Hopa Da Saldırılara Tepki

13/08/2007 16:09

Hopa Ve Kemalpaşa Halkevleri Tarafından Düzenlenen Kemalpaşa Kültür Ve Sanat Festivali İle Hopa Halkevine Yapılan Saldırılara Tepki Gösteren Bir Grup, Saldırıları Kınadı.

Haber: Hayati AkbaşHopa da yaşanan gerginlik sokağa taşdı. Hopa ve Kemalpaşa Halkevleri tarafından Kemalpaşa beldesinde düzenlenen Kültür ve Sanat festivalinin son gecesinde 12 kişilik bir grubun saldırısı ile gölge düştü. Saldırgan gruba karşılık veren grup, saldırganları festival alanından uzaklaştırırken, saldırı olayına karışan gruptan 8 kişi gözaltına alındı.

Bu olayın ardından gecede Hopa Halkevinin camlarının kırılması ilçede bir anda gerginlik yaşanmasına neden oldu. Gözaltına alınan grubun Hopa Adliyesine getirilmesi sırasında, gözaltında bulunan gruptakilerin Hopa sokaklarında gören bir grup, olanlara tepki gösterince kısa süreli yaşanan gerginlik güvenlik güçlerinin araya girmesi ile sona erdi.

Olaylar hakkında bir değerlendirme yapan Hopa Halkevi başkanı Kamil Ustabaş "Hopa üzerinde MHP'liler tarafından bilinçli bir terör ortamı yaratılmaya çalışılıyor. Geçen hafta yine elinde bıçakla Hopa sokaklarında dolaşanlar, bu defa da hiçbir tatsızlığın yaşanmadığı Kemalpaşa'da düzenlediğimiz festivalimize saldırma cesareti gösterdiler. Arkadaşlarımızın sağduyulu davranışı ile olaylar büyümeden yatıştırıldı derken bu defa da Hopa Halkevine bir saldırı gerekleşti. Halkevinde kimsenin olmadığı bir saatte camları kırıldı. Üst üste yaşanan 3 olaya tepki gösteren Hopalı gençler, saldırı olaylarına karışanları Hopa sokaklarında görünce tepki gösterdiler. Hopa da bir huzur ortamı var. Bu huzur demek ki birilerini rahatsız etmeye başladı ki peş peşe tarafımıza saldırmaya başladılar. Biz arkadaşlarımıza her açıdan sağduyulu olma, provokasyona gelmeme çağrısı yaptık. Güvenlik güçlerinin cesaretlendirici tavırdan çok tedbir alması gerekiyor. Ellerinde sopalarla saldıranları kimse görmezden gelemez, gelmemelidir" dedi.

Kemalpaşa festivaline saldıran grup da bulunan 8 kişi jandarmadaki sorgularının tamamlanması ardından Hopa Cumhuriyet savcılığına sevk edildiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.08.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yargı Hopa Olaylarını Gündemden Düş...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa'da İhh'nın İftar Hazırlığında...
 » Ödp Genel Başkanı Alper Taş Hopa'da...
 » Sivas Katliamı Bütün Yurtta Ve Hopa...
 » Hopa'da Halkevi Ve Höc'den Basın Aç...
 » Hopa'da Uykusuz Gece....
 » Artvin Chp İl Başkanlığı Hopa'daki...
 » Artvin’de Oynanan Hopaspor– Arhavi...
 » Rize Ambarlı Deresi Hes Bilmecesi...
 » Hopa’da, İşte Futbol Aşkı Bu Dedirt...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 4. Dönem...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin'de Afiş Gerginliği Devam Edi...
 » Hopa Mhp İlçe Başkanlığı Basın Açık...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » … O Köy Bizim Köyümüzdür...
 » Kamu - Sen Terörü Lanetledi...
 » Trabzon Solaklı Vadisi Karaçam Ve K...
 » Hopa’da 1 Tutuklama Geldi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...