Hopa'da Beklenen Gerçekleşti

14/02/2009 16:35

Yılmaz Topaloğlu, Dsp-shp Destek Vererek Demokratik Güç Birliği Oluşumuyla Bağımsız Aday Olarak Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı. "Hizmete Kaldığımız Yerden Devam."


Haber: Turan ŞentürkHopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu uzun zamandan beri sessiz bekleyişini nihayet bozdu. ÖDP' den geçen hafta üyelikten istifa edip yollarını ayıran mevcut başkan Yılmaz Topaloğlu kamuoyunda uzun zamandan beri beklenen acaba başka partiden veya bağımsızdan aday olup olmayacağı merak konusu olmuştu. Yılmaz Topaloğlu bugün Titanik restaurantında düzenlediği basın toplantısında DSP-SHP destekli demokratik güç birliği adı altında bağımsız olarak Hopa belediye başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Çok kalabalık bir topluluğun katılım gösterdiği ve salonun 4/3 ‘ü özellikle bayanların katılım gösterdiği basın toplantısına DSP Artvin il başkanı Enis Güneri, SHP Artvin il başkanı Çetin Tekdoğan, SHP il teşkilatı yönetim kurulu üyesi Hasan Yaşar Hopa SHP ilçe başkanı Gürbüz Cihan katıldılar.

Hopa DSP ilçe örgütü kurma komisyon başkanı Mümtaz Ural, SHP Hopa ilçe teşkilatı güç birliği temsilcisi Saim Aydın ve Casım Cihan yaptıkları konuşmalarda Sermayeli güç odakların Hopa'yı yönetemeyeceklerini ifade ederek Söz, yetki ve kararın nasıl halkın elinde ise yine halka birlikte yönetmeye devam edeceklerini ifade edip "Sizlerin istekleri ve talepleriyle bizleri bir araya getirdi. Demokratik Sol parti (DSP) ve Sosyal demokrat halkçı parti(SHP) yöneticileri ve temsilcileri olarak demokratik güç birliği oluşturulmasını sizlerin istekleri doğrultusunda gerçekleşti. Başkan adayımız Yılmaz Topaloğlu bağımsız aday olarak elele vererek, gönülden bağımlılıkla defterde yine bir sayfa açarak başkanlığı kazanmak için yola devam diyoruz".

DSP Hopa ilçe teşkilatı kurma komisyon başkanı Mümtaz Ural yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi.

" kısa bir süre önce telefonum çaldı. DSP Artvin il başkanım Sayın Enis Güneri beyefendi arıyordu. Benim hakkımda büyük bir araştırma yaptığını ve Hopa ilçesinde DSP ilçe teşkilatını oluşturma görevini ve belediye başkanlığı adaylık konusunda yapılacak çalışmalarda aktif görev yapmamı istemişti. Bende kısa bir sürede olsa düşüneceğimi söyledim. Aradan geçen süre zarfından ilçe genelinde yapmış olduğum çalışmalar neticesinde yaptığımız girişimlerden sonra meydana gelen gelişmeler istek ve talepler doğrultusunda Demokratik güç birliğin oluşması en doğru hareket olacağı görüşü hakim oldu. Benim bu çalışmamda en büyük desteği emekli öğretmenim ve de milletvekilimiz Rahmetli olan Ergül Bayrak'ın eşi Leyla Bayrak'tan gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum. Ve bugün buradayız.

Ayrıca benim yaptığım bütün çalışmaları bazı basın mensubu arkadaşımla paylaştım. Ancak benim ricalarımı kırmayıp belli bir süre içinde adayımız açıklanacağını şimdilik bir şeyin yazılması doğru olmayacağını ifade ettim. En küçük çalışmayı ve gelişmeleri basına aksettirmediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde bir yol var. 29 Martta yapılacak olan belediye başkanlık seçimini başkan adayımız Yılmaz Topaloğlu ile 2. kez almaktır. " Dedi.

