Yusufeli Belediye Başkanı Sağlam; "Yapılacak Bir Şey Kalmadı, Yeni Yerleşim Birimi Hayırlı Olsun."

21/04/2008 14:34

Sağlam "Bize Bir Teşekkür Belgesini Çok Gördüler"


Yusufeli Belediye Başkanı Sağlam; "Yapılacak Bir Şey Kalmadı, Yeni Yerleşim Birimi Hayırlı Olsun."

Haber: Hayati AkbaşYusufeli Belediye Başkanı Yusuf Sağlam, Yusufeli'nin Yeni Yerleşim Yerinin Yansıtıcılar Bölgesi olmasına dair TBMM'ye verilen Kanun Teklifinin kabul edilmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Yusufeli Belediye Başkanı Yusuf Sağlam, " Yeni yerleşim Yeri 16 Nisan 2008 tarihinde TBMM'de görüşülerek kanunlaşan, Yusufeli'nin Yeni Yerleşim Yeri yani Yansıtıcılar Bölgesi 03. 04. 2006 tarihinde Bakanlar Kurulunca kararlaştırılıp Cumhurbaşkanınca da onanmış olan bölgedir. Toplam alan olarak yaklaşık 386 hektar olup 720 rakım olup 1000 li rakımlar arasında yerleşimin olacağı bir coğrafyadır. Burası yeniden yerleşim yeri projesi adı altında yapılan anket ile yüzde 38, 8 oranında benimsenmiş ve bütün Yusufeli halkının aşağı yukarı tarafsızlığı ve merkezi mevkide oluşu nedeniyle kabul ettiği yerdir. Artık yasallaştı ve kesinleşti. Bundan böyle Yusufeli'nin yeni yerleşim yeri neresi olacaktır sorusuna kabul etsek de etmesek de cevap bulmuş oluyoruz. Bu cevapta Yansıtıcılar Bölgesidir. Yusufeli halkına hayırlı olsun diyorum. "diye konuştu.

Başkan Sağlam, bundan sonra yapılması gerekenler konusunda da bilgi vererek; " Bundan böyle yapılması gerekenler vardır. Söz konusu yerin harita çalışması tamamlanmıştır. Biten bu harita üzerinden zemin etütlerinin yapıp biran önce imar planlarını hayata geçirmek gerekmektedir. Hükümet yetkililerinin bu konuda gerekli her türlü desteği vererek biran önce yeni yerleşim yerinin tamamlanmasına katkı sağlanmalıdır. Ancak bu çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için öncelikle bu bölgeye yerleşecek olan diğer bir ifadeyle hak sahibi olabileceklerin tespit çalışmalarının çok acele yapılması gerekmektedir. Ve bu yerleşim yerinin tespitinde katkı veren ya da muhalefet ederek daha iyiyi daha güzeli yakalamada emekleri geçenlere, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve temsilcilerine, bürokrasiye ve siyasi partilerimizin temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bir kez daha hayırlı olsun diyerek Yusufeli halkının mağdur olmaması konusunda birlik ve beraberlik ortamını bozmadan gerekli tedbirlerin yetkililer tarafından gelecek konusunda birlikte hareket etmemizin yararlı olacağına inanıyorum. "diye konuştu.

YUSUFELİ HALKINA ŞÜKRAN BELGESİ ÇOK GÖRÜLDÜ

Kanunun mecliste görüşülmesi esnasında konuşmacı olarak TBMM kürsüsünde konuşma yapan her 3 vekile de teşekkür ederek açıklamalarına devam eden Başkan Sağlam; " Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına konuşma yapan Isparta Milletvekili Sayın Nevzat Korkmaz beye ve grubuna özellikle teşekkür ediyorum. Çünkü Yusufeli coğrafyasında yetişmiş, buranın havasını, suyunu içmiş bu insanların arasında yıllarını vermiş bir insan gibi ilçemizin geçmişine, geleceğine ve de alınması gereken tedbirler konusunda bizim insanımızın bir temsilcisi olarak konuşmuştur. MHP Grubuna teşekkür ediyorum; çünkü Yusufeli halkı yıllardır baraj belirsizliği nedeniyle madden, manen çok şeyini kaybettiğini ifade ederek manen de olsa bir nebze Yusufeli halkını onura etmek maksadıyla TBMM Başkanlığınca devletimiz tarafından verilmek üzere bir şükran belgesinin verilmesi yönündeki önerge iktidar milletvekilleri tarafından ret edilmiştir. Para, pul istemeyen bu önergeye özellikle Yusufelili olduğunu söyleyerek ret oyu veren Sayın Artvin Milletvekili Ertekin Çolak'ın bu kararını da üzüntüyle karşıladığımı ifade etmeliyim. Yusufeli halkına bir şükran belgesini çok gören Sayın Vekilin bu durumu Yusufeli halkına nasıl izah edeceğini merak ediyorum. "diyerek konuşmasını tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.04.2008 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bakan Taner Yıldız'dan Bir Acı Habe...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Hopa’da 6 Ay Sürecek Bir Proje Başl...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin Akparti Kongresinde Sürpriz...
 » “Ankara'da Yusufeli’ni Bir Tadım Ya...
 » Ulusal Kiraz Çalıştayının 13'üncüsü...
 » Üsküdar’da Artvin’liler Kahvaltıda...
 » Artvin’de Film Fesivali Heyecanı Ya...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Cerattepe’de Maden Çıkacak, Murgul’...
 » Artvin Eğitimi Sempozyumda Tartışıl...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Kalın: Bu Bir Memleket Meselesidir...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...