Türkiye Değişim Haraketine Artvin'de Katılımlar Devam Ediyor

15/01/2010 19:09

Liderliğini Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül`ün Yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'nin Artvin İl Teşkilatı'na Katılımlar Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Değişim Hareketine katılımlar devam ederken Artvin İl Teşkilatı toplantı salonunda düzenlenen törende TDH' ne 40 yeni üye daha katıldı.

TDH Artvin İl Teşkilatı toplantı salonunda düzenlenen toplantıda TDH' ne geçen üyeler basına tanıtılırken, İl Başkanı Alper Ketenci, TDH' ne katılan yeni üyelere TDH içinde yer aldıkları için teşekkür etti.

Yeni Katılımlar basın toplantısıyla açıklandı.

Toplantı geçtiğimiz hafta olduğu gibi Türkiye Değişim Hareketi'nin faaliyetlerinin gösterildiği sunum ile başladı. Sunumun ardından TDH Artvin Kurucu İl Başkanı Alper Ketenci yaptığı konuşma da oluşuma yeni katılan isimleri açıkladı.

TDH Kurucu İl Başkanı Alper Ketenci yaptığı konuşmada, "Ülkemizin her yanında Türkiye Değişim Hareketine olan ilgi ve beklenti giderek büyüyor. Halk partimizin kurulmasını sabırsızlıkla beklemektedir. TDH hareketinin Artvin ve ilçelerindeki çalışmaları 6 ay gibi bir süre önce başlamasına rağmen TDH Artvin İl yönetimini oluşturmuş, görev dağılımlarını yapmış, ilçelerdeki oluşumlarını tamamlamış ve hızla üye kaydına devam etmektedir. Son katılımlarla Artvin merkezde üye sayımız 450 kişiye ulaşmış ve üyelik başvuruları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Artvin il merkezinde kiralanan bir bina yeterli olmamış ve toplantı salonunun da olduğu içerisinde bulunduğumuz ikinci bir bina faaliyete geçmiştir" dedi.

Ketenci ayrıca, Hareketin temel hedefini Genel Başkan Mustafa Sarıgül'ün liderliğinde diğer kurucularla birlikte, Gülmeyen yüzleri güldürmek. Kutuplaşmayı sona erdirmek. Ekonomik ve sosyal sorunları çözmek. Toplumsal dönüşümü sağlamak, Siyaseti demokratikleştirmek ve Ulusal birlikten yana herkesi kucaklayarak iktidarın mührünü Ak Partiden teslim almak olarak kaydetti.

TDH Kurucu İl Başkanı Alper Ketenci konuşmasının devamında, " Türkiye Değişim Hareketi emekten, alın terinden, barıştan, özgürlükten, demokrasiden, insan haklarından yana siyasi bir harekettir. Varlıktan ve bereketten, üretimden, serbest girişimden adil paylaşımdan yanadır. Hukuktan ve medeniyetten yana, sevgiyi ve bilgiyi halkımızla paylaşmaktan yanadır. Bilimden ve teknolojiden, doğadan ve çevreden yana olan toplumun her kesimine açık, ötekisi olmayan kapsayıcı ve kucaklayıcı bir siyasi harekettir. Bizim asla ötekimiz olmayacaktır. Doğuluda bizim batılıda bizim, camide bizim, cemevi de bizim, kilise de bizim sinagogda bizim. İnançlara saygılıyız. İnançlarımızı asla siyaset malzemesi yapmayacağız. İnançlarımız Allaha ulaşma yoludur, iktidara ulaşma yolu olarak asla istismar edilemez. Başı kapalı olan kardeşimizde bizim başı açık kardeşimizde bizim. Bu harekette dil, din, ırk, kültür, mezhep farkı olmayacaktır. Özgürlükler ve insan hakları en üst düzeyde yaşama geçecektir. Bu ülkede yaşayan her yurttaş dilini ve kültürünü özgürce yaşamalıdır. Hudut ve bayrak birliği ortak vazgeçilmez ilkelerimizdir. Bunun dışında her konu tartışılabilir. İnançlara saygılı laikliği savunuyoruz, Atatürk ilkelerine bağlıyız. Atatürk her partiye oy veren yurttaşın Atatürk'üdür ve asla siyaset malzemesi yapmayacağız, yaptırmayacağız. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Her şeyin planı ve programı yapılmıştır. Yurttaşlarımızın daha mutlu, huzur ve güven içerisinde insanca bir yaşama kavuşma arzusunu gerçekleştirmek. Türkiye'mizi dışarıda onurlu ve içerde huzurlu bir ülke yapmak, özlenen ve beklenen değişimi gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Şu anda bizlere katılan Türkiye Değişim Hareketi gönüllülerine hoş geldiniz diyorum. Gücümüze güç kattınız, hızımıza hız kattınız, üyelikleriniz sizlere ve Artvin'imize, Türkiye"mize ve Türkiye Değişim Hareketine hayırlı olsun. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Ketenci konuşmasının son bölümünde ise Hareket'e geçen isimleri açıkladı. TDH' ne katılan isimler; Ali Dede, Alim Demirci, Asu Kızılgül, Ayşe Aktan, Ayşen Şentürk, Ayten Saraç, Bilginur Yavuzay, Bilice Aras, Bülent Bilgin, Bülent Tavşan, Bülent Akyüz, Celalettin Gökçe, Derya Özbayrak, Duygu Güner, Emel Aktaş, Emine Albayrak, Ergun Arı, Hakan Altay, Hilmi Yılmaz, İlhan Kara, Kazım Korkmaz, Metin Yılmaz, Mikail Kırçiçek, Mürşit Demir, Nedim Özden, Nivit Erkan Kantar, Nigar Ata, Nurçin Alkan, Nurşen Yılmaz, Orhan Acar, Orhan Yalçın, Osman Gündağ, Ömer Öztürk, Remziye Özbayrak, Sedat Şirin, Serdar Kermen, Tuba Bilsen, Turgut Tavşan, Yasin Özçelik, Zehra Tiryaki olarak açıklandı.

