Artvin Dsp İl Başkanlığı Emekli Maaşlarının Artırılması İçin Bölgede İmza Kampanyasını Başlattı

29/09/2008 23:37

Dsp Artvin İl Başkanı Enis Güneri: "Emeklinin Hakkını Arıyoruz"


Haber: Turan ŞentürkDemokratik Sol Parti (DSP) Türkiye genelinde emekli maaşların artırılması ile ilgili başlattığı imza kampanyasına DSP Artvin il teşkilatı da katılarak Artvin bölgesi genelinde imza kampanyasını başlattı. Emeklilerin sesi olmak için Artvin bölgesinde de imza kampanyasını başlatan DSP Artvin il teşkilatı kampanya sonucunda topladıkları imzaları genel merkez aracılığı ile hükümete sunulacak.

Bu konuda bir açıklama yapan DSP Artvin il başkanı Enis Güneri emekli aylıklarını açlık ve yoksulluk sınırının altında olmasından ötürü çok zor koşullar içinde emeklilerimiz hayat sürdürdüklerini ifade ederek şunları söyledi.

"Toplumumuzda oldukça geniş bir katman olan emeklilerimizin, zor koşullar içinde yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Ellerine geçen emekli aylıklarının açlık ve yoksulluk sınırının da altında olduğu apaçık ortadadır. . Genel merkeze, İl başkanlığımıza ve ilçe örgütlerimize çeşitli emekli derneklerinden gelen yazılı ve sözlü şikâyetler ile talepler oldu. Emeklilerimizin sesi olmak, ekonomik koşulların iyileştirilmesi için katkıda bulunmak amacı ile imza kampanyasını başlatılmıştı.

Halka ve halka hizmetten başka amacı olmayan DSP il Artvin teşkilatı olarak emeklilerimizin haklarının verilmesi için Artvin olarak biz de böyle bir imza kampanyasına katıldık. Bölgede çok geniş çaplı kampanyayı yürüttük.

İmza kampanyamızın içeriği olarak Bağ-kur ve SSK emeklilerinin maaşının en az 1100 YTL olması, memur emeklilerine de çalışan memurlara verile asgari 102 YTL' nin aynen yansıtılmasını istiyoruz. İlçe teşkilatlarımızda çözüm masalarında emeklilerin talebini içeren bir başvuru dilekçesini imzaya açtık. Bağ-kur'lu, SSK'lı emekli sandıklı olanlar imza kampanyasına katılabilirler. Sesimizi kamuoyuna ve hükümete duyurarak haklarımızı arayacağız" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 29.09.2008 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Türk Eğitim Sen Emeklilere S...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Artvin’de Kamu Sen Üyeleri De Maaş...
 » Emeklilerin Mağduriyetlerini Tbmm’y...
 » Denizbank’tan Emeklilere 450 Tl’ye...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » Artvin Milletvekili Kışla'dan Hopa’...
 » Hopa'da Kesk Üyeleri Grevde...
 » Hopa'da Emekçiler İş Bıraktı, Hizme...
 » Selim Bilgin Yeniden Başkan Seçildi...
 » Chp Artvin İl Örgütü Adalet İçin Yü...
 » Artvin Kamu Sen’den Kamu Çalışanlar...
 » Akparti Artvin İl Başkanlığı Doğalg...
 » Torba Yasasına Tepki: "Akp'ye Tesli...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Sosyal Güvenlik Yasası Hopa'da Prot...
 » Yeşil Artvin Derneğinden Cerattepe...
 » Artvin Chp İl Örgütü 2014 Yılını De...
 » Kamu Emekçileri Bugün Greve Gidiyor...
 » Kamu Emekçileri 23 Mayıs'ta Greve G...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...