Bakan Faruk Özak'ın Yolu Artvin'e Düştü

06/10/2009 08:47

Bakan Özak Önce Sel Zedelere Geçmiş Olsun Dedi Ardından Da Artvin'deki Spor Yatırımlarını İnceledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'in önemli bir misafiri vardı. Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu'nun yakın tanıdığı olması dolayısıyla programda olmamasına rağmen Artvin'i ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Artvin İl Sınırında Devlet Bakanı Faruk Özak'ı Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu ile beraberindekiler karşıladı. Faruk Özak ilk olarak Borçka'ya geçerek burada çeşitli incelemelerde bulundu. Daha sonra Hopa'ya geçen Bakan Özak, burada Hopa şehir stadına incelemelerde bulundu.

Bakan, Sel felaketine uğrayan Borçka'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Bakan Faruk Özak, Borçka'da sel felaketine maruz kalan ve meydana gelen heyelanlar sonucunda 5 vatandaşını kaybeden Borçka ilçesine ziyarette bulundu. Faruk Özak, karayolu ile Hopa'dan Borçka'ya geçerken, yol güzergâhında sık sık durarak felaket bölgesinde incelemeler yaptı. Borçka Şehirlerarası otobüs terminalinde kalabalık bir bürokrasi ve vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Bakan Faruk Özak, öncelikle selden etkilenen ve yakınlarını kaybeden vatandaşlarla görüştü. Burada selde yakınlarını kaybedenlerle bir süre sohbet eden Faruk Özak'ın, selde annesini kaybeden İsmail Şimşek ile görüşürken duygularına hâkim olmadığını görünce kendisi de gözyaşı döktü. Bir süre vatandaşları tesellide bulunan Faruk Özak, devletin yaraları saracağını, ölenleri geriye getiremeseler dahi selden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini ifade etti.

Sel zedeler ile yapılan görüşmelerin ardından Borçka'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan Borçka Kapalı spor salonunda incelemelerde bulunan Bakan Özak, burada inşaat ile ilgili bilgi aldı. Bakan Özak'a burada birlikte geldiği Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Genel Müdürlük Tesisler Daire Başkanlığı İnşaat Şube Müdürü Aydemir Akköy ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Hikmet Çakır'dan bilgi aldı. Burada Bakan Özak, Borçka ilçesinde Türkiye Şampiyonalarında başarılar elde etmiş olan sporcular ile görüştü. Bakan Özak ayrıca inşaat ile ilgili olarak Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu'dan da bilgi alarak Artvin'e geçti.

Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu'na ziyaret

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu'nu makamında ziyaret ederken, ziyarette Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Genel Müdürlük Tesisler Daire Başkanlığı İnşaat Şube Müdürü Aydemir Akköy ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Hikmet Çakır, AK Parti Artvin İl Başkanı Tuncer Başer, Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık'ta hazır bulundular.

Vali Mustafa Yemlihalıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Artvin'in coğrafyasının zor bir coğrafya olduğuna dikkat çekerken, ilimizde sportif yatırımlarının azlığının asıl sebebinin de bu olduğunu söyledi. Vali Mustafa Yemlihalıoğlu konuşmasında, " Sayın Bakanımız kırmadılar yoğun programları arasında Artvin'i ziyaret etiler. Bildiğini üzere geçtiğimiz günlerde; Sel felaketin yaşadık, yakın bir zamanda hem bölgeyi yerinde incelemeler yapmak istediler. Bakanımız bize arabada söz verdi Gençlik ve Spor testsi olarak iyileştirme yada eksiklik anlamında ne varsa imkanlar ölçüsünde yapımın değerlendireceğini belirtti. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. "diye konuştu.

Bakan Faruk Özak ise açıklamalarında, " Sayın valimiz bizim canımız ciğerimizdir. Yakın tanırım. İlimize yeni görevi hayırlı uğurlu olsun. Bu sel felaketini başarıyla yönetti biz kendisini takip ettik birkaç defa telefonda görüştük. Devletimiz gerçekten çok büyük bunu bilmemiz lazım. Avrupa'da altıncı büyük ekonomi, Dünya'da 16 büyük ekonomi bu coğrafya'da lider ülke ölen insanımız çok önemli onu kaybedince geri gelmiyor Ama diğerleri yoldu, evdi, arabaydı geri gelir ölenlere rahmet diliyoruz. Ölen vatandaşlarımız devlet millete saygısı gerçekten çok anlamlı, göz yaşartıcı gerçekten buranın insanı bir başka taktire değer hem Vali beye mesaiyi arkadaşlarına teşekkür ediyorum. " dedi.