TDH Artvin Kurucu İl Başkanı Alper Ketenci'nin konuşmasının ardından oluşuma yeni katılan üyelerden beş kişinin katılım formlarını İl Başkanı Alper Ketenci, TDH Artvin İl Sekreteri İzzet Varan, TDH İl Saymanı Ercüment Atlılar, Merkez İlçe Başkanı Erol Aktan ve Kadın Kolları Başkanı Ayla Dinçer imzaladı.

TDH' ne katılanların kamuoyuna açıklandığı toplantı yapılan ikramların ardından sona erdi.

ARHAVİ VE HOPA İLÇE ÖRGÜTLERİ KURULDU.

Türkiye Değişim Hareketi Hopa ve Arhavi'de örgütlenmelerini tamamlayarak ilçe başkanlıklarını açtı. Hopa İlçe Başkanlığına Doğan Yenigül getirilirken partiye katılan isimlerde şöyle açıklandı. Doğan Yenigül, Hikmet Kırçiçek, Yücel Akbıyık, Bircan Çağıl, Hülya Kotil, Yücel Cinkaya, İdris Altunkaya, Turgay Parlak, Feray Gümüşkaya, Tahsin Uzun, Sonnur Korkmaz, Kenan Ustabaş, Mahmut Çağıl, , Hasan Vayiç, , Cengiz Yılmaz, Uğur İskender, Aslan Ustabaş, Vildan Altunkaya, Tufan Şirin, Aykut Aydın, Işıl Yılmaz, Eda Özgen, Sonnur Korkmaz, İmdat Şimşek, Nejdet Aydın, Nizam Koyuncu, Hasan Hacı, Sadık Yılmaz, Seval Öztürk, Gülçin Akgümüş.

TDH Arhavi İlçe Başkanlığına da Zeki Şeşen getirildi. Arhavi'de de partiye katılan isimler şunlar: Zeki Şeşen, Makbule Özer, Ayşe Yakut, Ali İhsan Kazancı, Osman Atay, Cahit Özkal, Şeref Asıliskender, Avni Çorbacıoğlu, Mehmet Ercan Sönmez, Şevket Kaymaz, Muhammet İskender, Ali Şeşen, Besim Zoroğlu, Hüseyin Altınbayrak, Tayyar Saygılı, Ahmet Atay, Avni Ersoy, Hüseyin Öziskender, Nurcan Turan Muhammet Türkoğlu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.01.2010 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Seçimlere Katılacak Partile...
 » Akparti Hopa İlçe Yönetimi Belli Ol...
 » Artvin'de Tdh Basın Bildirisi Dağıt...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Dyp İl Kongresi Yapıldı...
 » Akparti Seçim Kadrolarını Seçim Kur...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Hopa Tarımsal Kalkındırma Kooperati...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Hakan Çil Adfed Başkanı Seçildi...
 » Hopa'da Siyasi Partiler Aday Listel...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Fehmi Mutlu Agd'yi Ziyaret Etti...
 » Akp'nin 4+4+4 Teklifine Her Kesimde...
 » Artvin Dp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin Eğitim Sen 2013-2014 Eğitim...
 » Artvin Barosunda İzzet Varan 5. Dön...
 » Arhavi - Hopa Maçına Ceza Yağdı...
 » Eğitim Sen Artvin Şubesi’nin Eğitim...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...