Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş "Uyanalım Ve Birleşelim" Dedi.

05/07/2008 22:07

Ustabaş "Uyanalım…birleşelim…liderlik İddiasında Olanlarda Demokratikleşme Ve Birleşip İktidar Olma Konusunda Kendilerine Düşen Feragat Ve Fedakarlık Varsa Cesaretle Yerine Getirmelidir" Dedi.


Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş "Uyanalım Ve Birleşelim" Dedi.

Haber: Hayati AkbaşHopa CHP İlçe başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkede son dönemlerde yaşananlara tepki gösterildi ve ülkenin AB ve ABD yanlısı güçlerin politikaları doğrultusunda yerli işbirlikçileri vasıtası ile tam bağımlı, Ilımlı bir İslam Devleti yolunda oyunlar oynandığını ifade ederek "Buna asla müsaade edilmeyecektir" denildi.

Hopa CHP İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasını basın mensuplarına açıklayan ilçe Başkanı Fehmi Ustabaş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi. "AB ve ABD, Anadolu da yaşayan Türk halkını ortadan kaldırmak için vurulacak son darbe olan Serv Antlaşmasını ve bu antlaşmayı engelleyerek emperyalistlerin suratlarına fırlatan, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını hiç unutmamışlardır. Doğal olarak onların mensup oldukları Türk Silahlı Kuvvetleri de AB ve ABD için her zaman tehdit oluşturmuştur.

O zaman ne yapmak lazım; öncelikle o günlerde Serv antlaşmasını çeşitli nedenlerle Kabul edilebilir bulan Damat Ferit ekiplerini yeniden oluşturmak lazım idi ve bu başarıyla gerçekleştirildi. Şuan ki hükümet AB ve ABD ile işbirliği içinde o gün Serv'le dayatılanları bugün Avrupa Birliği uyum yasaları adı altında tek tek kabul ederek memleketi satma adına zamanının Padişahını ve Damat Ferit'ini bile gölgede bırakmışlardır.

İkinci olarak yapılması gereken en önemli konu ise Atatürk, Atatürkçülük ve Laiklikten kesinlikle ödün vermeyen, AB ve ABD'nin önündeki tek engel olan TSK yıpratılmalı ve güven kaybına uğratılmalıydı. Bu da biraz hafızalarımızı zorlarsak ABD'nin Türk Askeri'nin başına çuval geçirmesi, dağlıca baskınından sonra dinci gazetelerde çıkan "ordu AKP'yi iktidara getirmemek için baskını kendi düzenledi" haberleri, Büyükanıt Paşa'ya Genel Kurmay Başkanı olmadan önce yaşatılan savcı tiyatrosu, İlker Başbuğ Paşa'nın İsrail gezisi sırasında tek taraflı yayınlanan fotoğraflarının AKP'ye yakın dinci gazetede yayınlanması( tabi ki bu fotoğrafların kimler tarafından temin edilip gazeteye verildiği) bir hayli düşündürücüdür. Ne ilginçtir ki Atatürk'ten Atatürkçülükten rahatsızlık konusunda batı (AB) ve ABD ile İslamcı zihniyet tarihin her döneminde bir şekilde işbirliği yapmışlardır. Bugünde bu işbirliği en üst seviyede AKP ile yapılmaktadır. Unutmayalım ki İstanbul'u işgal eden emperyalistler de işgal sırasında ilk iş olarak mevcut ordu komutanlarını küçük düşürmekle ve halkın onlara olan güvenini sarsmakla işe başlamışlardır.

Üçüncü olarak artık kendilerine karşı korkmadan doğruları yazan aydın insanların yazmalarını engellemek halka doğru bilgi akışını kesmek gerekiyordu ki bunu da yargıda ve emniyette ki kadrolaşmalarını tamamladıkları için hiç zorlanmadan yapabildiklerini, davet üzerine gidip ifade verecek bir sürü aydın ve düşünürü terör suçlusu gibi toplamalarıyla göstermişlerdir. Ama nedendir bilinmez AKP'nin kapatma davası süresinde aslan kesilen demokrasi ve hukuk dersi veren AB 1 Mayıs'ta Polis'in aşırı sert tutumunu görmediği gibi aynı Avrupa Birliği ortada iddianamesi bile bulunmayan ve 13 aydır içerde ne ile suçlandığını bilmeyen gazeteci ve yazarları da görmezden gelmesi AKP ile olan işbirliğinin açık göstergesidir.

Bütün bunlar gösteriyor ki sayın genel başkanımızın dediği gibi kadrolaşma tamamlanmış artık sıra ayrışmaya gelmiştir. Bir tarafta AB ve ABD ile işbirliği içindeki AKP ve onların çizdiği tam bağımlı, ılımlı İslam Devleti yani hasta bir Türkiye , diğer tarafta ise Laik Demokrat Atatürkçü tam bağımsız bir Türkiye için mücadele eden yazarlar, aydınlar, Atatürkçüler.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir partinin mensupları olarak oynanan oyunların tamamının farkında olup üç-beş tane mollaya ve onların destekçileri olan emperyalistlere bu ülkeyi yem etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz.

Evet arkadaşlar uyanalım…birleşelim…liderlik iddiasında olanlarda demokratikleşme ve birleşip iktidar olma konusunda kendilerine düşen feragat ve fedakarlık varsa cesaretle yerine getirmelidir. ".

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.07.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » Artvin Atatürkçü Düşünce Derneği Cu...
 » Cumhuriyet Gazetesine Destekler Çığ...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Arhavi'de 29 Ekim Coşkusu Yaşandı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Arhavi'de Dev Miting...
 » Dsp Genel Başkanı Zeki Sezer Artvin...
 » Vova, Hemşin Ve Lazlar Üzerine Sohb...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Kapatı...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...