Hopa Gazi'den İstediğini Aldı

11/03/2007 18:59

Hopaspor Kendi Evinde Samsun Gazi Belediyespor'u 1–0 Yenerek Rahatladı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Hopaspor grubunda bulunduğu tehlike sınırından uzaklaşmak amacıyla evinde Gazi Belediyespor ile oynadığı karşılaşmayı mutlak kazanmak için sahaya çıktı. Hopa Kaymakamı Şahin Alsan ve Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu'nunda birlikte izlediği karşılaşmayı tribünleri dolduran 1500'e yakın taraftar izledi. Futbol oynamaya müsait bir hava ve zeminde oynanan karşılaşmada Hopaspor ilk devrede oldukça zorlandı. Peşpeşe rakip kaleye yüklenen taraf Hopaspor olsa da Gazi Belediyespor'un geliştirdiği ani ataklar Hopaspor kalesinde zaman zaman tehlikeler yarattı 35. dakikada Olgun'un çok şık bir şutunu Gazi kalecisi Şükrü kornere attı. İlk yarı genelde orta sahada geçen karşılaşmada gol olmayınca ilk devre 0–0 sona erdi.

İKİNCİ DEVREDE HOPASPOR MÜKEMMELDİ

İkinci devre Hopaspor'un topa vuruşu ile başladı. Hopaspor sahada daha derli toplu başladığı ikinci devrede Gazi Belediyespor kalesini âdete ablukaya aldı. Peşpeşe geliştirdiği ataklarla adeta gol atacağının sinyalini de veren Hopaspor 55. dakikada Hüseyin'in sert vuruşunu kaleci Şükrü bir defa daha kornere atarak kurtardı. Hopaspor'un durmak bilmeyen ataklarında 74. dakikada Zafer'in serbest atışına mükemmel bir kafa vurarak topu Gazi Belediye kalesine gönderince karşılaşmada 1–0 üstünlüğü yakaladı.

Hopaspor'un golden sonrada peşpeşe geliştirdiği atakları Gazi Belediyespor kalecisi Şükrü keserek ikinci gole fırsat vermeyince karşılaşmada 1–0 Hopaspor'un üstünlüğü ile sona erdi.

AYDIN YAVUZ, "HAK ETTİK KAZANDIK" DEDİ

Karşılaşma sonrası Hopaspor teknik kadrosunda ve futbolcularında büyük sevinç yaşarken teknik direktör Aydın Yavuz, "Gerçekten zor bir maç oldu. Gazi Belediyespor'unda durumu kritikti. Kaybedecekleri 3 puan onları da tehlike noktasında yaklaştıracaktı. Maça iyi asıldılar ve derli toplu bir oyun sergileyerek Hopaspor'un geliştirdiği atakları yerinde keserek bize fazla gol fırsatı yakalatmadılar. Bu maç bizim için 6 puanlık bir maçtı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sahada mükemmel bir gayret gösterdiler ve hakları olan 3 puanı da aldık. Şimdi biz biraz daha rahatladık. Önümüzdeki haftada kendi sahamızda oynayacağız. O karşılaşmadan da mutlak 3 puan çıkarmak zorundayız. Hopaspor kümede kalacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. " dedi.

TARAFTAR DESTEĞİ MÜKEMMELDİ

Artvin Hopaspor Gazi Belediyespor karşılaşmasında da Hopaspor taraftarı 12. oyuncu görevini yaparak karşılaşmanın başından sonuna kadar takımlarını bitmek bilmeyen bir enerji harcayarak desteklediler. Galibiyette taraftar desteğinin de önemli bir payı oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.03.2007 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hopaspor-0 Sıvas Divriğispor...
 » Artvin Hopaspor Evinde Yine Üzdü...
 » Artvin Derbisinde Gülen Taraf Arhav...
 » Hopa Nihayet Güldü...
 » Savaşa Savaşa Kazandılar...
 » A. Hopaspor'un Dirilişi...
 » Hopaspor Gelecek Sezon'da 3. Liğ'de...
 » Hopa, Sivas'ı Da Devirdi...
 » İlk Yarının Son Haftasında Deplasma...
 » Artvin Hopaspor Sahasında Vurgun Ye...
 » Hopaspor Deplasmanda Rizespor İle O...
 » Değirmendere Hopa'da Altın Buldu...
 » Hopa Evinde Kayıp...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...
 » İşte Gerçek Hopaspor...
 » Artvin Hopaspor’dan Muhteşem Dönüş...
 » Hopaspor Of Karşılaşması Dostça Bit...
 » Doğu Karadeniz'den Uzakdoğu Çıkarma...
 » Hopa Kayıplarda...
 » Artvin Hopaspor Tokatsporu Elinden...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Ardahan Deplasmanından Mut...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Taraft...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Trabzonspor Futbol Okulu Borçka’da...