Arhavili Antrenör Ve Karateciler Dünya Şampiyonasına Adlarını Yazdırdılar

09/11/2007 10:16

Milli Takım Antrenörü Arhavili Kazım Alpay "Bu Şampiyonluk Türk Ulusuna Hayırlı Olsun, Devamı Gelecek" Dedi.


Haber: Hayati AkbaşBu yıl 5'ncisi yapılan Ümit Genç Dünya Karate şampiyonasına Türk milli takımı damgasını vurdu. Dünya şampiyonasında ilklerin peş peşe yaşandığı karşılaşmalar sonrasında Türk Milli takımı 5 altın, 3 gümüş ve 4 Bronz madalya kazanarak dünya şampiyonluğuna adını yazdırdı.

Dünya şampiyonalarında bir ilk olarak Arslan Çalışkanın finali kazanılan 3 kata dünya üçüncülüğünün yanı sıra Tuba Yenen, Gülşah Perol, Hüsniye Güler, Enes Erkan, Serap Özçelik final karşılaşmalarında rakiplerini yenerek altın madalyaya uzanan isimler oldu. Arslan çalışkan, Aykut Usta, Hakan Yerebakan Gümüş, Kubra Akarsu, Metin Sofuoğlu ve Genç Bayan takım komitecileri Bronz madalya kazandılar.

Karate milli takımı hakemlerinden ve Arhavi spor Karate takımı çalıştırıcı hocası Kazım Alpay Dünya şampiyonluğu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu sıkıntılı dönemimizde Ülkemize bu denli başarı ve gururunu yaşatan Karate Milli Takım Sporcularımıza Teşekkür ediyoruz. Bu başarımızı Vatanı uğruna ölen aziz Şehitlerimize armağan ediyoruz.

İstanbul'dan başlayıp Arhavi'de 1997 den beri devam eden ve bana geldiğim günden beri gerekli desteği veren Arhavi Spor Kulübü Yönetim Kuruluna, Salon Çalışmalarında her türlü desteği veren Gençlik ve Spor ilçe Müdürüne, manevi desteklerini esirgemeyen Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş ve Arhavi Kaymakamımız Sayın Ali Akça'ya, Milli Takım Dünya şampiyonasına gitmemde bana büyük destek veren G. S. G. M Personel ve Eğitim Daire Başkanı Artvin'imizin her şeyi Sayın Mehmet Kocatepe başkanıma, bana her konuda yardımcı olan ve halen yardımını esirgemeyen, Okul Sporları Federasyonu genel sekreteri Sayın Naci Numanoğlu'na teşekkürlerimi ve saygılarımı arz ediyorum. İstanbul Arhavi İlçesi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Derneği Başkanı Sayın Tuncer Torunlar'a, yerel ve Ulusal basınımıza ve son olarak da beni hiçbir konuda yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize Teşekkür ediyorum.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.11.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Çpl Artvin Şampiyonu Oldu...
 » Arhavi'de Boksun Kraliçesi...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Arhavi'de Muhteşem Karate Şampiyona...
 » Artvin'de Türk Dili Ve Edebiyatı Ko...
 » Uluslararası Müsabakada Artvin Tekv...
 » Şavşat Veliköy Kar Üstü Karakucak G...
 » 7. Hopa Beach Voleybol Turnuvası So...
 » Hopa'dan Türkiye Şampiyonu Çıktı...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Hopa'da Karate Şöleni Yaşandı...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalya...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...
 » Naci Numanoğlu Boks Federasyonu Gen...
 » Artvin Cerattepe İçin Bir Kez Daha...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...