Artvin'den Nevşehir'e Gönül Köprüsü

14/07/2008 14:43

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Turkcell' İn Ana Sponsorluğunda Yürütülen Gönül Köprüsü Projesinin 1. Grubunun Nevşehir Ziyareti Sona Erdi. İkinci Grup Yola Çıktı.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye'nin 81 ilinden 100 bin çocuğun ülkemizi daha iyi tanımalarını sağlamak ve zihinlerdeki önyargıları yıkmak amacıyla geliştirilen Gönül Köprüsü projesi kapsamında Artvin'den Nevşehir İline hareket eden 1. grupta ilköğretim 7 ve 8. sınıf 252 öğrenci ziyaretlerini tamamlayarak Artvin'e döndü. Bu öğrencilerin dönüşü ile birlikte ikinci grup öğrenci kafilesi de Artvin'den hareket ederek Nevşehir'e ulaştı.

Velilerden hiçbir ücretin alınmadığı gezi, Yol hariç 5 gün sürdü. . Okullardan geziye katılacak öğrenci sayısı, il genelindeki okulların öğrenci sayısı Milli Eğitim Bakanlığının verdiği 462 öğrencilik kontenjana oranlanmak suretiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlendi. Geziye velilerinin izniyle gönüllü öğrenciler katıldı.

Beş gün süren ve ikinci grup içinde 5 gün sürecek olan gezi sonucunda öğrencilerde bazı farklılıklar oluşması amaçlanıyor. Öncelikli olarak amaçlanan, farlı kültürleri tanımalarıdır. Öğrencilerin bu aktivite ile kendilerine güvenmeleri, birey olarak sorumluluk almaları, yaşadıkları hayat dışında farklı güzellikler, farklı hayatlar görmeleri, mihmandar aileleri ile gönül bağları kurmaları amaçlanıyor.

Geziye katılan öğrenci, öğretmen ve idareciler İl Milli Eğitim Müdürü Hamza Köşker, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli tarafından Nevşehir'e selam, sevgi ve hayırlı yolculuk dilekleriyle uğurlandılar.

Bu arada 1. Grup öğrencileri taşıyan otobüsler 13 Temmuz Pazar gecesi 02. 30 da Artvin'e ulaştı ve geziyi mutlu bir şekilde tamamlayan öğrenciler ailelerine kavuştular.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.07.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Trabzon Tso 2015 Yılı Son Meclis To...
 » Artvin'li Öğrenciler Van'da...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Ermenistan Erivan Kültür Ve Folklör...
 » Artvin'den Nevşehir'e "Gönül Köprüs...
 » ‘gönül Köprüsü Projesi'nde Fotoğraf...
 » Ankara'daki Artvin Derneğinden Örne...
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » Hopa Atatürk Lisesi Öğrencilerinin...
 » Karçalların Zirvesi Dibdibo’ya Yolc...
 » Seas X Türkiye 14-22 Eylül Etkinliğ...
 » Artvin Valiliği Emıtt Fuarında...
 » 4. Uluslararası Mençuna Şelalesi Ge...
 » Artvin Devlet Hastanesi Ek Binası T...
 » Artvin Eğitimine Taze Kan Geldi...
 » Doka Toplantısı, Atabarı Kayak Merk...
 » Artvin'in Hakkâri'den Misafirleri V...
 » Livane Petrol İstasyonu Artvin’de A...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Arhavili Öğrencilerden Sarp Gümrüğü...