Hopa Özgürlük Ve Dayanışma Partisi 5.olağan Genel Kurul Toplantısı Yaptı

12/11/2006 15:08

Başkanlığa Yeniden Yüksel Gümüşkaya Seçildi


Haber: Turan ŞentürkHopa'da Özgürlük ve dayanışma partisi 5. olağan genel kurul toplantısı yaparak yeni yönetimini belirledi. Yüksel Gümüşkaya başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu. Alirıza Özgenç, Nefise Yenigül, Alev Öztürk, Ali Çelik, Volkan Özçep ve M. Vural Başar seçildiler. .

Hopa Emre düğün salonunda yapılan genel kurula Belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu, Artvin ÖDP il örgünden de katılım olurken Hopa ilçesinden CHP ilçe başkanı Fehmi Ustabaş, Esnaf odası başkanı Hüsnü Akyüz katıldılar.

120 üyesi bulunan Hopa ÖDP ilçe teşkilatının 81 üyesi oy kullandı. Tüm oylar geçerli sayıldı.

Divan başkanlığını Yalçın Kaptan, üyeler Selma Güven ve Nilüfer Gümüşkaya yaptığı genel kurul, saygı duruşu ile başladı. Parti teşkilatı olarak konuşmayı Özgür Hacı Muratoğlu yaptı. Muratoğlu şunları söyledi.

" Özgürlük ve dayanışma yolunda başlattığımız yürüyüş 10. yılını doldurdu. Partimiz kurulduğu günden bugüne, bir umutsuzluk kapısı haline gelen siyasete yeni bir dil yeni bir anlayış getirdi. Nerede bir haksızlık nerede bir haksızlık ve zulüm varsa ÖDP orada mağdurdan yana duruşu ve mücadeleci kimliğiyle var oldu.

Partimiz kurulduğu dönemde şimdi halk süpürecek sloganıyla devlet içinde çeteleşmeye karşı temiz toplumdan yana sesini yükseltti 28 Şubat Süresince ne refah yol ne hazır ol diyerek ilk tepkiyi gösteren parti oldu. 1 Mart ta tarihin en haksız savaşlarından biri olan Irak'ın işgaline karşı çıktı. Teskerenin Meclisten geçmemesi için verilen mücadelenin ön saflarından yer aldı. Yine partimiz ülke sorunlarının ancak daha fazla demokrasi bir gün daha fazla özgürlükle çözüleceğine inanarak Kürt sorununda milliyetçi şiddete başvurulması, linç kültürünün yaygınlaşması karşısında, barıştan, hoşgörüden, yana bir seçenek için, eşit, özgür, demokratik bir Türkiye'de bir arda yaşamı savunalım kampanyası başlattı. İlçe örgütümüzün de katıldığı 25 Haziran 2006 Kadıköy mitinginde 10 binler buluştu ve bu kampanyayı ülke gündemine taşımayı başardı.

Hopa da son yıllar da ciddi bir toplumsal çürüme ve yozlaşma yaşanıyor. Okul önlerinde, sokaklarda uyuşturucu pazarlanıyor. Gençlerimiz çocuklarımız zehirleniyor ilçemiz fuhuşun ve çürümenin merkezi haline getiriliyor. Şunu herkes iyi bilmelidir ki, Hopa ve ÖDP bu gidişe izin vermeyecek.

Yine son yıllarda ilçemizde etnik gerginlikler yaratılıyor. Özellikle lisede Laz-Hemşin kavgaları kışkırtılıyor. Bizim dedelerimiz bir arada barış içinde yaşadı. Bizler bir arada yaşıyoruz. Çocuklarımız da bundan sonra bir arada kardeşlik ve aşk duygularıyla yaşayacak. İnsanı insana düşman etmek faşizmdir. Irkçı ve faşist kışkırtmalara Hopa halkı geçit vermez.

Özgürlük ve dayanışma partisi 30 aydır Hopa'da iktidar. Bu Türkiye solu, sosyalistleri için başlı başına önemli bir olgudur. Bu Hopa'nın Devrimci geleneğinin olduğu kadar Hopa halkının da aydınlık, sosyalist fikirlere açık olmasının sonucudur. Belediyemiz yıllardır. İhmal edilen, kaderine terk edilen, onlarca sorun altında boğuşan ilçemizde 30 ay boyunca önemli çalışmalar, düzenlemeler yaptı. Ancak ÖDP olarak sadece bununla yetinemeyiz, yetinmemeliyiz. ÖDP' yi diğer siyası partilerden ayırt eden en önemli özelliği halkla birlikte yönetmektir. Seçim bildirgemizde de belirttiğimiz gibi biz yerel yönetimlere, halkın kendi kendisini yönetmesinin, deneyim kazanmasının bir alanı olarak bakıyoruz. Burjuva siyasi partileri için siyaset sadece halka hizmet götürme işidir. ÖDP için siyaset götürülecek hizmetin halkla birlikte tanımlanması, tartışılması, halkın hizmet üretiminin söz ve karar süreçlerine katılması sorunudur. 30 aylık dönemde partimizin yerel yönetim anlayışına uygun bir belediye pratiği sergilediğimiz söylenemez. ÖDP bundan sonraki süreçte Hopa halkının demokratik katılımın sağlayacak bir mücadele oluşturacaktır.

Bu konuşmanın ardından Yüksel Gümüşkaya yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu. Hüseyin Kırçiçek gider ve gelir tablosu okuduktan sonra, Gelir ve gider tablosu aklanması yapıldı. Ardından seçimlere geçildi. Divan başkanlığına yönetim için tek liste sunuldu. Daha sonra oylamaya geçildi. Sandıkta 81 üye oy kullandı. Bütün oların geçerli sayıldığı genel kurulda Yüksel Gümüşkaya yeniden Hopa ÖDP ilçe başkanı seçilirken yeni yönetimini de belirlemiş oldu. "

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.11.2006 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » Hopa İlçesinde Özgürlük Ve Dayanışm...
 » Hopa Festivali Bünyesinde Yapılan...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » Hopa Ödp Adayı Yılmaz Topaloğlu "Ö...
 » Hopa'da, "Kültürler Buluşuyor" Proj...
 » Dp Artvin İl Başkanı Ertan Küçükay...
 » Chp'den Milli Eğitim Raporu...
 » Tmmob Artvin İl Temsilcisi, " Tmmob...
 » Artvin Hopaspor Olağan Genel Kurul...
 » Banu Avar "Türkiye Üzerinde Bir Ope...
 » Hopa'da 1 Mayıs Çoşkusu Yaşandı...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin Dyp İl Kongresi Yapıldı...
 » Eczacılardan Cerattepe’ye Bir Deste...
 » Tmmob’den Mühendis, Mimar Ve Şehir...
 » Hopa'da 1 Mayıs Çoşkusu Yaşandı...
 » Dsp Genel Başkanı Hopa'da...
 » Hopa'da Huzur Ve Güvenlik Toplantı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...