Bakan Özak'a ayrıca Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Zeki Karakaş tarafından ilimizdeki üniversite öğrencilerinin barınma yurtları ile ilgili olarak bir dosya sundu. Karakaş ayrıca Kredi Yurtlar Kurumu personelinin Artvin'de lojmanlarının bulunmadığını da belirterek lojman talebinde bulundu. Bakan Özak, konu ile ilgili olarak Artvin'deki öğrenci yurt durumu il ilgili bilgi alan siz arsa üretin ve bekleyin. 81 bir ilde Üniversite var sizin arsanız hazır olsun bakalım biz ilgileneceğiz. "diye konuştu.

Devlet Bakanı Faruk Özak, Artvin AK Parti il binasını ziyaret etti

Özak Artvin Valiliği ziyaret AK Parti il teşkilatını ziyaret etti. Devlet bakanı Özak'a AK Parti'de eşlik eden Artvin AK Parti İl Başkanı Tuncer Başer, İlçe Başkanı Nizamettin Alkan, Borçka İlçe Teşkilatı İl Genel Meçli Üyeleri Merkez İlçe Teşkilatı ve partililerden oluştu. Bakan Özak burada yaptığı konuşmasında; Borçka'da yaşanan sel felaketine değinerek afette hayatını kaybeden ailelere bir kez daha taziyede bulundu. Ardından Özak; kayak merkezi ve telesiyej ve yeni mahalle mevkide yapılacak stat hakkında bilgi verdi. Ardından Ak Parti İl Başkanlığı makamına geçerek partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Kendisine ikram edilen Artvin yöresine ait küme ve fındığı tadına baktı.

Devlet ve Spor Bakanı Faruk Özak Parti binasında 7 Mart spor kulübü yöneticileri Murat Ülker ve Hayati Güneri tarafından Artvin Kafkasör Kültür ve Sanat festivali hatırası ahşap işlemeli boğa sembolleri takdim edildi.

Bakan'dan Artvin Belediyesine ziyaret

Doğu Karadeniz Bölgesine gerçekleştirmiş olduğu gezileri kapsamında Artvin'e gelen Devlet ve Spor Bakanı Faruk Özak Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün'ü ziyaret etti.

Doğu Karadeniz bölgesine gerçekleştirdiği geziler kapsamında Artvin'e gelen Devlet ve Spor Bakanı Faruk Özak Borçka ilçesi, Artvin Valilik Makamı ve AK Parti il binasının ardından Artvin Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Kendisini kapıda karşılayan Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Başkanlık makamına kadar bakana eşlik etti. Bakan Faruk Özak'ın yanı sıra Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Belediye Başkanı Emin Özgün AK Parti İl Başkanı Tuncer Başer katıldı. İl deki sportif eksiklikler kapsamında değerlendirmelerin ve siyasi konuşmaların gerçekleştiği sohbette, Bakan: Artvin'deki eksikliklerin değerlendirildiğini ve bu eksiklikler için çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti.

Ardından belediye başkanı Dr. Emin Özgün belediye kilim atölyesinde işlenen günün hatırası anlamında elişi halı takdim etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.10.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hasan Hoca Sevgi Seli Arasında Son...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu: "Me...
 » Trabzonspor Hopa’nın Acısını Paylaş...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin'de Chp'li Başkanlar Geçmiş 6...
 » Yusufeli Bakanları Misafir Ediyor...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Profesörlerin Şavşat Aşkı...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Artvin’de Sel, Heyelan Ve Yangın Af...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Hopa’ya Bursa Nilüfer Belediyesinde...
 » 2. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zir...
 » Hopa’daki Sel Felaketinde Kayıp 3 K...
 » Aşırı Yağmurlar Arhavi’de Hayatı Fe...
 » Vali Yemlihalıoğlu'nun Girişimleri...
 » Trabzon Tso Başkanına Cumhurbaşkanı...
 » Beşikdüzünde Yaralar Sarılmaya Çalı...
 » Hopa Belediye Başkanından Teşekkür...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...