Arhavi, Dev Bir Etkinlik Daha Gerçekleştirdi

01/06/2007 08:17

Dokadak Ve Tedak'ın Bu Defaki Buluşma Adresi Arhavi Oldu.


Haber: Necmettin NumanoğluDoğa Sporcularının bu defa ki buluşma adresi Arhavi oldu. Arhavi Belediye Başkanlığının önünde buluşularak DOKADAK ( Doğu Karadeniz Doğa Sporları Turizm İhtisas Kulübü ) ve TEDAK ( Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü ) üyelerinin ve yöneticilerinin katılımı ile Arhavi Mençuna Şelalesine doğru yol alındı.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın bizzat katıldığı tırmanışta DOKADAK Arhavi Sorumlusu Selda Torunlar ve Arhavi Belediye Başkanlığı Halkla İlişkiler ve Sosyal İşler sorumlusu. T. Tolga Özçakmak'ın organizasyonları dâhilinde Arhavili Doğaseverlerin katılımları ile Tarihi Çifte Köprü buluşma noktası oldu.

ARAÇLARIN BULUŞMA NOKTASI TARİHİ ÇİFTE KÖPRÜ OLDU

Çifte Köprü girişinde Arılı Köyü Muhtarı Mustafa Özkosif'in kafileyi karşılarken günün startı DOKADAK Başkanı Hasan Önder'in açılış konuşması ile verildi. Gelişim TV ve Karadeniz TV'nin Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş ile yaptığı röportaj sonrası Mençuna'ya doğru yol alındı.

Katılımcılar doğadan hayli etkilenirken bol bol fotoğraflar çekinirdiler, şarkılar, türküler söyleyip mutluluklarını, sağlıklarını doğa sporuna borçlu olduğunu söylediler. Yaklaşık 90 kişinin katıldığı organizasyonda eğlenceli saatler yaşanırken bir o kadar da tehlikeli anlar, adrenalin yükselmesine neden oldu.

Doğa ile baş başa olmanın huzuru içinde olan sporcular Tarihi Çifte Köprüsünden iki saatlik tırmanışın ardından en zor ve en sıkıntılı yer olan kütük köprüden karşıya geçme esnasında yaşandı. Dağlardaki karların erimesi sonucu derenin debisinin bir hayli yüksek olmasına etken oluşu, heyecanın ve korkunun doruğa ulaşmasına neden oldu.

Üç saate yakın tırmanışın ardından Şelale gözüktü. Sporcuların Çığlıklar atarak eğlendiği, eğlenirken de sırıl sıklam olduğu Arhavi Mençuna Şelalesinin görünümü yol boyu çekilen keyifli zorluklara adeta merhem oldu.

Gelinen yol güzergâhından geri dönen DOKADAK ve TEDAKLILAR Arhavi sahilinde Tulumcu Necdet'in Tulumu şovu ile horonlar oynayıp etraftaki halkada eğlenceli dakikalar yaşanmasına neden oldu.

Arhavi halkı olarak bizler, DOKADAK Başkanı Hasan Önder'e, Asbaşkanı Ali Demircioğlu'na, birbirinden kıymetli DOKADAK ve TEDAK üyelerine ve bölge tanıtımında bizlere en büyük katkıyı sunan çok kıymetli medya yetkililerine katılımlarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.06.2007 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kaçkar Dağlarına Yoğun İlgi...
 » Kafkasör’de Madencilik Su Kanuna Gö...
 » Şimdi Kaçkara Tırmanma Zamanı...
 » İlk Doğa Koruma Federasyonu "Kardoğ...
 » Karçal'ın Zirvesine İlk Kış Tırmanı...
 » Artvinli Dağcılar Erciyes’in Zirves...
 » Hopa Yağmura Teslim Oldu...
 » Dokadak Arhavi Mençuna Şelalesine Y...
 » Mehmet Emin Ayhan "Unutulmayacak Gü...
 » Dokadak Arhavi Mençuna Şelalesine Y...
 » Turizm Haftası Kutlamalarının Adres...
 » Bir Başkadır Macahel'de Hayat...
 » Borçka’da Mavi Kalpler Buluştu...
 » Doğu Karadeniz Doğaseverleri Arhavi...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » 4. Hamsili Ekmek Ve Laz Böreği Şenl...
 » Tekkale Hes’e Yürütmeyi Durdurma Ka...
 » Çedaş Müessese Müdürü Agd'yi Ziyare...
 » Karadeniz’de Çevrecilerden Bakan Er...
 » Oruçlu Köyü Belgesel Konusu Oldu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...