Anap İl Başkanı Ahmet Alpaslan Artvin Gazeteciler Derneğini Ziyaret Etti

15/08/2009 11:19


Haber: Hayati AkbaşArtvin Gazeteciler Derneği son günlerde ziyaretçi akınına uğruyor. AGD'nin son ziyaretçisi ise Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan olurken ziyarette son siyasi gelişmeler, ilimizin sorunları ile ANAP-DP birleşmesi de gündeme geldi.

Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan, Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Tolga Gül'ü ziyaret etti. Artvin Gazeteciler Derneği'nde gerçekleştirilen ziyarette ANAP Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan ilin sorunları ile ülkemizdeki son siyasi gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunurken ANAP ile DP arasındaki birleşme çalışmalarının da son aşamaya geldiğini ifade etti.

Alpaslan: Artvin Şoförüne kimse sahip çıkmıyor

ANAP Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan, Artvin ilinin son yıllarda çok önemli sorunlar yaşadığına dikkat çekerken kendisinin Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı olması nedeniyle Artvin Şoförünün ilimizin mevcut karayollarında çektiği eziyetlerden bahsederek eleştirilerde bulundu. Artvin Gazeteciler Derneği'nin yaptığı çalışmalar ile ilimizin sorunlarına karşı duyarlı tavır takınmalarının taktire şayan olduğuna değinen Ahmet Alpaslan; "Artvin Basını son yıllarda büyüyerek ilimize yaraşır bir boyuta gelmiştir. Demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olan yerel medyanın güçlü olmasının hizmet ettiği bölgeye çok önemli katkılarının olduğuna inanmaktayız. İlimiz medyasının güçlenmesi, sayılarının artması ve daha da etkin hale gelmesi bizleri bu anlamda memnun etmektedir. İlimiz medyasını temsil eden Artvin Gazeteciler Derneği'nin son yıllarda yaptığı çalışmalar dikkatlerimizi çekmektedir. İlimizin sorunları karşısında AGD'nin gösterdiği tavır bizlerin gurur kaynağı olmaktadır. Başarılarınızın devamını diliyorum. AGD Başkanı Gül, yılların verdiği tecrübe ile derneğe daha da güç kazandıracaktır. Eleştiri hakkını kullanan Artvin Basının bu hakkını kullanırken tecrübesi ile AGD Başkanı Tolga Gül'ün arkadaşlarına ışık olacağına inanıyorum. "diye konuştu.

Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan, Artvin'in son yıllarda büyük sorunlar yaşadığına dikkat çekerken, Artvin'e Anavatan Partisi döneminde yapılan yolların bakımlarının dahi yapılamadığını iddia etti. Anavatan Partisi İl Başkanlığı'nın yanı sıra Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı olması sebebiyle ilimizin karayollarında yaşanan sorunlara da vurgu yapan Ahmet Alpaslan, "Yerde yürüyen karınca, gökte uçan kuş dahi şoförün sırtından geçinirken ne yazık ki şoför esnafı sahipsizdir. Bu durum ülke genelinde de böyle iken ilimizde maalesef esnafımız daha fazla sahipsizdir. İlimizdeki Valimizden tutun, tüm bürokratlarından, bir inşaat şirketinin sahibinden tutun, en ufak esnafa kadar herkesin bir şoför ile işi olurken şoför esnafının sorunlarına kimsenin kulak asmadığına inanıyoruz. Artvin'de Anavatan Partisi döneminde yapılan yollara bakın, dönemimizde yapılan yollara bakın. Bırakın yeni yapılan yolları bizim yaptığımız yolların bakımını dahi yapamıyorlar. Yapılan yollardaki tünellerin ışıklandırmasını, kalkan asfaltını yapmayı beceremiyorlar. Hele ilimizde bir Karayolları teşkilatı var ki, evlere şenlik. Bu teşkilat ilimizin yollarına bu denli kayıtsız kalmasını anlamıyorum. Artvin-Borçka Karayolunda bir aydır yaşanan bir asfalt sorunu var. Mucur dökülüyor ama asfalt düzgün dökülmüyor. Tüm araçların camları çatlıyor. Bu olabilir mi? Bu soruna kim dur diyecek. Kimse bu konuya dur demeyecek mi? Bu araçların zararlarını kim nasıl karşılayacak. Her gün yüzlerce aracın camları çatlıyor. Araçlar çakıla kaptırıldığı için kaza atlatıyorlar. Bu soruna kimse eğilmeyecek mi? Karayolları teşkilatı konu ile ilgili olarak ne tür bir çalışma yapıyor. Burada tüm Artvinlilere sizlerin aracılığıyla sesleniyorum. Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne tüm Artvinlilerin telefon açarak sorunlarını dile getirmesi lazımdır. Bu konuda herkes duyarlı olmalı. Lütfen vereceğim şu telefon numarasına şikâyetlerini dile getirsinler. Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğü Asfalt Kontrol Şefliği'nin tel numarası 0530 519 3043'dür. Lütfen bu numarayı arayan ve şikâyetlerinizi iletin. Bizler iletiyoruz, dikkate almıyorlar. Böyle bir şey olamaz. Bu vurdumduymazlığa son verilmesi için herkes elinden geleni yapmalı. Şoförümüzün sesine birileri artık kulaklarını tıkamasın. İlimizin yöneticilerine sesleniyorum, şoför esnafımızın sesine kulak verin. Karayollarımızın kontrollerinin yapılması lazım. Lütfen artık her gün ölümle burun buruna gelmekten yorulduk. "diyerek dertlerini dile getirdi.

