Şavşat Belediyesinden Vefa

10/02/2010 23:08

Eski Başkan Adil Aydın Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı.


Şavşat Belediyesinden Vefa

Haber: Nurbay UstaArtvin'in Şavşat İlçesinde 2 yıl önce Belediye Başkanı iken geçirmiş olduğu bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Adil Aydın anıldı.

Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu'nun hazırlamış olduğu anma programına katılım oldukça fazlaydı. Belediye personeli Aşkın Kamacının sunuculuğunu yapmış olduğu anma programına CHP İlçe Başkanı İlyas Yazıcı, İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Yazar, Belediye meclis üyeleri, Belediye personeli yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan merhum Belediye Başkanı Adil Aydını anma programında saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu yapmış olduğu konuşmada Adil Aydının öz geçmişinin yanı sıra Şavşat İlçesine yapmış olduğu hizmetleri anlattı. Başkan Köroğlu "İsmi gibi Adil Soyadı gibi Aydın olan değerli büyüğümüzü kaybetmenin derin üzüntüsünü hala içimizde taşıyoruz. Yeri dolmayacak bu büyüğümüzü bugün bir kez daha saygıyla anıyoruz. " Dedi. Başkan Köroğlu; "Değerli büyüğümüz Adil Aydın iyi bir Belediye Başkanı olmanın ötesinde büyük bir sosyal demokrat, dürüstlüğün simgesi, hepimiz için bir bilge ve ağabeydi. Onu çok arıyoruz. " Dedi. Adil Aydının Eşi Emekli Öğretmen Şerafet Aydın rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayarak telgraf gönderdi. Ayrıca CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve bazı CHP liler telgraf gönderdiler.

Daha sonra anma programına katılamayan Merhum Belediye Başkanı Adil Aydın´ın eşi Şerafet Aydın´ın ve anma programına katılamayanların gönderdiği mesajlar okundu.

Şerafet Aydın, gönderdiği mesajda "Hayatımın en önemli günlerinden biri olan 6 Şubat´ta sizlerin arasında olamamamın ezikliği içindeyim diyerek anma programında yer alamamasının üzüntüsünü dile getiren Şerafet Aydın; "Bir insanı ölümsüzleştiren arkasında bıraktığı saygı sevgi ve öz değerlerdir. Onurlu bir yaşam her insanın ana ilkesi olmalıdır. Hiç unutulmamalıdır ki Tanrı katında en muteber olan insanlık alemine hizmet etmek ve araksında eserler bırakmaktır. İşte bu özelliklerin en güzel örneği Adil Aydın´dır. Tabi bu arada unutmamamız gereken önemli bir husus da bu güzellikleri görmek ve kıymetini bilmek de faziletli insanların özelliğidir. Ben bunu Şavşat´ın Kadirşinas halkında her zaman gördüm, hissettim. Bun nedenle belediye çalışanlarına ve Şavşat halkına müteşekkirim. Eminim ki Adil Aydın siz değerli dostlarının bağlılığını, sevgi ve saygısını her an hissetmektedir. O, Şavşat´ı, Şavşatlıyı hep çok sevdi ve Şavşat da vefalı duruşuyla ona cevap verdi. " dedi.

Anma programında etkinlikleri çerçevesinde Adil Aydın ile ilgili slâyt gösterileri yapıldı. Programda; Şerafet Aydının kardeşi Eczacı Selahattin Yazarın ve bazı vatandaşlarla birlikte bir kısım Belediye çalışanlarının da çok duygulu olduğu görüldü.

Emekli Öğretmen Osman Altun da Adil Aydın la olan anılarını anlattı. Birçok vatandaş ve bazı sivil toplum kuruluşları da Belediye meclis toplantı salonunda yapılan etkinliğe çiçekler göndererek Merhum Başkana olan bağlılık ve vefa örneğini gösterdiler.

Program sonrası Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu bütün katılımcılara teşekkür ederken; "Aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, siz değerli misafirlere teşekkür ediyorum. " diyerek herkesi kapıda tokalaşarak uğurladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.02.2010 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Merhum Belediye Başkanına Vefa...
 » Vali Kırlı'ya Veda Yemeklerinin Ard...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Artvin’in Aydın Babası Hayata Gözle...
 » Ulu Önder Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü...
 » Uğur Mumcu Artvin’de Anıldı...
 » Chp Artvin Milletvekili Av.uğur Bay...
 » Bayraktutan’dan 10 Kasım Mesajı...
 » Hopa’da Aday Öğretmenlerden Belediy...
 » Ekinci: Halkın Talebi Olursa Hizmet...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce, Kentte...
 » Şavşat Sahara Pancarcı Şenlikleri B...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » İstanbul’da Ardef Genel Kurulu Yapı...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Ankara'daki Artvin Derneğinden Örne...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Şavşat Sahara Festivali Tamamlandı...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...