Ak Parti Artvin Milletvekili Adayları Arhavi'de

23/06/2007 18:28

"Bir Değil İki İstiyoruz"


Haber: Turan ŞentürkSeçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren AK Parti Artvin milletvekili adayları Ertekin Çolak ile Sinan Altunsoy bu kez Arhavi ilçesindeydiler. Arhavi ilçe gezisini AK Parti Artvin il başkanı Ahmet Özçelik, il yönetim kurulu üyeleri AK Parti Hopa ilçe başkanı Hüseyin Kavak, Çetin Demirkaya ve AK Parti Artvin milletvekili adayı Ertekin Çolak'ın eşi Sevim Çolak ve kadın kolları ile gençlik kolları katıldılar. Ayrıca Arhavi gezisine AK Parti Artvin milletvekili diğer adayı Sinan Altunsoy'un Annesi Melahat Altunsoy ve babası Fevzi Altunsoy katıldılar.

Arhavi ilçesine girişlerinde parti binasının önünde AK parti ilçe başkanı Hakkı Aytolan ilçe yönetim kurulu üyeleri kadın kolları ve gençlik kolları karşıladılar. İlçe başkanlığında kısa bir görüşmenin ardından Şehir merkezindeki seçim koordinasyon merkezinin açılışını yaptılar. Açılış kurdelesini AK Parti milletvekili adayları Ertekin Çolak, Sinan Altunsoy ile İl başkanı Ahmet Özçelik ve ilçe başkanı Hakkı Aytolan birlikte kestiler.

Seçim koordinasyon merkezinde partililer bir araya gelmenin mutluluğunu ve sevincini yaşadılar.

Burada kısa bir konuşma yapan AK Parti Arhavi ilçe başkanı Hakkı Aytolan partililere seslenerek bu seçimin Türk ulusu için hayatı bir seçim olduğunu ve hiçbir seçime benzemeyeceğini vurgulayarak Olmak veya olmamak bu seçime bağlı olduğunu söyleyerek partililerden çok iyi seçim çalışmalarını yapmalarını istedi.

AK Parti Artvin il başkanı Ahmet Özçelik seçim çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, demokrasiye inanan, Türk ulusuna inanan, insan hak ve özgürlüklerine inanan herkesin kendisini sorumlu hissederek seçim sandığına gidip AK Partiye oy kullanması gerektiğini ifade ederek " 22 Temmuz günü yarınki gelecek nesiller açısından çok önemli sayılacak gündür. AK Partiyi tekrar iktidara tek başına taşıyacak gündür. Sizlerin şu bir ay içinde büyük özveriyle canla başla çalışarak başta Artvin ilimiz olarak zaferle çıkacağımızdan hiç şüphe duymuyorum. Türkiye genelinde de birinci parti olarak çıkacağız. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

İl başkanı Ahmet Özçelik'in konuşmasının ardından AK Parti Artvin milletvekili 2. sıra adayı Sinan Altunsoy konuşma yaptı. Altunsoy kısa öz geçmişi anlatımından sonra Artvin genelinde yapılacak plan ve programlarını anlattı. Sinan Altunsoy şunları söyledi.

