Artvin'i Bir Genel Müdür Ziyaret Etti

11/09/2009 20:39

Ceza Ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Ve Artvin Adalet Sarayını Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşAdalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Nizametin Kalaman ve beraberindeki bakanlık yetkilileri Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Artvin Adalet Sarayına ziyarette bulundular.

Bölgemizdeki adliye ve ceza infaz kurumlarına yönelik çalışma ziyaretleri kapsamında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürü Nizamettin Kalaman ile beraberindeki Genel Bütçe Daire Başkanı Burhanettin Eser ve Tetkik Hâkimi M. Fatih Belviranlı Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Adalet Sarayını ziyaret ettiler.

Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Zeynel Uludüz'den kurum hakkında brifing alan CTE Genel Müdürü Nizamettin Kalaman, hükümlü ve tutukluların problemlerini dinledikten sonra hizmet binasında incelemelerde bulundu. Binanın iç ve dış bölümlerindeki gezinin ardından CTE Genel Müdürü ve beraberindeki bakanlık yetkilileri, ülkemizdeki ceza infaz kurumlarının fiziksel sınıflandırması içerisinde değerlendirildiğinde hiç bir gruba girmeyen Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun "belirli bir tipi olmayan il cezaevi" olarak nitelendirildiğini söyleyerek, yapılan inceleme sonucunda binanın eski ve fiziksel durumunun yetersiz olduğunun görüldüğünü, yeni ve modern hizmet binası yapımı için ön çalışmanın başlatılacağını kaydettiler.

Yakın bir zamanda görevlendirilecek bir uzman heyet tarafından ceza infaz kurumunun hali hazırdaki binası ile bu binanın kurulu olduğu arsa üzerinde teknik çalışma yapılacağını belirten Genel Müdür Kalaman, eldeki imkânların değerlendirilerek Artvin Ceza İnfaz Kurumu için yeni bir hizmet binası yapılacağını söyledi.

Ceza İnfaz Kurumunun ardından Artvin Adalet Sarayına gelen CTE Genel Müdürü ve beraberindeki bakanlık yetkilileri Adli Yargı 2009 yılı Yaz Kararnamesi ile Artvin Adliyesinde görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Cafer Güven Kara ile tüm hâkim ve Cumhuriyet savcılarına yeni görev yerlerinde başarı dileklerini ilettiler. Adalet Sarayındaki ziyaretine Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğüne bağlı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğüyle devam eden CTE Genel Müdürü Kalaman, Şube Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Birimde bulunan infaz dosyası sayısının yetersiz olduğunu ve bunun artırılması için Şube Müdürlüğü personelinin daha aktif çalışılmasını isteyen CTE Genel Müdürü, Denetimli Serbestlik konusunun Türkiye'de yeni yeni uygulanmaya başlandığını ve kapsamlı bir tanıtım çalışması yapılması gerektiğini söyleyerek, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Cafer Güven Kara ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Maksut Karakulak'tan Artvin ve ilçe adliyelerinde görev yapan hâkim ve Cumhuriyet savcılarına yönelik yapılacak tanıtımlarda Şube Müdürlüğüne yardımcı olunması ricasında bulundu.

Adalet Sarayındaki ziyaretini tamamlayan CTE Genel Müdürü Nizamettin Kalaman ve beraberindeki bakanlık bürokratları şehir turunun ardından Rize ve Trabzon illerinde çalışmalarına devam etmek üzere ilimizden uğurlandılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.09.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Adliyelerinde Atama Rüzgârı...
 » Hsyk Savcı Ve Hâkim Atamaları Gerçe...
 » Artvin'de Denetimli Serbestlik Ve Y...
 » Bakü-tiflis-kars Demiryolu Projesi...
 » Artvin'de Cumhuriyet Başsavcısı Gör...
 » İşçi Partisi Basın Açıklaması...
 » Hsyk Yaz Kararnamesi Açıklandı...
 » Hopa Adliyesinde Şimdi Veda Zamanı...
 » Çaykur'da Yetkili Sendika Tek Gıda...
 » Bayraktutan'dan Göz Altılara Tbmm K...
 » Hopa'da Avukatlardan Suç Duyurusu...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Artvinli Araştırmacı Yazar Ülkü Öna...
 » Arhavi Ve Ardanuç Adliyelerinin Kap...
 » Arhavi'de Cinayet 1 Ölü...
 » Artvin'de Ramazan Bayramı Çeşitli Z...
 » Artvin’de Fetö Operasyonu Devam Edi...
 » Artvin'de Bayramlaşma Töreni Düzenl...
 » Şavşat Cumhuriyet Savcısı Göreve Ba...
 » Artvin Barosu Başkanı İzzey Varan Y...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...