Şavşat Belediyesinden Kar Tedbirleri

03/02/2010 08:48

Şavşat Belediyesi, Kış Sezonu Olumsuz Hava Koşullarıyla Mücadele Planlarını Faaliyete Geçirdi.


Haber: Nurbay UstaŞavşat Belediyesi, kış sezonu olumsuz hava koşullarıyla mücadele planlarını faaliyete geçirdi.

Vatandaşların kötü hava koşullarından en az düzeyde etkilenmesi için hava şartlarının durumuna göre Çalışmaları'nı tüm hızıyla sürdürdüklerini aktaran Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, Şavşat Belediyesi olarak olumsuz hava koşullarıyla mücadele hazırlıkları çerçevesinde çok az sayı da personel ve kısıtlı makine parkına 25 ayrı güzergâhta toplam 12 kilometre uzunluğundaki yol ağı ve meydanlardaki kar temizleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Şavşat Belediyesi karla mücadele ekipleri kış sezonu olumsuz hava koşullarıyla karla mücadele ekipleri Kış aylarında şehir hayatının normal seyrinin devamı amacıyla kötü hava koşullarıyla ve kar-buzlanma ve göllenme ile mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Her bölgenin öncelikli güzergâhları belirlenerek, karyağışı öncesi ve yağış anında ana arterler, katılım noktaları, kavşaklar ve Pazar alanına müdahale edilecek şekilde çalışmalarını sürdürüldüğünü aktaran Başkan Köroğlu, ana arterlerin dışında, Terminal, hastane giriş çıkışları, polis ve jandarma giriş çıkışları, okulların giriş çıkışları için de karla mücadele ekipleri çalışmalarını devam ettirdiğini belirterek bu bölgelerde hiçbir sorun yaşanmadığını belirtti.

Başkan Köroğlu, Şavşatlıların sorunsuz bir kış geçirmeleri için tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Araçların, belirlenen güzergâhlarda yapacakları kar küreme ve yol açma çalışmalarını 24 saat aralıksız devam edeceklerini belirten Başkan Köroğlu, ekiplerin yapılacak çalışmalarda buzlanmaya anında müdahale edeceğini, önceden tespit çalışması yapılarak gerekli önlemlerin alınacağını dile getirdi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konutlar bölgesine ve mahallelerimizde de bağlantı yolundan ulaşımda önemli sıkıntı yoktu. Belediye ekipleri sık sık kar temizleme çalışması yaparak yolu açık tuttu. Ayrıca Uluslar arası Karayolunun ilçemiz Cumhuriyet Caddesinden geçmesine rağmen hiçbir sorun yaşanmadı dedi.

Meteoroloji`nin uyarıları doğrultusunda kara karşı önlem alan Şavşat Belediyesi, ilçede herhangi bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Şavşat Belediyesi`n den yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte, kar temizleme ve tuzlama çalışması başlatan ekipler ilçede trafiğinin akışını sağladı. Meteoroloji`nin önceden duyurduğu kar yağışına hazırlık yapan Şavşat Belediyesi, ilçede ulaşımın aksamaması için karla mücadele çalışmalarını sürdürdü. Gece yarısından itibaren başlatılan kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sonucunda Şavşat'ta ulaşımda aksama yaşanmadı.

Belediye olarak meteorolojik uyarı ve kış şartlarını dikkate alarak hazırlıklı olduklarını, kar yağışının başlamasıyla birlikte harekete geçtiklerini belirten Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, `Gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte Şavşat'ta yoğun bir şekilde karla mücadele çalışması yürüttük. Ekibimizle tuzlama ve kar küreme çalışması yaptık. Yoğun bir çalışma ile şu ana kadar kapalı herhangi bir arterimiz yok. Mahalle içlerindeki bazı sokaklarda sıkıntılarımız vardı. Oralarda da çalışmalarımızı sabaha kadar sürdürerek Şavşat'ın tamamında yaya ve araç trafiğini rahat hale getirdik. ` dedi.

Başkan Köroğlu, yeterli miktarda kum ve tuz stokları olduğunu, kış şartlarına hazır olduklarını sözlerine ekledi.

ACİL MÜDAHALE EKİBİ OLUŞTURULDU, ALO BAŞKAN HATTI HİZMETTE

Başkan Köroğlu konuyla ilgili olarak ayrıca acil müdahale ekipleri oluşturduklarını söyleyerek, günlük hayatın etkilenmemesi için gereken tedbirlerin alındığını söyledi.

Köroğlu, Hemşerilerimiz, şehir merkezinde kar ve buzlanma ve daha değişik konularla ilgili şikâyetlerini, ‘ALO BAŞKAN' Hattına yani, 24 saat açık olan cep telefonuma bildirebilirler dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.02.2010 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar Yağışı Etkili Oldu...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Şavşat'ta Beyaz Esaret...
 » Artvin’de Kar Ve Buz Mücadelesi Sür...
 » Karayolları Ekipleri Çalışmalarını...
 » 72 Koğuş Bugün Artvin'de Halkla Bul...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’e Kar Erken Geldi...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Dikkat Artvin’e Kar Geliyor...
 » Şavşat Belediyesi Bahar Temizliği Y...
 » Karadenizde Hamsi Bereketi....
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Borçka Karagöl Doğa Fotoğrafçıların...
 » Meydancık'a Kar Yağdı...
 » Tam Yol İleri...
 » Artvin İl Emniyet Müdürü Necmettin...
 » Hopa Belediyesi Araç Parkını Yenile...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...