Artvin İl Emniyet Müdürü Emekli Oldu

01/09/2006 20:01

Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Yaş Haddinden Emekliye Ayrılan Artvin Emniyet Müdürü Orhan Ekinciye Artvin Ordu Evinde Veda Yemeği Verdi.

Haber: Hayati AkbaşYemeğe, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu'nun yan ısıra, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Orhan Ekinci, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, Adli Yargı ve Adalet Komisyon Başkanı Ramazan Akyol, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Birol Şimşek, 6. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Nihat Kaptan, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün ile bazı daire amirleri ve davetliler katıldı.

Veda yemeği, Emniyet Müdürü Orhan Ekinci'nin Artvin'de görev yaptığı süre içerisinde yer alan fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterisi ile başladı. Yemekte bir konuşma yapan Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, " Ben bu gecenin hiç gelmeyeceğini düşünüyordum. Bundan 8 ay önce Artvin'de göreve başladığım gün Emniyet Müdürümüzün 1 Eylül'de görevinin biteceğini biliyordum. Bu gecenin hiç gelmeyeceğini yani 1 Eylül hiç gelmeyecek diye düşünüyordum. Müdür bey bizim için hem kendimizi 1 Eylül'e şartladığımız için hemde kendisinin şahsında hayata, göreve bakış açısından dolayı Artvin'de ifade ettiği anlam itibarıyla bizim için sadece bir emniyet müdürü değil hemen hemen her konunun istişare edildiği her toplantının olmazsa olmaz kişisi, davetlisi, konuğu, tabiri caizse beni mağdur görsün Artvin'in kahyasıdır. Bir şekilde gönlümüzün muhtarıydı. Muhtar kelimesini sözlük anlamı itibarıyla söylüyorum. Bizim duygu dünyamızda, his dünyamızda hatta görevle ilgili karar alma sürecindeki iradi yollarda da ihtiyar sahibiydi. Hemen hemen her konuda bir şekilde reyi vardı. O bakımdan muhtarı bu kelime anlamı ile kullandım. Fakat bir şekilde müdür bey gibi duygusal yönü ağır olan insanlar hep gönlüne yaslanarak yaşarlar. Onların kendi kahırlarını kendileri çeker. Siz onları hep bu şekilde neşeli görürsünüz. Her zaman bulunduğu yeri, bulunduğu ortamları doldururlar. Bazı tablolar görürsünüz, manzara tabloları gibi. Her tabloya bir anlam katan şey vardır. Örneğin, orman manzarası tablosu onun içerisinde küçücük bir ev o tablonun anlamını değiştirir. Bir bozkır görürsünüz, bozkırdaki küçücük bir ağaç tek başına o tabloya farklı bir anlam katar insanlarda öyledir. Bulunduğu yeri bir tablo gibi alır kaldırır. Oradaki herkesi duygusal anlamda maiyetiymiş gibi tabloya yerleştirir. Kendisi tablonun gerisinde bir atmosfer oluşturur. Bunu onu kaybedince anlarsınız. Onun yanındayken hiç hissedemezsiniz. Böyle soluduğumuz hava gibi onların dostluğu, arkadaşlığı hatta çok zaman onlara varlığından dolayı kızarsınız. O insanları kaybedince, o insanları bir daha yanınızda görmeyince üzülürsünüz, onları daha fazla değerlendiremedik. Niye daha fazla beraber olamadık ya da neden kalbini kırdık diye. Müdür bey bizim için, Artvin için öyleydi. Müdür beyin bir tavrı vardı. Ben bu yönünü devam ettirmesini diliyorum. Bundan sonraki hayatında da bu yönünü artırmalı ve devam etmesini diliyorum. Artık mutlulukları sadece dışarı gösterip, dertleri içeriye atan hep neşeli görünen ama üzüntüleri sadece içeriye alan içiyle paylaşan yönünü de değiştirmesini diliyorum. Zaman zaman dertlerini de dışarıya atsın çünkü onlar içeride çok ağır yük olur. Sadece gönlüne yaslanarak değil ara sıra dostlarına yaslansın, dertleri paylaşmak dostluk göstergesidir. Biz her zaman böyle bir dostluğa hazırız, eminim sizlerde hazırsınız. Sayın müdürüme bundan sonraki hayatında muhterem eşiyle birlikte başarılar diliyorum, yolun açık olsun müdür bey" diye konuştu.

Vali Aydoğdu'nun konuşmalarından oldukça etkilenen Emniyet Müdürü Orhan Ekinci'nin oldukça duygulanması gözlerden kaçmadı. Kendisinin çok duygusal bir insan olduğunu belirten Emniyet Müdürü Orhan Ekinci ise, " Benim çok duygusal bir insan olduğum söylenir. Ben gözyaşlarımı saklayan biri değilim. Milli görevlerde, çocukların geçit törenlerinde, kahramanlık şiirlerinde Artvin beni gerçekten ağlattı. Ama bunun çoğu duygusal ve mutluluk gözyaşları idi. Artvin'de üç kişiye özür borcum var. Bir belediye başkanına, ikincisi de Hakim Doğan beye ona da Fenerbahçe- Galatasaray maçlarından dolayı, üçüncüsü de Artvin halkına. Sözü fazla uzatmak istiyorum. Ben Artvin'i vatan bildim. Artvin'in dağlarını, bulutlarını, yeşilini sevdim. Özellikle insanını çok sevdim. " dedi.

Konuşmaların ardından Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu günün hatırası adına Emniyet Müdürü Orhan Ekinci'ye plaket verdi. Duygusal anların yaşandığı veda yemeği gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Artvin'de 26. 12. 2003 tarihinde göreve başlayan Emniyet Müdürü Orhan Ekinci, 1 Eylül 2006 tarihi ile yaş haddinden emekli olup, Artvin ilinden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.09.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin İl Emniyet Müdürü Orhan Ekin...
 » Artvin Polisine Araç Takviyesi...
 » Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi A...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Artvin’de Mhp Gövde Gösterisi Yaptı...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Cerattepe’de Maden Çıkacak, Murgul’...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Adli Yargı Ve Adalet Komisyonu Başk...
 » Kamilet Vadisi Hes’leri Meclis Günd...
 » Vova, Hemşin Ve Lazlar Üzerine Sohb...
 » Şavşat'ta Kurtuluş Coşkusu...
 » Şavşat'ın Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Ardanuç’ta Hes Gerginliği Devam Edi...
 » Bayraktutan Yusufeli’nin Yeni Yerle...
 » Akparti Artvin Milletvekili Kışla’d...
 » Bayraktutan Tbmm’de Bir İlke İmza A...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Ardanuç’un 3 Yıldızlı Gevhernik Ote...
 » Hopa’da Hdp Basın Açıklaması Yaptı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...