Voleybol'da Mutlu Son

10/08/2009 12:33

Hopa İlçesinde Düzenlenen Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası Birincilerinin Belirlenmesiyle Birlikte Sona Erdi.


Haber: Turan Altınkaya10. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali kapsamında düzenlenen Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası Pazar günü oynanan maçlarla son buldu. Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı, Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu ve vatandaşların heyecan içinde izlediği final maçlarının büyük bölümü yağmur altında oynandı.

Bayanlarda finale kalan Esra –Deniz ve Betül –Özlem çifti 4'er maç oynadıktan sonra finale isimlerini yazdıran sporcular oldular. Saat 16:00 da başlayan bayanlar final maçının ilk setini 21- 19 alan taraf Betül- Özlem ikilisi olarak büyük avantaj elde ettiler. Yağmurun şiddetini artırmasına rağmen maça ara vermeyen federasyon yetkilileri ve hakemler ikinci seti de oynattılar. Esra- Deniz ikilisi yeni yeni ısınırken Deniz'in maç esnasında sakatlanması Betül ve Özlem ikilisine büyük avantaj sağladı ve ikinci seti de kazanan taraf olan Betül –Özlem çifti birinci olmayı başarırken Esra- Deniz ikilisi de ikinci oldu. Sporcuların her maç esnasında birbirlerine centilmence davranmaları dikkatlerden kaçmazken Hopa halkının da plaj voleyboluna gösterdiği ilgi sporcuları sevindirdi. Erkekler mücadelesinde Selçuk- Mehmet ve Hakan- Volkan kardeşler finale çıkan sporcular oldular. Yine yağış altında oynanan mücadelede ilk setin kıyasıya geçmesi ve 30-29 bitmesi taraftarı coşturdu. İlk seti alan Hakan- Volkan Göltepe kardeşler ikinci sete de hızlı başlayan taraf oldu. Her iki takımında kıyasıya sürdürdüğü mücadele sonunda iki seti de alarak birinci olan taraf Hakan- Volkan Göltepe kardeşler oldu. Selçuk – Mehmet ikilisi de mücadeleden ikinci olarak ayrıldılar.

Hopa Peronti otelde düzenlenen ödül törenine tüm sporcuların yanı sıra Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Voleybol Federasyon Başkanı, Hopa Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, davetliler ve basın mensupları katıldı. Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası Hopa ayağında bayanlarda birinci olan Betül- Özlem, ve ikinci olan Esra- Deniz ikilisine ödülleri verildikten sonra erkeklerde Birinci olan Hakan- Volkan kardeşlere ve ikinci olan Selçuk- Mehmet ikilisini de ödülleri verildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.08.2009 tarihinde Turan Altınkaya tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Heyecan Dorukta...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Büyülüyor...
 » Hopa Bıocodex Plaj Voleybolu Kupası...
 » Kar Voleybolu Erciyes Etabı'nda Ödü...
 » Sinop’da Şampiyonun Adı Hopaport Ek...
 » Hopa’da Yapılacak Turnuva Sinop’da...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...
 » Hopa’da Nefes Kesen Plaj Voleybolu...
 » Gelenekler Yeniden Yaşatılırken, Ya...
 » Hopa Pro Beach Volley Plaj Turnuvas...
 » Arhavispor İlk Yarıyı Lider Olarak...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Coşkusunu Ya...
 » Arhavi'de Briç Şenliği Sona Erdi...
 » Kızlarda Esra-neslişah İkilisi Bir...
 » Hopa’da Heyecan Yükseliyor...
 » Hopa'da Heyecan Yükseliyor...
 » Berta Şenliğini Yağmurda Engeleyeme...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Rüzgârı Esiy...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Şöleni Devam...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Arhavi'ye Efeler Ligi'nden Takviye...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...