Artvin'in Chp'li Belediye Başkanları Ankara'da

22/04/2009 19:04

Chp'li Belediye Başkanlarının Ankara'da Yapılan Genişletilmiş Toplantı Nedeniyle Ankara'ya Geldi. Belediye Başkanları Artvin Kültür Ve Yardımlaşma Derneğini Ziyaret Ettiler.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'in CHP'li Belediye Başkanları Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan genişletilmiş başkanlar toplantısına katılmak üzere Ankara'ya geldiler. Belediye başkanları toplantının ardından Ankara'da Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneğini de ziyaret ettiler.

Dernek Merkezine yapılan ziyarette Ankara'da yaşayan Artvinliler yoğun ilgi gösterdi. Ziyarette Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, , Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu katıldılar. Bu arada toplantı sonrası önceden programlanmış işleri olduğu nedeniyle Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu İstanbul'a gitmek zorunda kaldığı için özür dileyerek İstanbul'a gitti.

Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve beraberindeki Belediye başkanlarını Dernek Merkezinde dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve Dernek Başkanı Gürbüz Akyüz sıcak bir ortamda karşıladılar.

Dernek başkanı Gürbüz Akyüz Sohbet sırasında tüm Belediye başkanlarına yeni dönemde tekrar seçildikleri için görevlerinde başarılar diledi. Akyüz "Her ne kadar bizler Ankara'da yaşamak zorunda kalsak da belleğimizle ve tüm duygularımızla Artvin'de yaşıyoruz ve sizlerin her çalışmasını da yakından takip ediyoruz. Artvin için hep güzel hizmetlere imza attığınız görmek bizleri fazlası ile sevindiriyor. Şunu da bilmenizi istiyoruz ki sizlerin Ankara'da bir sesi var. Buradan bizlerden ne isterseniz tüm arkadaşlarımızla yapmaya çalışacağımızı da bilmenizi istiyoruz ve sizlerin çalışmalarına önümüzdeki dönemde Ankara'dan destek vermek istiyoruz" dedi.

Dernek merkezinde ziyaret sırasında başkanların Dernek merkezine geldiğini öğrenen Artvinlilerde dernek merkezine akın ettiler. Oldukça sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarete Eski senatörlerden Behiç Sonbay ve YARSAV Başkanı hem şehrimiz Ömer Faruk Eminağaoğlu'da katıldılar.

Metin Arifağaoğlu burada Artvin'de yürütülen seçim kampanyası dönemi hakkında, toplantıya katılanlara ayrıntılı bilgiler vererek "Artvin'deki seçimlerde DSP devrede olmasaydı Artvin'de 11 Belediye başkanlığını da kazanmış olacaktık, ama politikada böyle şeyler oluyor. Taşıma işini iyi yapamadığımız için istediğimiz sonucu da almada zorlandık. . Kendi ilçem olan Borçka'da bile 70 küsur oyla başkanlığı kaybettik. Bizler ve kardeş bildiğimiz diğer siyasi partiler bu sonuçları çok iyi değerlendirmelidir" dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu burada yaptığı konuşmada kendisinin bu ortamda hiçbir yabancılık çekmediğini, hemşehrileri ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek "Bizde zor bir seçim dönemi geçirdik. İstenmeyen tatsızlıklar bizim seçim kazanmamızı engelleyemedi ama sonuçda seçimden kazanarak ayrılan taraf olsak da buruk bir sevinç yaşıyoruz. Ben 2 dönem başkanlık yapıyorum. Bu sürec de tarafıma destek olan tüm hemşehrilerime bir defa daha teşekkür ediyorum. 4. 500 nüfuslu bir beldede son dönemlerde ciddi bir hararetlilik yaşanıyor ve Kemalpaşa da yapmak için yola çıktığımız pek çok projeyi yeni dönemde hayata geçireceğiz.

Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, üçüncü kez göreve geldiğini söyleyerek kendisine oy veren ve vermeyen bütün hemşerilerine teşekkür ettikten sonra, Murgullulara layık olmaya çalışacağını söyledi. Yarım kalan ve yapmak istediği yeni projeleri yapmaya çalışacağını belirten Yıldırım, kendisinden önce de sosyal demokrat bir belediye başkanı arkadaşından borçsuz olarak devraldığı Belediyeyi, gelecekte kendisinin de borçsuz ve geliri iyi olan bir belediye olarak bırakacağına söz verdi. Gelir getirici işlerin adımını attığını, kapanan Karadeniz Bakır İşletmesinin arsalarını alarak önemli bir iş yaptığına inandığını söyleyen Yıldırım, aldıkları arsalar üzerinde Murgulluların talepleri doğrultusunda kooperatif kurarak ucuz konut yapmayı planladıklarını, yakında temelini atacaklarını söyledi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir'de ikinci kez seçildiğini söyleyen Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, yarım kalan projelerini tamamlayarak yeni projeleri hayata geçirmeye çalışacaklarını söyledi. Ardanuçluların kendisini, Türkiye'de en çok oy alan belediyeler sıralamasına koyduğunu söyleyen Demir, hemşerilerinin bu büyük güvenlerinden ötürü kendilerine şükran borçlu olduğunun bilincinde olduğunu söyledi. Bölgenin kalkınmasını Turizm ve eğitimde gördüğünü söyleyen Demir, üniversite olabilmek için sadece bina yaparak tabela asmak sorunu çözmüyor, bütün ihtiyaçlarının giderilerek, iyi bir kadro ile donatılması gerektiğini anlatan Demir, Ankara'ya gelmeden önce beş Profesör bulunamadığı için hala Üniversitenin Senatosunun oluşturulamamış olduğunu öğrendiğini söyledi. Barajların bir an önce bitirilmesini isteyen Demir, doğal zenginliklerimizin dünyada bulunmayan varlıklarla dolu olduğunu söyleyerek, iş adamlarımızın bölgemize önem vererek yatırım yapmalarını beklediklerini anlattı. HES'lerin olumlu ve olumsuz yanlarının olduğunu anlatan Demir, Doğaya, çevreye zarar vermeden, yatırımcı yöredeki yerleşim yerlerinin rızasını alarak, zarar verdirmeyecek şekilde planlaması gerekir dedi. Sürekli göç verdiklerini de anlatan Demir, işsizlik nerdeyse Türkiye ortalamasını geçmiş durumda olduğunu sözlerine ekledi. İş sahaları açmak zorunda olduklarını söyleyen Demir, aksi takdirde, göçün önüne geçemeyecekleri uyarısında bulundu. Seçimde verdiği sözlerin arkasında olduğunu söyleyen Demir, kendisine güvenen, oy veren ve vermeyen Ardanuçlulara olanaklar çerçevesinde hizmet götüreceklerini sözlerine ekledi. Dinleyicilere sizler Başkentte bizim gözümüz kulağımız olun, eksiklerimizi bildirin diyen Demir, olumlu yaklaşımlarla problemleri çözeceğine inandığını söyleyerek, Artvin Kültür ve yardımlaşma Derneğinin kültür ve sanatla ilgili olsun, başka şeylerde olsun, bilgilendirilmesi durumunda her türlü çabasında yanında olacağını da sözlerine ekledi.

Şavşat Belediye Başkanı Mehmet Naci Köroğlu'da ikinci kez göreve geldiğini belirterek, oy veren vermeyen tüm Şavşatlıların başkanı olarak burada olduğunu söyledi. Şavşat Belediyesinin şu ana kadar borcu olmayan belediyelerden biri olduğunu hatırlatan Köroğlu, her yerde olduğu gibi, işsizliğin Şavşat'ın önde gelen bir sorunu olduğunu söyledi. Sorunları kendi çabalarıyla çözmeye çalıştıklarını söyleyen Köroğlu, sözlerine şöyle devam etti: iktidar partisi olmadığımız için, devletten aldığımız destek yeterli değildir. Ankara'da bayağı Şavşatlı var, gözünüz kulağınız bizde olsun. Turizm konusuna arkadaşlarımız değindi ben de aynı şeyleri söylüyorum, Şavşat'ta turizm için doğal ortam mevcuttur, yeter ki buraya insan taşıyalım. Şavşat'ı tanıtalım. Sadece konaklama sorunumuz var ve onu da bir şekilde küçük işletmelerle çözmeye çalışıyoruz diyen Köroğlu, bölge iş adamlarımıza Şavşat'a yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Eğitimin Şavşat'ın kalkınmasındaki önemine vurgu yaparak Şavşat'a Yüksekokul açılması gerektiğini anlatan Köroğlu, bu konu gündeme geldiğinde, bazı kesimlerin Şavşat'a gelecek gençlerin buraya katkılarından ziyade giyim kuşamlarıyla olumsuzluklara neden olacaklarının dedikodusu yapılarak, halkta ön yargı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu durumun Şavşatlılara yakışmadığını söyleyen Köroğlu, bunu da çoğunlukla İktidar yanlılarının empoze etmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Kendisine güvenerek oy veren Şavşatlılara layık olmaya çalışacağını bildiren Köroğlu, bazı kendini "bulunmaz Hint Kumaşı" sanan kişilerin politikada söz sahibi olmaya çalışırken, yanlış tercihler yapmasını, yetkisi olmadığı halde Şavşat'a müdahale etmeye çalışmalarını da anlamadığını söyleyen Köroğlu, bu kişilere Şavşat halkının gerekli cevabı verdiğini sözlerine ekledi.

Sohbete katılan Artvinliler, Belediye başkanlarına değişik konularda sorular yönelterek, sohbet soru yanıt şeklinde sona erdi.

Haber-Gürbüz Akyüz
Foto-Rasim Yılmaz

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.04.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Şavşatlı Engellilere Yeni Kaymakam...
 » Arsinden Selam Var...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Vova, Hemşin Ve Lazlar Üzerine Sohb...
 » Başkanları Dinlemeye Devam Ediyorla...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » Chp, Artvin'de 4 Milletvekili İle N...
 » Artvin’de Ödp, Zamlara, Hes'lere Ve...
 » Cerattepe’de Maden Çıkacak, Murgul’...
 » Artvin'de Chp'li Başkanlar Geçmiş 6...
 » Ardanuç Çuruspil Şenlikleri İle Çoş...
 » Vali Kalkan Turizm İçin Umut Dağıtt...
 » Şavşat Tbmm'de...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...
 » Artvin Chp Merkez İlçe Gençlik Koll...