Artvin'de Şoförler Kongreye Hazırlanıyor

02/02/2010 18:11

Oda Başkanı Temel Demirci "Artvin'de Şoför Esnafının Sesinin Daha Gür Çıkması İçin Ekip Arkadaşlarımızla Yeniden Göreve Talibiz" Dedi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Şoförler ve Otomobilciler Odası 6 Mart 2010 Cumartesi günü saat 10. 00'da gerçekleştirilecek olan ve yeni yönetim kurulunun belirleneceği genel kurula hazırlanıyor. Bu genel kurul öncesinde Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Temel Demirci, çok önemli bir olaya imza atarak ilimizdeki şoför esnafının bağlı bulunduğu kooperatiflerin başkanlarını yönetim kuruluna alarak gövde gösterisi yaptı. Yaklaşan seçim öncesinde daha güçlü bir yönetim kurulu listesi hazırlayan Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Temel Demirci'nin amacı ildeki şoför esnafının sesini daha gür çıkarması olduğu düşünülüyor.

Başkan Temel Demirci: Şoförün temsilcileri aynı çatı altında olacak

Başkanı Temel Demirci, çok önemli bir adım atarak ilimizdeki şoför esnafını temsil eden kurumların temsilcilerini Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odasının yeni yönetim kurulunda toplayarak yeni yönetim kurulunu genel kurula bir ay kala kamuoyu ile paylaştı. Demirci yaptığı açıklamada; " İlimiz şoförünün sorunlarını, istek ve görüşlerini, sıkıntıları ile bu sıkıntıların çözümlerini bulabilmek amacıyla bir araya gelen ilimiz şoförlerinin temsilcileri Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası çatısı altında bundan böyle seslerini daha gür çıkarmaya çalışacaklar. "dedi.

Böylesine bir oluşum içerisine girmeleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Temel Demirci, Artvin'deki şoför esnafını temsil eden kurumları ve kooperatifleri bir araya toplayarak Artvin'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek ilk kez şoför esnafının kendi iradesiyle kendini yönetecek yönetim kurulunu belirlediğine dikkat çekti. Başkan Demirci; "Biz yönetici olarak başkanımıza tam destek vererek şoför camiasının tüm sorunlarını ve ekonomik anlamda şoför esnafının daha iyi yerlere gelmesini sağlayacağız.

Günümüzde Türkiye'de şoför esnafı gerçekten zor durumda bakınız Başbakanı, vekili valiyi müdürü hastayı ve cenazeyi eşyayı ve Türkiye'nin tüm yükünü şoför taşır ama her nedense yinede hiçbir esnafta 7 adet belge yoktur. Doğrusu şoförün hiçbir değeri yoktur. Bu anlamda bizler el ele verip haklarımızı istiyoruz. "diye konuştu.

Başkan Demirci, şoförlerin desteğini istedi

Başkan Temel Demirci açıklamalarının devamın da; " Değerli meslektaşlarım. İnanınki görev yaptığım 4 yıl içerisinde tüm Avrupa normlarıyla karşı karşıya geldik. Ama bunların şoför esnafına faydalı olduğuna inanıyorum. Bakınız kooperatiflerimizi tamamen yerli yerine oturttuk. Şoför esnafının her yerde yanında oldum. Kimseyi üzmedim. Tabii ki noksanlarımız olmuştur. Onlarda bu dönem yeni yönetimimle tamamlayacağım her şeyden önce odamızın olduğu yeri odamıza almak. Nakliyeciler kooperatifine ana yol üzerinde kendilerine özel yer yapmamız gerekiyor. İl içerisinde dolmuş duraklarımız kullanılır durumda değil onlar iyileştirmemiz gerekiyor. 11. no'lu kooperatifimizin işlerinin yeterli olmaması nedeniyle onlara yeni bir iş sahası bulmalıyız. Seyitler köyü yeni 37 no'lu Kooperatifin sorunlarını halletmeliyiz. Köylerden ilimize yolcu ve öğrenci servislerini taşıyan minibüslerimize köy servisleri durakları yapmalıyız. Ama bende siz meslektaşlarımdan bir isteğim var. Şoför esnafı olarak nema lazım, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, bana ne gibi duyarsız tepkisiz kalmamanızı istiyorum. Ben üyelerden bir dönem daha noksan kalan işlerimi tamamlamak için yetki istiyorum. Sizleri mahcup etmeyeceğime söz veriyorum. Şoför camiası ve tüm halkımıza tüm yönetimim adına saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. "ifadelerini kullanarak açıklamalarını tamamladı.

Başkan Demirci bu açıklamaların ardından yeni yönetim kurulu listesine koyacağı arkadaşlarını tanıttı. Her biri bir kooperatifi temsil eden Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor.

İşte Artvin'de bir ilk olan yeni yönetim kurulu

BAŞKAN: TEMEL DEMİRCİ

YÖNETİM

-1-Remzi YILDIZ

1957 Artvin Doğumlu olup halen SS 33 nolu minibüsçüler ve motorlu taşıyıcılar kooperatifinde çalışıyor.

2- Erdal KERMEN

1967 Artvin doğumlu olup halen S. S 11 Nolu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde çalışıyor.

3- Emin KESKİN

1969 Artvin doğumlu olup halen S. S. 1 Nolu Kamyoncular Ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde çalışıyor.

4- Azmi YÜKSEL.

1971 Artvin doğumlu halen S. S 1 Nolu Kamyoncular Kooperatifinde çalışmakta.

5- Halit UÇAR

1978 Artvin doğumlu olup halen S. S 37 Nolu Minibüsçüler Ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde çalışıyor.

6- Volkan ARSLAN

1979 Artvin Doğumlu Olup Halen Merkez Taksi Durağı Ve S. S Nolu Öğrenci Kooperatifinde çalışmakta.

Yeni yönetim kurulu ise açıklamada bulunurken açıklamalarında; " Biz yönetici olarak başkanımıza tam destek vererek şoför camiasının tüm sorunlarını ve ekonomik anlamda şoför esnafının daha iyi yerlere gelmesini sağlayacağız. "diyerek şoför esnafından destek istediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.02.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de Şoförler Kongreye Hazırla...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Artvin Şoförler Odasından Teşekkür...
 » Gurme Heyeti Artvin’in Damak Tadına...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Artvin’de Okul Servisleri Denetlend...
 » Artvin Chp Milletvekili Bayraktutan...
 » 25 Gün İçinde Aynı Yerde İkinci Kaz...
 » Osman Küçükali Ekibiyle Birlikte Ba...
 » Artvin Şoförler Ve Otomobilciler Od...
 » Ardeşen Bir İlk'e İmza Attılar...
 » Artvin Kafkasör Dağ Evleri Engellil...
 » Artvin’de Taksicilerden Sıtkı Kahve...
 » Sonunda Başkanı Da İsyan Ettirdiler...
 » Karayolu Trafik Güvenliği Haftası N...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin'de Şoförlerden Anlamlı Ziyar...
 » “Benim İçin Aktif Siyaset Noktalanm...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Arhavili Kamyoncular Başkanlarını K...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...