Tokat Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı İçin Artvin Valiliğinin Önünde Tören Düzenlendi

24/02/2009 16:19

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: ''onu Hizmete Başladıktan Sonra Çok Daha İyi Tanıdım. O Mülkiye Camiasının Atom Karıncasıydı"


Haber: Bayram SarayoğluKalp krizinden ölen Tokat Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı için Artvin Valiliğinin önünde tören düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, törende yaptığı konuşmada, Hüseyin Avcı'yı son 4 yıldır yakından tanıdığını, teklifi üzerine Bursa'nın tarihi İznik ilçesinde kaymakam olarak görev yaptığını belirterek, ''Onu hizmete başladıktan sonra çok daha iyi tanıdım. O mülkiye camiasının atom karıncasıydı'' dedi.

Avcı'nın İznik'teki görevi sırasında ilçeye ve Bursalılara yakışır, beklenmedik büyük hizmetler sunduğunu ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

''Doğrusu her faniye nasip olur mu bilmiyorum. Öyle şeyler yaptı, öyle imkanlar oluşturdu ki bu imkanları kendi dönem arkadaşları ifade ettiği gibi ancak vatan sevgisi, bayrak sevgisi, hizmet aşkıyla yanıp tutuşan insanların yapması söz konusu olabilir. O yüreğiyle de işiyle de sağlam bir insandı. Tabii genç yaşta böyle bir tören vesilesiyle buluşmayı hiç istemezdim. Bizden çok gençti. Sıralı ölüm derler, keşke öyle olsaydı. Fakat takdirin önüne geçilmiyor. ''

Bakan Çelik, Avcı'nın üzerlerinde emeği olduğunu ve kendilerine hakkını helal etmesini umduğunu belirterek, ''Son 3-4 günlük zor günlerinde onun yanında olamamanın, bize bilginin sağlıklı ulaşamamasından kaynaklı olsa da ızdırabını ve huzursuzluğunu yaşıyorum. Vefatın önüne geçilmeyecektir ama görevimizi yapabilseydik. Bu konuda böyle bir mahcubiyet ve hüzün içerisinde olduğumu burada sizlerle paylaşmak istiyorum'' diye konuştu.

Hüseyin Avcı'nın hayatta olsa daha çok şeyler yapacağını umduklarını belirten Çelik, şunları söyledi:

''Ama bugüne kadarmış. Hepimizi de bekleyen bir an vardır. O hoş bir seda, güzel hatıralar, güzel eserler bırakarak gidiyor. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyorum. Onun yavruları, ondan kalanlar bizim emanetimizdir. Bir emanete nasıl bakılıyorsa o çerçevede onlara sahip çıkacağımızı ifade etmek istiyorum. Hepimizin başı sağ olsun. ''

Çelik, konuşmasının ardından, tören boyunca gözyaşlarını tutamayan, Hüseyin Avcı'nın babası Mevlüt, eşi Neriman, çocukları Hande (9), Didem (4) ve Furkan (15), kardeşleri Hasan, Habib ve Bedriye Avcı'ya sarılarak teskin etti.

Törene, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, AK Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mustafa Erdem, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Avcı'nın dönem arkadaşları, mülki amirler ve vatandaşlar da katıldı.

Avcı'nın cenazesi, törenin ardından, doğum yeri olan merkeze bağlı Yanıklı köyüne götürüldü.

Cenazenin, öğle vakti kılınacak namazın ardından toprağa verileceği bildirildi.

Hüseyin Avcı, 19 Şubat Perşembe akşamı 7 Mart Artvinliler Derneğinde bulunduğu sırada aniden rahatsızlanmıştı. Tokat Cevdet Aykan Devlet Hastanesine kaldırılan Avcı, buradan Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilmişti. Avcı, dün sabah hastanede yaşamını yitirmişti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.02.2009 tarihinde Bayram Sarayoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'i Yasa Boğan Ölüm...
 » Göl Ve Göletlerimiz 5 Milyon Yavru...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Türkiye'nin En Uzun Tünelinin Temel...
 » Sanat Camiası Da Yasta!...
 » Mhp Ardanuç Ve Şavşat Mitinglerinde...
 » Akparti Artvin İl Danışma Meclisi T...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Trabzon Tso Meclis Başkanlığına Şad...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Artvin Akparti İl Başkanı Erkan Bal...
 » Eski Artvin Valisi Yaşamını Yitirdi...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Hopaspor’dan Şehrin Aziz Taraftarla...
 » Başkan Hekimoğlu İstanbul'da Coşkun...
 » Gazeteci Ahmet Kayacık Vefat Etti...
 » Hopa Kaymakamı Tıp Bayramı Mesajı Y...
 » Saakaşvili'ye İstanbul'da Büyük İlg...
 » Bakan Taner Yıldız'dan Bir Acı Habe...
 » Artvin’e Acı Düştü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...