Meteroloji Doğu Karadeniz'i Bir Defa Daha Uyardı

21/09/2008 22:27

Orta Ve Doğu Karadeniz Bölgesinde 21 Eylül Pazar Günü Akşam Saatlerinden İtibaren Başlayacak Yağışların, Gece Ve Pazartesi Günü Etkisini Artıracağı Bildirildi.


Haber: Hayati AkbaşDevlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde bu akşam saatlerinden itibaren başlayacak yağışlar, gece ve yarın etkisini artırarak Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize il merkezleri ile kıyı ilçelerinde şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışa neden olacak. Bu nedenle su baskını, sel, toprak kayması, heyelan gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları isteniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesindeki şiddetli yağışların salı günü bölge genelinde, çarşamba günü Doğu Karadeniz kesiminde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle önümüzdeki 3 gün boyunca su baskını, sel, toprak kayması ve heyelan tehlikesinin süreceği tahmin ediliyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.09.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'ya Meteorolojik Uyarı...
 » Borçka Yağmura Teslim Oldu...
 » Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Doğu Karadenizde Meterolojiden Uyar...
 » Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden...
 » Artvin’e Meteorolojik Uyarı Verildi...
 » Aşırı Yağmurlar Arhavi’de Hayatı Fe...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Arhavi’de Sel Afetinin Yaraları Sar...
 » Dikkat, Şiddetli Yağış Geliyor...
 » Artvin-hopa Ve Arhavi'de Havadan Ça...
 » Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali...
 » Fındıklılı Çevreciler "Suyumuza, De...
 » Cerattepe’ye Destek Eylemleri Sürüy...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Doğu Karadeniz İçin Kuvvetli Yağış...
 » Yusufeli Doğal Güzellikleri Görülme...
 » Halk Yürüyüşü Yağmur Altında Yapıld...
 » İstanbul’da İstad Arhavilileri İfta...