Hopaspordan Kötü Başlangıç

17/09/2007 09:34

Kendi Evinde Sezonun İlk Karşılaşmasında Keçiören'e 1–0 Yenildiler.


Haber: Hayati Akbaş3. lig 2 grupta sezonun ilk karşılaşmasında kendi sahasında Keçiören'e 1–0 yenilen Artvin Hopa spor'da yüzler gülmüyor. Sağanak yağış ve ağır zeminde oynanan karşılaşmada oyunun başından itibaren inisiyatif kuran Keçiören hep gole yakın olan takım oldu.

Hopa Kaymakamı Şahin Aslan ve İlçe emniyet müdürü Selim Arıcı'nın da kulüp başkanı Mehmet Arslanla birlikte izlediği karşılaşmada tribünleri dolduran 1000'in üzerinde Hopa spor taraftarı da takımlarına destek oldu. Karşılaşmanın başlaması ile birlikte oyun düzeni kuramayan A. Hopa spor üstünlüğü rakip takıma kaptırınca Keçiöerne de peş peşe Hopa spor kalesine yüklenmeye başladı. Bu ataklardan birinde 19 dakikada Keçiören'in kazandığı köşe vuruşunda topu iyi takip eden Mustafa meşin yuvarlağı kalecinin üstünden Hopa spor filelerine gönderince takımını da 1–0 öne geçirdi. İlk devrenin kalan dakikalarında konuk ekip Hopa kalesine peş peşe yüklendi ise de istediği ikinci golü bulamayınca ilk devrede 1–0 Keçiören'in üstünlüğü ile sona erdi.

İKİNCİ DEVREDE HOPA VARDI AMA GOL ATAMADILAR

İkinci, devreye iki değişiklikle başlayan Artvin Hopa spor daha derli toplu ve pas ağırlıklı bir futbol ortaya serince bu defa insişyatifi ele aldı. Özellikle orta saha oyuncularının iyi oyun kurması ve beraberliği yakalama isteği taraftarların da zevkli bir karşılaşma izlemesine neden oldu.

Yağmurun hızını artırarak devam etmesi sahayı ağırlaştırmasına rağmen Hopa spor peş peşe Keçiören kalesine yüklenmeye başladı. Bu ataklardan birinde Orta hakem 75. dakikada Keçiören'in defans oyuncularının müdahalesine tereddütsüz penaltı düdüğü çaldı. Hopa sporun genç oyuncularından İlker penaltıyı Keçiören kalecisinin kucağına atınca önemli bir fırsattan yararlanamayan taraf Hopa spor oldu.

Karşılaşmanın kalan dakikalarında Keçiören 10 kişi kalmasına rağmen Hopa sporun ataklarından bir sonuç gelmeyince Keçiörende Hopa'dan altın değerinde 3 puanla Ankara'ya dönen taraf oldu.

A. HOPASPORDA OYUN VAR, SONUÇ YOK

Artvin Hopa sporun sezonun ilk karşılaşmasına mağlubiyetle başlaması camiada üzüntü yaratırken özellikle ikinci yarıda oynanan oyun hem yönetimde, hem teknik heyette ve hem de taraftarda umut vaat etti. Takımın komple değişmesi ve ilk resmi karşılaşma olması ve de Havanın aşırı yağmurlu olması Hopa sporun oyun tarzını olumsuz etkileyen etkenler oldu. Bütün bu olumsuzluklara rağmen ikinci devrede ortaya konan oyun gelecek karşılaşmalara da yansıtılabilirse deplasman da bile galibiyete en yakın olan taraf Hopaspır olur diyen yorumcular "İlk karşılaşmada alınan sonuca göre geleceğe bakılmamalı. Elbette ilk karşılaşmada alınacak galibiyet takımı iyi motive ederdi ama olmadı. Kazanılan çok önemli bir penaltı atışını daha profesyonel futbolcuya neden attırılmadı merak ettik. Böyle karşılaşmalarda takımda ve hassas noktada iken soğukkanlılığını koruyabilen tecrübeli oyunculara penaltı attırılmalıydı" yorumlarının da yapılmasına neden oldu.

A. Hopa sporda bugün yüzler gülmüyor ama gelecek haftalara önemli bir mesaj da özellikle karşılaşmanın ikinci devresinde verildi ve bu Hopaspopr önümüzdeki karşılaşmalarda çok can yakacak bir takım olacak denildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.09.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa, Çorum'da Da İstediğini Bulama...
 » Hopa Nihayet Güldü...
 » Artvin Hopaspor Ankara Demirspora T...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » A. Hopaspor'un Dirilişi...
 » Artvin Hopaspor Kendini Ateşe Attı...
 » Hopa, Ankara'da Vurgun Yedi 1–2...
 » Hopasporda Moraller Bozuk...
 » Artvin Hopasporun Kredisi Tükendi...
 » Artvin Hopaspor Yine Berabere Kaldı...
 » Murgulsporlu Yöneticiler Hakeme Ate...
 » Hopa Kayıplarda...
 » Artvin Hopaspor Güven Verdi...
 » Artvin Hopaspor Yine Fırsat Tepti...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Artvin Chp'de Buruk Sevinç...
 » Hopaspor Gelecek Sezon'da 3. Liğ'de...
 » Artvin Hopaspor: 0 - Gümüşhanespor:...
 » Vali Doğanay’ın Artvin’de Futbol Tu...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Ardahan Deplasmanından Mut...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Taraft...
 » Trabzonspor Futbol Okulu Borçka’da...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...