Hopa Anap Belediye Başkan Adayı Mahir Dudak:

26/03/2004 17:58

"Bizim Hopa Halkına Teşekkür Borcumuz Var, Yapacaklarımız Bitmedi, Borcumuzu Ödemek İçin Yeniden Aday Oldum" Açıklaması Yaptı.

Haber: Hayati AkbaşHopa'da siyasi partiler çalışmalarını aralıksız sürdürür iken ANAP Belediye başkanı Mahir Dudak'ta çalışmalarını sürdürüyor. "ANAP olarak çıktığımız bu yolda yaptıklarımız daha bitmedi. Hopa halkına her zaman şükran ve teşekkür borcumuz var. Bizlere güven duydular. Bu koltuğa oturttular. Ancak bizim Hopa halkına karşı hala ödeyemediğimiz borcumuz var. Bu da hizmet borcudur. Görev süremiz içinde bir çok hizmeti yerine getirdik. Bunlar belki gözle görülmüyor ama bir kentin olmazsa olmazları olan ve bugün hala bir çok il ve ilçenin yapmak için büyük çaba gösterdikleri hizmetlerdir. Biz bunları yaparken ve yapılması için bütün enerjimizi harcarken gelecekte karşılaşacağımız sıkıntıları da biliyorduk. Bunları göze aldık. Yaptıklarımızın hepsi de yeraltına yapılan yatırımdır ve bir hazinedir. Şimdi artık bizlere düşen sorumluluk bu projelerin devamını tamamlamaktır. Nedir bunlar derseniz kanalizasyonun devamı için gerekli olan ana iki ihale daha vardır. Ana toplama merkezi ve deşarj sisteminin kurulmasıdır. İkincisi içme suyumuzu Hopa'nın 40 yıllık gelişimini düşünerek projelendirdik ve yaptık. Şimdi bu projenin önemli bir durağı olan ana toplama merkezi ve dağıtım merkezini tam sağlıklı bir şekilde işletmeye sokabilmektir. Bunlar görünürde kolay görünse de işin içine girildiği zaman bir ilçe için hayati derecede önemli noktalardır. Biz Hopa'nın geleceğine yatırım yaptık. Biz Hopa'nın gelişip büyümesinin olmazsa olmazı olarak bu ana projelere kendimizi yönlendirdik" dedi.

Hopa ANAP Belediye başkan adayı Mahir Dudak seçim çalışmalarını sürdürür iken" Hopa halkının 28 Martta sağduyulu davranarak oyunu kullanacağına emin olduğunu herkese söylediğini" de ifade ederek "Bizim önümüzde duran ve çözüm bekleyen sorunlar vardır. Biz bunları biliyoruz ve hepside gündemimizdedir. Nedir bunlar derseniz; Biz Hopa halkını sahil ve deniz le barıştırmak istiyoruz. Sahilimiz ile ilgili çok amaçlı bir proje oluşturduk. Anfitiyatro, tenis kortları, çay bahçeleri ve çocuk parkları ile Hopa halkına nefes aldıracak bu projecimizi hayata geçireceğiz. Hopa'mızın oto park sorunu olduğunu hepimiz biliyoruz, çözümü noktasında alternatif projeler üzerinde çalışıyoruz. Oluşturmaya çalıştığımız projelerimiz içinde katlı otopark ve özel oto park işletmelerini devreye sokarak merkezdeki yükü hafifletmek vardır. Biz Turgay Ciner Caddesini Bulvar haline dönüştürme projemizi hayata geçireceğiz. Pazar meydanı ve Kars caddesi yeniden düzenlenecek, Terminalimiz daha modern ve çalışır bir merkeze aktarılacaktır. Biz Sundura mahallemizi yeniden projelendirdik. Önümüzdeki dönem bizim açımızdan Sundura mahallesi öncelikli hizmet götürülecek merkezdir. Sundura mahallesinde alt yapıyı tamamladık. Şimdi dere ıslahları çalışmaları devam etmektedir. Biz Hopa'da ıslah edilmeyen dere bırakılmamsı için çalışıyoruz. Sundura mahallesinin bütün yolları ve sorunları 2004-2005 dönemi içinde belediyemizin öncelikli sorunudur" dedi.

