Artvin İl Jandarma Komutanlığında ''ant İçme'' Töreni...

26/12/2008 14:26

Artvin'de İl Jandarma Komutanlığında 325. Kısa Dönem Erler İçin ''ant İçme'' Töreni Düzenlendi


Haber: Bayram SarayoğluArtvin'de İl Jandarma Komutanlığında 325. kısa dönem erler için ''ant içme'' töreni düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Erdem, erlere hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi :"Ülkemizin güvenliği gibi ağır bir yükü omuzlarında taşıyarak, şehit kanıyla sulanmış bu coğrafyada, avını bekleyen avcı kadar dikkatli, görev esnasındaki tüm güzellikleri ve acıları göğüsleyecek kadar dayanıklı, Türk askerinin sevgi ve merhametini herkese ispatlayacak kadar duygulu, yaptığınız tüm vazifeler Türk Ulusu tarafından bilinmektedir. Çünkü siz Çanakkale Savaşlarını efsaneleştiren, Sakarya'da, Kocatepe'de eşsiz kahramanlıklar gösteren Atalarımızın torunlarısınız. Çünkü sizler, zamanında Jandarma Teşkilatını bugünkü parlak günlerine taşıyan Atalarımızın İstiklal Savaşında, sadece yurdun iç güvenlik ve huzurunu sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda kritik personel olarak zor görevlere çekinmeden girdiğini, personel, silah ve mühimmatların cephelere tüm zorluklara rağmen sevkini yaptıklarını, milli mücadele için Kuvayi Milliye heyecan ve şuurunu tüm işgal bölgelerinde canlandırmak için, işgal kuvvetlerinin içinde canlarını hiçe sayarak görev yaptıklarını çok iyi biliyoruz.

Çünkü sizler, Yüce Atatatürk'ün evlatlarısınız. Onu okudunuz ve anladınız. Onun yüceliğinin isminde değil, fikirlerinde olduğunu çok iyi öğrendiniz.

Şimdi de, hukuki, askeri ve sosyal alanlardaki görevlerinizi icra edip halkın en büyük dayanağı olacaksınız. Asil Türk Milletini savaşlarla yıkamayanların içten yıkma stratejilerinin bir adımı olan terör örgütü belasının karşısındaki en önemli unsurusunuz. Bu uğurda kimi zaman bir kulede, kimi zaman bir köyde çok zor şartlarda, gerektiğinde ailelerinizle beraber Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü için mücadele vereceksiniz. Eğer bazı zamanlarda zorluklar dayanamayacağınız seviyelere gelirse, geçmişteki şehitlerimizi ve onların vatan toprağı uğruna akıttıkları kanları düşününüz. Çünkü bu şehit kanları boşa akmadı. Çünkü bu Cumhuriyet kolay kurulmadı. Çünkü sizde bu topraklarda doğdunuz. Çocuklarınız ve siz de dalgalanan bayrağımız altında bu topraklarda rahmete ermelisiniz.

Zaten bu bilinç değil midir ki, acıyı mutluluğa, zorluğu kolaylığa, çirkini güzele dönüştüren, bizi biz yapan, her birimizi Türk Silahlı Kuvvetlerinin onurlu birer personeli yapan ve bizi Türk yapan. Ne mutlu bana ki, sizler gibi kahramanlara komuta ediyorum. Ne mutlu sizler gibi kahramanca görev yapan ve bu uğurda seve seve şehit olan Mehmetçiklerin anne ve babalarına, eş ve sevgililerine.

Değerli Misafirler, huzurlarınızda dosta güven, düşmana korku veren şu muhteşem tabloyu oluşturan, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan güzide evlatlarınızı vatan görevi için bizlere emanet ettiniz. Gözleriniz arkada kalmasın, onlar sadece sizlerin değil, bizim de evlatlarımızdır.

Silah arkadaşlarım, yeni görevlerinize katılışınızı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum.

Ettiğiniz yemininizin sizlere, ailenize, Türk silahlı Kuvvetlerine ve Türk milletine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Asil Türk Milleti ve Şanlı Türk Ordusu adına alnınızdan öpüyorum. Andınız kutlu olsun. " diye konuştu.

Jandarma Albay Erdem'in konuşmasının ardından 60 er yemin etti. Ardından tören, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Adli Yargı ve Adalet Komisyon Başkanı Maksut Karakulak, 6. Tabur Hudut Tabur Komutanı Piyade Kurmay Yarbay Alper Eser, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, ant içen erlerin yakınları ile kışlada görevli askeri yetkililerin katıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.12.2008 tarihinde Bayram Sarayoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 120 Kısa Dönem Er Yemin E...
 » Artvin'de 366. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Zafer Bayramı Artvin Ve Hopa’da Tör...
 » Artvin’de 368. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Artvin'de...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Artvin Bu Coşkuyu Hep Yazacak...
 » 98. Yılında Çanakkale Zaferine Fark...
 » Artvin’de Sarıkamış Şehitlerini Anm...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » 30 Ağustos Zafer Bayramı Artvin'de...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Feyzioğlu Ve Batum, Anayasa Değişik...
 » Artvin'de Jandarma Teşkilatı'nın Ku...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Emine Türka...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...