Hopa Halkevleri İsrail'in Yaptığı Katlıamı Basın Açıklaması Yaparak Protesto Etti

22/09/2006 21:12

Ardındanyardım Kampanyası İçin Stand Ve Çadır Açarak 7 Ayrı Yerde Yardım Kampanyasını Başlattı.


Haber: Turan ŞentürkHalkevlerinin Türkiye genelinde yaşasın Filistin, Filistin yaşasın. Filistin'e ve Lübnan'a ilaç mama kuru gıda yolluyoruz kampanyasına Hopa Halkevleri İlçe genelinde 7 ayrı yerde stand ve çadır açarak yardım kampanyasını başlattı. -P300 kişilik grup Hopa Cumhuriyet meydanında toplanarak diğer sivil toplum örgütleri de destek vererek İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yapmış olduğu katliamı basın açıklamasını yaparak proteste ettiler.

Hopa Halkevleri'nin Filistin ve Lübnan'a yardım kampanyasını Hopa ve Kemalpaşa‘da 31 Ekim'e kadar sürdürecek. Kampanya hakkında bilgi veren Halkevleri doğu karadeniz (7. bölge) temsilcisi Kamil Ustabaş şu açıklamayı yaptı:

"Amerikan güdümünde olan İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yapmış olduğu katliamı tüm dünya seyretmiştir ve seyirci kalmıştır. Bu savaş Orta doğuyu yeniden sömürgeleştirme savaşıdır. Ve Türkiye'de dahil olmak üzere tüm Ortadoğu ülkeleri hedeftedir. Biz istiyoruz ki Türkiye işgale ortak olmasın. Lübnan'a orta doğuya asker göndermesin. Emperyalistler için verecek canımız yok. AKP işbirlikçiliğine son versin.

İsrail ile askeri, siyasi ve ticari tüm anlaşmalar derhal iptal edilsin. Türkiye işgale ortak olmasın. Lübnan'a orta doğuya asker göndermesin. Türkiye'nin İsrail büyükelçisi geri çekilsin.

Irak'ta ABD'nin yanında ülkeyi savaşa sokmaya çalışan AKP'ye karşı, 1 Mart Teskeresi'ni çöpe atarak kardeş kanı dökmeyeceğini haykıran halkımız bu katliama da sessiz kalmayacaktır. Çünkü bu katliama seyirci kalmak, bölgemizin karanlığa sürüklenmesine seyirci kalmak ve çocuklarımıza karşı suç işlemektir. Gün direnen Filistin ve Lübnan halklarının yanında olma günüdür.

Emperyalistlerin, Siyonistlerin amaçlarına ulaşmaması için Filistin ve Lübnan halkının yaşaması için, bir kutu ilaç, bir kutu çocuk maması, bir paket kuru gıda ile sende dayanışmaya, yardım kampanyasına katıl" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.09.2006 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Halkevi Yardım Kampanyasını Ba...
 » Hopada İsrail Saldırıları Protesto...
 » Höc, Basın Açıklaması Yaptı...
 » Bayar Şahin Yardım Toplama Çadırınd...
 » Chp Gençlik Kolları Menemen’i Ve Ma...
 » Artvin Semalarında Barış Sesi Yükse...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » Hopa Chp İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş...
 » Hopa’da Sokak Hayvanları Sahipsiz K...
 » Hopa'da İsrail'in Yaptığı Katlıam P...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » Hopa'da Halkevleri Nato Toplantısın...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Artvin Chp Merkez İlçede Yücel Kurt...
 » Artvin Sp “Patriot Füzeleri Tehlike...
 » Yıkıma-talana-gaspa Karşı Elele Ver...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...