Hopa Belediye başkanı ve 28 Mart seçimlerinde ANAP'tan yeniden aday olan Mahir Dudak Hopa'nın coğrafi durumunu ve önemini çok iyi bildiklerini ancak her hizmetin aynı anda yapılmasının zorluğunu da Hopa halkının ve siyasi rakiplerinin takdir etmesini beklediğini ifade ederek "Bugün Sarp ve Hopa Gümrük kapıları ile Hopa Limanı bölge düzeyinde önem arz etmektedir. Her iki merkezin faal çalışması demek önce Hopa'da, sonra Artvin'de ve sonuç da Bölgede işlerin açılması ile eş anlamlıdır. Bu iki merkezin faal çalışması için yerel yönetim olarak yapılması gerekenler yapılıyor, yeri geldiğinde öneri ve düşüncelerde ilgili kurum-merci- ve hatta bakanlıklara kadar iletilmektedir. Biz bu anlamda Hopa'nın her zaman söylediğimiz gibi Türkiye'nin bir aynası olduğunu ifade ederek yapılan yatırımların öne çekilmesini sağladık. Bu anlamda hükümetlerin parti ayrımı gözetmeksizin hizmet götürecekleri merkezlerden biri de Hopa olmak zorundadır. Hopa'nın kalkınması, büyümesi ve ticari olarak gelişmesi Ülkemizin de büyümesi ve kalkınması ile eş zamanlı olmak durumundadır. Bugün bir takım hizmetler istenildiği gibi zamanında yapılamıyorsa herkes bunun nedenini iyi düşünmelidir. Gelir ve hizmet birbirini karşılayacak ortak nokta yakalamalıdır. Hopa'mızda yapılan iki ana ve temel yatırım, iller bankasından belediyemize aktarılan kaynakların kesilmesine neden olmuştur. Kendi öz kaynaklarımızla bu noktaya geldik. Şimdi önümüzde duran sorumluluk artık daha fazlasını hükümetten almak, kendi öz kaynaklarımızı Hopa halkının refahı için seferber etmektir. Bizim kimseyle bir alış-verişimiz yok. Biz Hopa'da huzurun ve kardeşliğin hakim olması, insanlarımızın refah düzeyini biraz daha artırmada ne katkıda bulunabiliriz, bunun çabası içindeyiz" dedi.

Hopa ANAP Belediye başkan adayı Mahir Dudak yaptığı açıklamada "Herkes Hopa'nın geleceği üzerine konuşuyor, projeler üretiyor, öneriyor. Biz bunlara seviniyoruz. Demek ki zengin b ir bilgi birikimimiz var. Ancak bir şeyler konuşulur iken ayakları yere basan düşünceler olmak zorundadır. Kaynakları yaratma ve değerlendirmenin önemini herkes den çok bizde biliyoruz. Ama iş icraata geldiği zaman kendi öz giderlerini masaya yatıracaksın. Hizmet giderlerini masaya yatıracaksın. Merkezi hükümetten aldığın desteği masaya yatıracaksın. Bunlar sağlanmadan söylenenler boş vaatten ileri gitmez. Biz ne isek onu söylüyoruz. Biz önemli olanları yaptık. Şimdi sıra gözle görünürleri yapmaya gelmiştir. Bu da şehrin görüntüsünü değiştirecek projeler ve hizmetlerdir" dedi.

Başkan Mahir Dudak açıklamasının son bölümünde Hopa halkına da seslenerek "Bizler ne yapıyorsak Hopa'nın iyiliği ve geleceği için yapıldığını Hopa halkı iyi bilmektedir. Biz kimseyle kavgalı değiliz. Biz Hopa'yla barışık yaşıyoruz. Gerçekler ve imkanlar dahilinde bugüne kadar hareket ettik. İller bankasının bize aktarılan kaynaklarına, yapılan yatırımlar nedeni ile el konulması bazı hizmetlerimizi aksatmıştır, ancak bilinsin ki Hopa için her şey yapıldı, yapılıyor ve yapılacaktır. Biz Hopa halkını seviyoruz. Biz Hopa halkının Kardeşçe-huzur içinde yaşaması içinde elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki dönem de yapacaklarımız da artık yerüstüne yapılan yatırım olacaktır ve herkesin beklediği Hopa da yeni dönemde ortaya çıkacaktır" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.03.2004 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopada Anavatan Partisi Belediye Ba...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Ortahopa...
 » Rize'de Güney Çevre Yolu Temeli Atı...
 » Und Genel Kurulu Yapıldı...
 » Artvin'de Chp'li Başkanlar Geçmiş 6...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Başkan Emiralioğlu "Kemalpaşa İlçe...
 » Ak Partinin Kalbi Hopa'da Attı...
 » İl Genel Meclisi Üyesi Kemal Zaim,...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Hopa Belediye Başkanının Mahalle To...
 » Saadet Partisi Aylık Divan Toplantı...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Bakan Yazıcı, Sarp Sınır Kapısı’nda...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Gül:” Farklı Düşünceler Memleketimi...
 » Muratlı Barajı Başbakan Tarafından...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...