Demokratik güç birliği Hopa belediye başkan Bağımsız adayı Yılmaz Topaloğlu büyük alkışlar arasında kürsüye geldi. Başkan adayı Topaloğlu konuşma yaparken zaman zaman büyük alkış ve tezahüratla konuşması kesildi.

Bağımsız aday Yılmaz Topaloğlu şunları söyledi.

"Solda birlik denilince işte böyle bir tablo karşımıza çıkıyor. Salonu dolduran siz solda güç birliği oluşturmuş değerli halkımız işte sizlerin sayesinde, sizlerin istekleriniz ve talepleriniz sayesinde şuan sizlerin karşısında duruyorum. İnanıyorum ki hepimiz şuan aynı duygu ve düşünceleri taşıyoruz ve de paylaşıyoruz. 2004 seçimlerinde nasıl birbirlerimizle kenetlenerek söz, Yetki ve karar halkımızın diyerek yola çıkmıştık ve de başarmıştık. 5 yıl geçen süre içinde çizgimizi bozmadan halkımızla iç içe olduk. Sorunlarını dertlerini paylaştık. Hizmet alanında büyük bir evrim geçirdik. Kentsel yapılaşmayı, alt yapı, üst yapı gibi hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyeciliği toplumun değişik yerlerinde, Türkiye'nin değişik yerlerinde izlenen bir yer oldu Hopa.

Çok değerli solda güç birliği oluşturmuş katılımcılar. Türkiye'de manevi solun değeri ve yeri olan yerde katılımın saydamlığı şeffaflığı dizayn edileceği çalışmayla başarıya ulaşılırken halkımız sağduyusu ile hareket edeceğini umuyorum. Bazı kimseler veya siyasi partiler oy uğruna halkımızı belli bir odaklara çekmek isteyenlere Kesinlikle fırsat tanınmayacağını vede verilmeyeceğini diliyorum. Biz kendimizi iyi anlatırken 5 yıl içinde yaptıklarımızı ve de yeni 5 yıl için de nelerin yapacaklarımızı plan ve projelerimizi sizlerin talepleri doğrultusunda programa koyarak halkımıza en iyi şekilde anlatacağız. Kararlıyız ve de inançlıyız. Halkımızın gücüyle, iradesiyle demokratik güç birliğiyle bu seçimi de kazanacağız. Ben sizin 5 yıl öncesi sesiniz olmuştum. Halkımın belediye başkanı olmuştum. Aynı şekilde olmaya da devam edeceğim. Hizmete de kaldığım yerden devam diyorum, "dedi.

Bu konuşmadan sonra Demokratik güç birliği (DSP ve SHP) belediye meclis adayların isimleri okunarak sahneye alındı.

Belediye meclisi üyeleri adayları şu isimlerden oluşuyor.

Leyla Bayrak, Casım Cihan, Saim Aydın, Seher Çavuşoğlu Ural, Aynur Yazıcı, Ufuk İskenderoğlu, Yılmaz Yılmaz, Fahri Karaibrahimoğlu, Cemal Cihan, Yücel Çakmak, Arslan Ustabaş ve Tahsin Uzun.

İl genel meclis üyesi adayları da şu isimlerden oluşuyor. Nizamettin Koyuncu, Recep Demirci ve İrfan Galatalı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.02.2009 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bağımsız Hopa Belediye Başkan Adayı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Chp İl Başkanlığı Seçimi 15 Gün Son...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Başkan Hedef Ve Amaçlarını Yemekte...
 » Bağımsız İl Genel Meclisi Üyesi Ada...
 » Yaşayan En Yaşlı Maden Mühendisi...
 » Hopa Tso Seçimlerine Hazırlanıyor...
 » Gürcistan'da Gösteriler Sürüyor...
 » Hopa Ödp'den Dayanışma Yemeği...
 » Chp İl Başkanı Kurt Cerattepe’de De...
 » Süper Lige Çıkan Ormanspor Artvin'e...
 » Artvin’de Akpartililer Basınla Bira...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Murat Karayalçın Artvin Halkıyla Bu...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Ortahopa...
 » Hopa Ödp İlçe Teşkilatı Dayanışma G...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...