Hopa Belediyesinde Mutlu Son

19/10/2007 16:12

Maaşlarına Seyyanen 350 Ytl Ücret Artışı Ve Sosyal Hakları Kapsayan Sözleşme Belediye Başkanı İle Sendika Temsilcileri Arasında İmzalandı.


Haber: Hayati AkbaşHopa belediyesinde çalışan 14 memurun bağlı bulunduğu Tüm-Bel-Sendikası ile Belediye asında yapılan toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu ile Tüm- Bel-Sen Rize Şube Başkanı Ömer Salih Erol ile Sendika Baş temsilcileri Turgay Bekâr, Temsilci Mehmet Özdemir ve Temsilci yardımcısı Hanife Poshoroğlu'nun imza koyduğu Toplu sözleşmede memurların maaşlarına seyyanen 350 YTL artış sağlanırken, Sendikanın talep ettiği ekonomik ve sosyal haklarda da anlaşma sağlandı.

Hopa Belediyesi meclis toplantı salonunda yapılan görüşmelere Pazar Belediyesi sendika temsilcisi Alaittin Atabey ile Arhavi ve Kemalpaşa sendika temsilcileri de katıldı. Yapılan görüşmelerde Tüm-Bel-Sen Rize Şube Başkanı Ömer Salih Erol bir konuşma yaptı. Erol konuşmasında Hopa Belediyesi ile 3'üncü dönem yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde de Türkiye'ye ve bölgeye örnek sayılabilecek bir anlaşma metninin ortaya çıktığını ifade ederek "Sendikamız üyesi bütün memur arkadaşlarıma sesleniyorum. Hopa Belediyesi bizim Belediyemiz, Hopa bizim kentimiz. Kendinize hiçbir zaman bankamatik memuru gözü ile bakmayın. Belediyemize ve Hopa'mıza verebileceğiniz en kaliteli ve seviyeli hizmeti verin ki, bu toplu sözleşmeden elde edilen hakların karşılığını da verelim. Sayın Başkana emeğe karşı gösterdiği saygı ve değer için huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu da kendi başkanlık dönemlerinde verilebilecek en iyi ücret artışı ve sosyal hakları işçi ve memur mesai arkadaşlarına verdiklerini ifade ederek "Yaşadığımız Hopa'mıza biz el ele vererek hizmet götürüyoruz, götüreceğiz de. Bu toplu sözleşmeleri önemli görüyorum, ancak Belediyenin genel ekonomik durumları da her zaman göz önüne alınmalıdır. Biz kendi genel bütçemiz içinde verebileceğimizi memur arkadaşlarımıza vermeye çalıştık. Kafası rahat olan işçi ve memur kardeşlerimizle hizmeti daha iyi Hopa halkına verebileceğimizi de biliyoruz. Bu toplu sözleşme Belediyemize ve memur kardeşlerime de hayırlı olsun" dedi.

Yapılan görüşmeler sonrasında varılan mutabakat belgesi de her iki başkan ve temsilciler tarafından imzalandıktan sonra toplu olarak da günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

HOPA BELEDİYESİ MEMURLARI NE HAKLARI ALDILAR.

**- 15. 08. 2007 İLE 14. 08. 2008 tarihleri arasında memur aylıklarına seyyanen 350 YTL'lik ücret artışı.

**--23 Nisan ve Cumhuriyet bayramlarında ödenmek üzere yılda iki defa 350 YTL bayram yardımı.

**--Belediye de çalışan memurların İlköğretim ve Lisede okuyan çocukları için 400 YTL, Üniversitede okuyan her çocuğu için yılda bir defa 700 YTL eğitim yardımı,

**--Yılda bir defa 350 YTL Yakacak yardımı,

**--Ocak ve Haziran döneminde yılda iki defa 500YTL ikramiye,

**--Yılda bir defa 400 YTL yıllık izin yardımı,

**--Doğum için 750 YTL yardım

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.10.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Belediyesinde Çalışan Memurlar...
 » Artvin Türk Eğitim-sen Eğitimde İlk...
 » Artvin Türk Kamu Sen İl Temsilciliğ...
 » Hopa Belediyesi'nde Mutlu Son...
 » Artvin Sgk İl Müdürü Basınla Buluşt...
 » Türkiye Kamu-sen Çalışmayı Tamamlad...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Özer: “Memur Masada Satılmıştır!”...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Ankara'da Artvin'liler Artvin Evi'n...
 » Gürcistan İle Türkiye Arasında Sıca...
 » Hopa Chp İlçe Teşkilatı Aylık Mutat...
 » Cumhuriyet Resepsiyonunda Coşku Dor...
 » Artvin'de Eğitim Bir Sen'de Bugün T...
 » Hopa Belediyesi Araç Parkını Yenile...
 » Artvin Türk Eğitim - Sen Başkanı İs...
 » Şavşat Belediyesinde Mutlu Son...
 » Türkel Resti Çekti...
 » Bayraktutan’ın Bu Defaki Gündemi De...
 » Çay Kur İşçisi Alınan Sözleşme Fark...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...