Arhavi İnsan Hakları Kurulu Toplandı

01/03/2007 19:55

Arhavililer Buz Pateni Pisti İstiyorlar Ve Açılışı Da Asenanın Yapması İçin İnsan Hakları Kuruluna Başvurdular


Haber: Necmettin NumanoğluArhavi İnsan Hakları Kurulu Kaymakam Ali Akça başkanlığında, kaymakamlık makamında toplandı. Arhavi Belediye başkanı Musa Ulutaş, siyasi parti ilçe başkanları ve STÖ'leri başkanlarından oluşan kurul ilçenin değişik yerlerine konulan insan hakları şikâyet kutularından çıkan 4 mektubun okunması ile başladı.

İnsan Hakları Şikâyet kutusuna atılan bir mektup kurul üyelerini hem güldürdü ve hem de düşündürdü. Arhavi'ye paten pisti isteyen şahıs, Arhavi'de bu potansiyelin var olduğunu, ilçenin tanıtımı açısından bu paten pistinin açılışını da Asena'nın yapmasını istediler. Kurul üyeleri mektubu okur iken birbirlerine bakarak bunun insan hakları ile ne ilgisi de var demekten de geri durmadılar. Görüşme sonrası konunun kendi çalışma alanları ile ilgisi olmadığı kararı verildi.

İlçe merkezinde ve okul önlerinde başıboş köpeklerin çoğaldığını ve yaşamı tehdit eder noktaya geldiğini ifade eden şikâyet mektubu, Arhavi Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve mahallelerinde değişik noktalara konulan çöp toplama kutularının ve çevrelerinin temizlenmemesinden kaynaklanan kirliliğin yarattığı boyutun hem insan ve hem de çevre sağlığını tehdit etmeye başladığı ve son olarak da İlçenin değişik yerlerinde bulunan eğlence merkezlerinden özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde yüksek sesle müzik çalınmasından dolayı çevre halklının rahatsız olduğu ve buna acilen çözüm bulunması gerektiği şikâyetleri görüşüldü.

Arhavi İnsan Hakları Kurulu yaptığı görüşmede her üç şikâyet konusunun da insan hakları ihlali kapsamına girmediği, konunun Belediyeyi ilgilendirdiği ve konu hakkında gereğinin yapılması için Arhavi İnsan Hakları kurulu tarafından yazı yazılmasına karar verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.03.2007 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin, Meclis Gündeminde Konuşulma...
 » Yusufeli İnsan Hakları Kurulu Topla...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Vali Yem...
 » Tüketiciye '174 Alo Gıda Hattı Açıl...
 » Arhavi İnsan Hakları Kurulu Topland...
 » Arhavi İlçe İnsan Hakları Kurulu To...
 » Hopa İnsan Hakları Kurulu Toplandı...
 » Yusufeli İnsan Hakları Kurulu Topla...
 » Tmmob Şehircilik Şurası Açıklaması...
 » Mhp 1 Kasım Seçimlerine Hazırlanıyo...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin Cerattepe’de Skandallar Peşp...
 » Cerattepe İle İlgili Koordinatör Ün...
 » Artvin'de Büyük Skandal...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » 10 - 17 Aralık İnsan Hakları Haftas...
 » Artvin Add Başkanı Biber Gündemi De...
 » Başkan Kasımoğlu'nun Açıklamalarına...
 » Türkiye Kamu-sen Yüksek İstişare Ku...
 » Bayraktutan Tbmm’de Türk Bayrağı Aç...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...