Rize'nin Yıldızları İstanbul'da Buluştu

21/04/2009 11:13

Ridef'in Düzenlediği Futbol Turnuvasına Türk Futbol Tarihinin Yıldızları Damgasını Vurdu.


Haber: Hayati AkbaşRize Dernekler Federasyonu tarafından Genç RİDEF Öncülüğünde organize edilen geleneksel futbol turnuvası Türk futbol tarihinin yıldızlarının yaptığı gösteri maçı ve Zeki Uckan'ın mini konseri ile başladı.

Rizeli İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Şahin büyük ilgi gördü.

Rize Dernekler Federasyonunun Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu Halı Sahası'nda düzenlediği geleneksel futbol turnuvasının açılışına başta İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Şahin, RİDEF Genel Başkanı Ahmet Yurtman, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, BBP MKYK üyesi Fatih Güner, ünlü oyuncu Abidin Yerebakan olmak üzere çok sayıda Rizeli ilgi gösterdi.

Rize Dernekler Federasyonu Gençlik Komisyonu Başkanı İrfan Serdar ise amaçlarının bir etkinliğe imza atmanın ötesinde futbolun sadece futbol olmadığını hatırlatmak olduğunu belirterek "Futbol topu, yaşadığımız dünyanın içinde farklı bir dünya. Bu küçük dünyanın etrafında toplanan insanların yaşadıkları da, sadece spor değil hayatın kendisine dair şeyler. Biz futbolun güzel yanını yansıtmak dostluk ve dayanışma sağlamak amacı ile bu etkinliği gelenekleştirmek için yola çıktık" dedi.

Fındıklı Derneği folklor ekibinin gösterisinin ardından mini bir konser veren Zeki Uckan şarkıları ile etkinliğe renk kattı. Rizeliler yıldız futbolcuları yıllar sonra izleme şansı buldu Turnuvanın açılışında yapılan gösteri maçında Türk futbol tarihine damgasını vuran Hasan Vezir, Hakan Tecimer, İlyas Tüfekçi, Zafer Numan Kanburoğlu, Muharrem Vezir, Hüseyin Hemşinlioğlu, İsmail Demirci gibi ünlü isimler forma giydi.

Turnuvada Güneysu, Fındıklı, Kalkandere, Derepazarı, Beykoz Rizeliler, İyidere spor, Ardeşen, Pazar, Kadıköy Rizeliler, Ata şehir Rizeliler, Beyoğlu Rizeliler, Ümraniye Rizeliler, Çay kent, Üsküdar Rizeliler, Kendirli ve Tuncaspor derneklerine ait on altı takım yer alıyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.04.2009 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul, Tulum Sesiyle İnliyor...
 » Önce Sokakların, Sonra Da Sahaların...
 » Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosunun Yolu H...
 » Artvin’de Öğretmenler, Öğretmenler...
 » Öğretmenlerin Hak Arama Eylemine Ya...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Değişti...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Örnek Bir Spor Adamı Lokman Koçan...
 » İstanbul Ümraniye Tantavi Şenlikler...
 » Türkiye’de Bir İlki Yapmak İçin Yol...
 » İstanbul’da Artvin’in Kurtuluşu Coş...
 » Rize’de Yaz Spor Şenliklerinde Dev...
 » Gazeteci-yazar Ve Arşivci Fatih Sul...
 » Arhavi’de 150 Atmaca Doğaya Salındı...
 » İstad- Spor İstanbul Spor Ve Basın...
 » 26. Yılında Çernobil'e Lanet, Nükle...
 » Hopa Bedensel Engelliler Derneği Ge...
 » Rize-erzurum Arası 2,5 Saat Olacak...
 » Nükleer Karşıtları İstanbul'da Hükü...
 » Rize’de Baba Reis Ekrem Orhon Anıld...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...