"Artvin'in tüm sorunları hakkında vakıf durumundayız. Bana herkes soruyor. Niçin milletvekilliğine aday oldunuz?. Vatandaş sormada haklı. merak ediyordur. Bakın benim ticari alanda bulunduğum konumda Artvin'in sorunları ve yapılması gereken tüm konular hakkında bilgi sahibiydim. Elimizden geleni canla başla yapıyordum. Tek eksiğimiz yetkimiz yoktu. İşte şimdi sizlerden bu yetkiyi almak için vekil olmaya karar verdim. Bu seçim, biraz önce başkanlarımızda söylediği gibi çok önemli bir seçimdir. Adeta dönüm bir seçimdir. Türkiye'miz ya geçmiş karanlıklara dönecektir, ya da müessir medeniyete ilerlemeye devam edecektir. 4, 5 yıl Türkiye'de yapılan hizmetler ortadadır. Bu hizmetlere kaldığı yerden devam edilip, Türkiye'yi aydınlığa götürecektir. Bölgemiz açısından baktığımızda Turizm açısından Batum-Artvin entegrasyonu yapılarak turizmde patlama denilecek boyutta ilerleme yapılacaktır. Ticaretin daha da büyümesi için bir dizi programlarımız mevcuttur. Bunları hepsini hayata geçireceğiz. Ben inanıyorum ki AKP olarak Artvin'de 22 Temmuzda sandıkta en güçlü parti olarak çıkacak ve bir değil 2 milletvekili çıkmış olacak. Sizlere güveniyorum vede inanıyorum, " dedi.

AK Parti Artvin milletvekili 1. sıra adayı Ertekin Çolak kısa bir süre önce Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme fırsatı bulduğunu ifade ederek, Başbakan Artvin'den bir değil iki milletvekili istiyor dedi.

Ertekin Çolak Aydınlık bir Türkiye için Sayın Başbakanda ifade ettiği gibi önümüzdeki bir aylık süre içinde büyük bir özveri göstererek Türkiye'nin neresinde olunsanız olun hepiniz bulunduğunu bölgede seçim çalışmasını en iyi şekilde yapın diye emirleri var. Destek istiyor. Bizde Artvin olarak en iyisini yapmak için canla başla çalışmalıyız, dedi. Çolak konuşmasını şöyle sürdürdü.

"Diğer siyası partiler seçim çalışmalarında beyan ediyorlar. "Biz iktidara geldiğimizde AK Partinin yaptığı her şeyi değiştireceğiz" diye. Hiç böyle bir şey olur mu? Yanı Türkiye'de biz yaptığımız her şey yanlış mı. Enflasyonu aşağılara indirdik. Ozaman bunlar yukarılara çıkaracaklar. Biz krizleri kaldırdık, yok ettik. Bunlar ozaman kriz yaratacaklar. Biz parada 6 sıfır kaldırdık. Bunlar tekrar bol sıfırlı paraları tekrar getirecekler. Arhavi'ye 35 Km. beton yol yaptık. Bunlar beton yolu kırıp eskide olduğu gibi yolları çamur hale getirecekler. 17 köye içme suyu getirdik. Bizim yaptığımızı bunlar bozmaya kalkacaklar. Sahil yolu geçişinden 100 dönüm arazi kazandırdık. Şu an peyzaj çalışmaları yapıldı. Arhavi ilçesine yapılacak dev yatırımlar ilçenin çehresini değiştirecek. Bunlar bu yolu de herhalde eski duruma getirecekler. Yapılanlarda yıkılacak. Arhavi'ye tarihte görülmemiş 8 trilyon üzerinde bir yatırım yaptık. Bunlar hayal değil, hepsi gerçek. Sözde değil, özde yapılanlardır.

Sevgili hemşehrilerim ben 2002 seçimlerinde Artvin'den AKP milletvekili 2. sıra adayı idim. O seçim programında yer verdiğim Artvin'e Çoruh üniversitesi kurulacağını konusunda müjdeyi vermiştim. Bana birçoğu güldü. Bakın bugün Çoruh Üniversitesi kuruldu. Bu okulda 10 bin öğrenci eğitim görecek. Bir düşünün Artvin gibi nüfusu fazla olmayan bir ilde 10 bin öğrencinin eğitim görmesi kalkınma hamlesinde çok önemli bir yeri olacak. Ya ilçelerine bakarak Arhavi ve Hopa'da Çoruh üniversitesine bağlı yüksek okullar açılacak. Buralarda eğitim ve öğretim açısından istihdam sağlanmış olacak. Geçmiş dönemde yapmış olduğum seçim çalışmalarında köy köy, mahalle mahalle ilçe ilçe bütün yerleri dolaştım. Kime ne söz verdimse her alanda yapılmıştır. Bugün bile dolaşıyorum. bütün verilen sözlerin yerine gelmesinden de son derece mutlu ve gururluyum. Başım dik geziyorum. Vatandaşlarımla bire bir görüşmeler yapıyorum. Ben mesleki olarak Tarımcıyım. Bu açıdan tarım, Su ürünleri, balıkçılık, Arıcılık, benim mesleğim. Benim işim, kimse bu alanda benden daha iyi bilemez. Bu alanlarda çok güzel projelerim var. Bunları hayata geçirmek için canla başla çalışacağım.

