı söyleniyor. Bu konu Dünya gazetesinin haberinde de vurgulanmış.

Konuyla ilgili açıklama yapan Demirhan Elçin; Dünya gazetesindeki haberi yeni okuduğunu belirterek şunları söyledi; ‘' Adaylığımı daha önce açıklamıştım. Herhangi bir tereddüt yok, doğru yolda ilerliyoruz. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki esnaf teşkilatlarını arkadaşlarımızla beraber ziyaret ediyoruz. Çok olumlu izlenimler ediniyoruz. Bu ziyaretlerimiz devam edecek ve seçim takvimi yaklaştıkça daha da hızlanacak. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Şu anda bana ve ekibime karşı çok yoğun bir istek ve destek var. Bu istek ve destek bizim arkamızdaki en büyük güç. Genel Kurul'da kimin aday olup olmadığı bizi ilgilendirmiyor. Biz büyük bir çoğunluğun desteğini alarak seçimi kazanmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda dik duruşumuzdan taviz vermeden ilkeli, ciddi ve ne yaptığını bilen bir şekilde hareket edeceğiz. TESK Genel Başkan Vekilliğinden noter kanalıya istifa etmiştim ancak TESK'de yönetim kurulu üyeliğim devam ediyor. Doğru bulmadığım konularda muhalif tavır sergiliyorum ve ilgili yönetim kurulu kararlarına muhalefet şerhi koyuyorum''dedi.

Hükümetin, TESK Genel Kuruluna müdahale edip etmeyeceğini sorduğumuzda ise; Artvin ESOB başkanı Demirhan Elçin şöyle cevap verdi; Şu anda o konuyla ilgili net bir bilgiye kimse sahip değil. Bende sizler gibi gazetelerden okuyorum. Bekleyip göreceğiz. Biz bu konularla fazla ilgilenmiyoruz. Kendi yolumuzda ilerliyoruz. TESK siyaset üstü bir kurumdur. Hiçbir şekilde TESK'e siyaset bulaşmamalıdır. Oda yöneticilerinden TESK yöneticilerine varana kadar her teşkilat yöneticisi esnaf ve sanatkârı koruyucu tedbirler alınması için gerek muhalefet ile gerek iktidar ile temas kurabilir, bunda herhangi bir sakınca yoktur ancak ne iktidar ne de muhalefet hiçbir şekilde doğrudan veya dolaylı olarak TESK Genel Kurul'una müdahale etmemelidir.

TESK Genel Başkanı seçildiği takdirde, TESK'de yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Elçin, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olan TESK'in gücünü daha fazla hissettirdiği bir dönemim başlayacağını belirtti. Ortak akıl ile hareket ederek esnaf ve sanatkârı kalkındırmak için var güçleriyle çalışacaklarını ve mücadele edeceklerinin altını çizdi.

Elçin ayrıca; ‘'Mayıs ayından sonra çalışmalarımıza daha fazla ağırlık vereceğiz, tüm ülkeyi dolaşacağız, ulaşmadığımız esnaf teşkilatı kalmayacak, Türkiye'yi harmanlayacağız'' dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.04.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Esnafı Rahatlatmak İçinde Kriz Pake...
 » Artvin’de İşsiz Kalan Esnafa İşsizl...
 » Türkiye Şoförler Ve Otomobilciler F...
 » Başkan Bendevi Bölge Parlak Günleri...
 » Akyürek, Tobb Heyetiyle Katar Ziyar...
 » Artvin Esob Genel Kurulunu Yaptı...
 » Tesk Genel Başkanlığına Bir Artvin'...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Hopa Esnaf Odası Başkanından Can Su...
 » Yeşil Artvin Derneği Vali Cirit’i Z...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin’de Ahilik Haftası Kutlandı...
 » Agc’den Esob Başkanı Demirhan Elçin...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Artvin’de Türk Kızılay’ı Kız Öğrenc...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Gen...
 » Artvin Tek Yürek Oldu, Elçin'e Sahi...
 » Artvin Esnaf Odaları Arhaviye Çıkar...
 » Artvin Tso'dan Dayanışma Yemeği...
 » Artvin'de Chp Kongreleri Başladı...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...