ANAP-DP Birleşmesinde bu sefer sorun yaşanmıyor

Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan, son günlerde hükümetin Kürt açılımı ile ilgili düşüncelerini üzüntüyle karşıladıklarını beyan ederken, akan kanların çok çabuk unutulduğu ve teröristlerle anlaşma zemininin arandığını gördüklerini belirtti. Ülkenin birçok sorunla karşı karşıya kalırken, teröristlerle masaya oturmaya kalkılmasının üzüntü verici olduğuna vurgu yapan Anavatan Partisi İl Başkanı Ahmet Alpaslan, CHP ile MHP'nin de AKP'ye çanak tuttuğunu vurguladı. Türkiye'nin biran önce merkez sağ iktidara yani ANAP-DP birlikteliğine ihtiyacı olduğuna inandıklarının altını çizen Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan, ülkenin beklediği bu birlikteliğinde çok yakında gerçekleşeceğinin müjdesini verdi. Artvin Anavatan Partisi Teşkilatı olarak ilçe kongrelerine başladıklarını söyleyen Ahmet Alpaslan, bu kongrelerin ülke genelinde tamamlanmasının ardından ANAP-DP Birleşmesinin gerçekleşeceğini ifade etti. Bu birleşmenin planlandığı şekilde çalışmalarının sürdüğünü açıklayan Alpaslan, çok yakında ANAP-DP Birleşmesinden doğacak olan Demokrat Parti'nin tek başına iktidara geleceğini, ekonomik ve sosyal olarak çöküntüye uğrayan Türkiye'nin eski huzurlu, refah seviyesi yüksek günlerine döneceğini savundu.

Gül: Türkiye için hayırlısı ne ise o olsun

Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Tolga Gül ise yaptığı açıklamada Anavatan Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Alpaslan'ın AGD' ye gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken AGD olarak ilin sorunlarına karşı duyarlı olmaya devam edeceklerini dile getirdi. AGD'nin her siyasi partiyle iyi ilişkiler içerisinde olduğuna dikkat çeken Başkan Tolga Gül, Alpaslan'ın kendisi ile ilgili olarak söylediği sözlerden dolayı kendisine teşekkür etti. AGD olarak tarafsız olduklarını ve olmaya da devam edeceklerinin altını çizen Gül, halkın ve Artvin'in çıkarları ne ise bu yönde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ziyaret karşılıklı sohbet havasında gerçekleşirken, ziyaret ikramların ardından son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.08.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de Anavatan Partisi İlçe Kon...
 » Tolga Gül Tebrikleri Kabul Etmeye D...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvin Protokolu Basın İle Buluştu...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Artvin Akparti Milletvekili Ertekin...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlu Olsun...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Artvin'de Chp Kongreleri Başladı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin Valisi Basınla Son Kez Kahva...
 » Artvin'de Chp İlçe Kongreleri Devam...
 » 10 Ocak Günü Çalışan Gazeteciler Gü...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...