Hopa Ve Arhavi Yağmura Teslim Oldu

03/08/2007 22:54

Haber: Hayati Akbaş2 gündür etkili olan yağmur ve şimşek yer yer vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Özellikle Arhavi'de etkili olan sağanak yağmur sırasında oluşan şimşeklerde vatandaşları korkuttu. Hopa ve Arhavi itfaiye ekipleri ile TEDAŞ ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye ekiplerine gelen ihbarlar, ekiplere gece boyunca hareketli saatler yaşattı.

ARHAVİ'DE VASFİ KURDOĞLU'NUN EVİNE YILDIRIM DÜŞTÜ

Arhavi eski Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu'nun evine yıldırım düşmesi sonrası çatıda başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin yerinde müdahalesi ile büyümeden söndürüldü. Yine ilçede bir çok yere peşpeşe yıldırımların düşmesi vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

HOPA'DA KOPMUŞ BOŞALDI

Hopa'da da etkili olan aşırı yağmurlar, ilçenin tek plajı olan Kopmuş'taki Turan Altuntaş Halk Plajı'nın da boşalmasına neden oldu. Kopmuş'ta kurulu olan yüzlerce çadırcı, geceyi çadırlarını bırakarak evlerinde geçirmeyi tercih edince plaj da bir anda sessizliğe büründü.

Yağmurların yer yer Cumartesi ve Pazar günleri de süreceği öğrenilir iken Pazartesi gününden itibaren havaların mevsim normallerine döneceği de meteoroloji yetkilileri tarafından açıklandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.08.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Artvin Chp'de Nuri Kemal Demirel'de...
 » Arhavi’de Korkutan Yangın...
 » Aşırı Yağmurlar Arhavi’de Hayatı Fe...
 » Halk Kültürü Araştırmacısı Ülkü Öna...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Yoğun Yağış Hopa Ve Arhavi’yi Tesli...
 » İstanbul Semalarında Karadeniz Rüzg...
 » Uluslararası Avrasya Sirki Rize'de...
 » Artvin'de Yaz Başı Kar Yağdı...
 » Arhavi’de Musazade Mahallesinde Kor...
 » Turizm Haftası Şavşat Gezisi İle So...
 » Bu İşte Bir Gariplik Var...
 » Artvin İl Özel İdare Köy Yolu Yapım...
 » Çoruh Coştu!...
 » Artvin Cerattepe Madeni Mahkemelik...
 » Ardanuç Çuruspil Şenlikleri İle Çoş...
 » Hopa'da Ağaçlar Kar'dan Kurtarıldı...
 » Türkiye'ye Örnek Mesaj Yurdun Uç Kö...