Kaçkar Korosu Üçüncü Konserini Verdi

04/12/2007 11:09

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Gazi Erdener Kaya Yönetiminde Kaçkar Kültür Ve Dayanışma Derneği Türk Halk Müziği Korosu Kısacası Kaçkar Korosu Üçüncü Konserini Dr Selahattin Akçicek Kültür Merkezinde Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşEge Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Gazi Erdener Kaya yönetiminde Kaçkar Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Halk Müziği Korosu kısacası Kaçkar korosu üçüncü konserini Dr Selahattin Akçicek Kültür merkezinde gerçekleştirdi.

Derneğin üyesi ve sanatseverlerin ve türkü dostlarının yoğun ilgi gösterdiği konser büyük beğeni ile izlendi.

Türkiye'nin dört bir yanından seçilen Türk Halk Müziğinin seçkin eserlerinin yanında Kazım Koyuncu'nun müzik severlere tanıttığı Dido Nana'yi Türkçe sözleri ile izleyicilere sunan Koro, hem Kazım Koyuncu'yu bir kez daha anma fırsatını buldu, hem de bir eserin orijinalliğini bozmadan Türkçe olarak izleyicilere sunmanın keyfini izleyenlere yaşattılar. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı öğrencesi Serkan Yıldız, DİDO'yu söylerken izleyenlere Kazım Koyuncu'nun farklı müzik anlayışının keyfini bir defa daha tattırdı.

Kaçkar Korosunun konserini izleyenler, konser sonrası Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Gazi Erdener Kaya'ya teşekkür ederek "Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz bize bu mutluluğu yaşattığınız için" dediler. Ayrıca Koronun kurulmasında ve çalışmalarında hep destek veren Konak Belediyesi Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ ve Konak Belediyesi çalışanlarına da teşekkür eden izleyiciler "Sanata verilen desteğin hiçbir maddi değeri olamaz. Bu yönü ile Sayın Başkan önemli bir sorumluluğunun gereğini yerine getiriyor" diye konuştular.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.12.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » O Gürcistan’ın Tarkan’ı...
 » Artvin Çoruh Üniversitesinden Piyan...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Fikret Kadıoğlu Fair Play Ödülü Ald...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Şavşat Ormanlarını Koruma Çalıştayı...
 » Bu Koroya Şapka Çıkartılır...
 » Doğu Karadeniz'in En Köklü Ve En Re...
 » Doğu Karadeniz'in En Köklü Ve En Re...
 » Artvin “Vı. Mantık Çalıştayı’na” Ev...
 » Hopa Festivale Hazırlanıyor....
 » Teşekkürler Size...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Ulu Önder Atatürk Artvin’de Anıldı...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Kemalpaşa Festivali Sona Erdi...
 » Artvin Valiliği Fotoğraf Yarışması...
 » Denizin Çocuğu Giderken Çernobil So...
 » Kemalpaşa'da İftar Yemegi...
 » “ Hizmet İçin Kolları Sıvadık ”...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...