Değerli hemşehrilerim. Türkiye sağlık sektöründe çok büyük adımlar atıldı. 50 yıl kimsenin cesaret edemediği sağlık alanda reformu gerçekleştirerek dönüşüm sağlandı. SSK işçisi bütün devlet hastanelerinde muayene ve tedavi olabiliyor. İlacını her eczaneden alabiliyor. Geçmiş dönemde çocuklarımızın eğitim görmelerinde en önemli unsur olan Kitaplar bulunmuyordu. Bırakın bedava kitap dağıtmayı öğrenciler paralı da olsa kitap bulamıyorlardı. Biz ne yaptık. Kitapları bedava dağıttık. Bulunmayan kitap diye bir şey yok. Bunlar şimdi diyorlar ki verilen hakları geri alacağız. Yok, öyle bir şey. Verilen haklar geri alınmaz.

Değerli hemşehrilerim, bizim programlarımızda yer alan ve çok enem verdiğimiz dağ ve yayla turizmi için harekete geçmiş bulunmaktayız. Yayla turizmin en iyi şekilde yapabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Önce yollarını yapmak durumundayız. Onun için daha önce başlatılan Arhavi yayla yolları yapılıyor. Arhavi yaylaları Yusufeli ilçenin yaylalarıyla ve köylerinin yollarını kavuşturup bir taraftan çıkılıp değir taraftan inilecek. Yayla turizmini gerçekleştireceğiz. Her şeyin en iyisini yapmak için harekete geçmiş bulunmaktayız. Sizler nasıl bizlerden bir şeyler istiyorsunuz. Bu kez bizde sizlerden bir tek şey istiyoruz. 22 Temmuzda yapılacak genel seçimde sandıkta bizlere oy vermeniz. Bize vereceğiniz oylar elbetteki AK Partiye giden oylar olacak. Sizin değerli oylarınızla Artvin'den bu kez bir değil iki milletvekili olarak sizleri temsil edeceğiz, " dedi.

Bu konuşmanın ardından AK Parti kadın kolları bürosunun açılışını de yaptılar. Büronun açılışında Ak Parti Artvin milletvekili adayı Ertekin Çolak'ın eşi Sevim Çolak ve Diğer aday Sinan Altunsoy'un annesi Melahat Altunsoy da katıldılar.

Daha sonra milletvekili adaylar ve partililer esnaf bazında ziyaretlerde bulundular. Arhavi ilçesinin hafta günü olması nedeniyle Pazar esnafını de gezen AK Partililer kendilerini tanıtarak oy istediler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.06.2007 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Gürcista...
 » Banu Avar Artvin'de Konuştu "Sıra T...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Artv...
 » Hopa Halkından Aldığı Destek İle Yo...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Ö...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Vergi Affı Yürürlüğe Giriyor...
 » Artvin Chp İl Başkanından Torba Yas...
 » Artvin Merkez Ve Yusufeli’li Afetze...
 » Artvin 1. Amatör Olta Balıkçılığı F...
 » Kültür Ve Turizm Bölge Çalıştayı Ge...
 » Altın Kaz Gezici Film Festivali Kar...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Kaymakamdan Şampiyonlara Tatil Ve İ...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Rusya Taşımalarında Sorun Yaşanmaya...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...