Yusufeli Belediyesi Çalışanlarına Seminer Verildi

17/12/2009 13:34

Yusufeli Belediyesi Çalışanlarına Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (abigem) Tarafından Bilgi Paylaşımı Semineri Verildi.


Haber: Hayati AkbaşYusufeli belediyesi ve Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) işbirliği ile Yusufeli belediyesi çalışanları için 4 Aralık Cuma günü seminer düzenlendi.

Erzurum ABİGEM Direktörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen tarafından takım çalışması, iş verimliliği ve toplam kalite yönetimi başlıkları altında verilen seminer sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki periyotta gerçekleştirildi. Belediyenin hizmet kalitesini artırmak ve verimliliğini yükseltmek amacıyla verilen bilgi paylaşımı semineri 6 saat sürdü.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, hizmet sunumundaki eksikliklerden sadece belediye personelinin değil personelin başındaki yöneticinin de sorumlu olduğuna işaret ederek hizmet verirken komuta zincirinin uzun olmasının hizmetin kalitesini azalttığını ve yapılan işte zaman kaybına da neden olduğunu söyledi. Başkan Eyüp Aytekin, yönetim hiyerarşisindeki kişilerin tek bir kişiye emir vererek iş yaptırmasının yararlı olmadığını ve komuta zincirini en aza indirmenin daha olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti. Bilgi paylaşımı seminerlerinin bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Seminerin organizasyonunu Yusufeli Belediyesi Veteriner Hekimi Mehmet Akıllı yaptı. Belediye Başkanının konuşmasının ardından kürsüye gelen Mehmet Akıllı, Prof. Dr. Osman Demirdöğen'e ve Yusufeli Belediyesi çalışanlarına seminere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Yusufeli Belediyesi bilgi paylaşımı seminerini sunan ABİGEM Direktörü ve aynı zamanda Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi olan Prof. Dr. Osman Demirdöğen, seminere ekibin tanımlamasını yaparak başladı.

Bütün kurumlar için geçerli olacak bir tanımlamadan yola çıkan Demirdöğen, ekibin, ortak menfaatler, değerler çerçevesinde bir amacın yerine getirilmesi ve bir hedefin gerçekleştirilmesi için bir araya gelmiş ve birlikte hareket eden iki veya daha fazla kişinin oluşturduğu topluluk olduğunu söyledi.

Çalışanların iş yaparken kişisel kimlikleriyle değil kurum kimlikleriyle anıldığına dikkat çeken Osman Demirdöğen, bir hata yapıldığı zaman bunun sadece kişiyi bağlamadığını ve hatayla beraber kişinin değil kurumun anıldığını söyledi.

Seminerin konu başlıklarından biri olan toplam kalite yönetiminden de bahseden ABİGEM Direktörü, toplam kalite yönetimini belediyenin tüm faaliyetlerinin sürekli olarak iyileştirilmesi ve kurumdaki tüm çalışanların aktif katılımıyla toplumun memnun edilmesi olarak ifade etti. Motivasyonun ve iletişimin de kurumların verimliliğinde ve hizmetin kalitesinde etkili olduğunu söyleyen Prof. Dr. Osman Demirdöğen, "Önemli olanın kişilerin kendileri için en anlamlı ve değerli işi yapmaları ve karşısındakini daha iyi anlayarak ve kendilerini daha iyi anlatarak iletişim kurmalarıdır" dedi.

Seminerin sonunda belediye personelinin zayıf ve güçlü yönlerini belirlemek amacıyla anket uygulaması yapıldı. Anket sonuçları Belediye Başkanına iletildi.

Bilgi paylaşımı seminerine katılan belediye personeline Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ve Yusufeli Belediyesi tarafından Bilgi paylaşımı semineri katılım belgesi verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.12.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Gdo'da Asıl Hedef Gıdada Egemenliği...
 » Sarp Sınır Kapısından Kimlikle Geçi...
 » Tek Gıda Emekçi Kadınlar Gününü Kut...
 » Artvin’de 112 Acil’ciler Toplandı...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Kobi’lere 300 Milyon Euro Destek...
 » Artvin'de İlk Defa Bir Köy Ab Proje...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünd...
 » Ak Parti Hopa İlçe Teşkilatı Sandık...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Artvin Eğitim Çalıştayı Başladı...
 » Vali Kalkan Aday Öğretmenleri Kabul...
 » Hopa Marshall Boya İle Daha Renkle...
 » "Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon...
 » Artvin İl İstihdam Ve Mesleki Eğiti...
 » Artvin Belediyesinden Geri Dönüşüm...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...