Arhavi'de Briç Şenliği Sona Erdi

27/08/2006 19:30

34. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali 2. Briç Turnuvası Sona Erdi

Haber: Necmettin Numanoğlu34. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali sona ermesine rağmen ilçedeki festival etkinliklerinin ardı arkası kesilmiyor. Arhavi'de eğitime verdiği destekle ile Arhavilinin gönlünde taht kuran Doğan Nişancı'nın genç yaşta hayata veda eden oğlu Türker Nişancı anısına düzenlenen "Briç turnuvası" sona erdi.

Arhavi Öğretmenevi Salonunda başlayan ve 2 gün süren Briç Turnuvası'na Türkiye'nin değişik illerinden ve yurt dışından 100 Briççi katıldı. Altay Spor Kulübü Eski Başkanı ve Briç Federasyonu Eski Başkanı Milli oyuncu Nafiz Zorlu, Salvador Assael, Bülent Aslan, Fikret Aydoğdu, Ümit Turan, İsmail Kandemir, Hakan Göksu, Ethem Ay, Volkan Denizci, Serap Carfi, Roset Davla gibi ünlü Briçcilerinde katıldığı Turnuvanın ödül törenine Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Arhavi Kaymakamı Ali Akça, Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'da katıldı.

Ödül gecesinde bir konuşma yapan Nafiz Zorlu bir konuşma yaparak organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Zorlu, "Arhavi ve çevre çok güzel. Arhavi doğa güzeli ama insanları daha da güzel. Zaten bizde bu güzel insanlara destek vermek için buradayız. Briç mantık ve analiz oyunudur. Analitik düşüncenin en yaygın şekilde geliştirildiği oyundur. Yerel yöneticilerin Briç sporuna ve bu tür organizasyonlara destek vermesini bekliyoruz. İnşallah seneye de burada olacağız" dedi.

34. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 2. Geleneksel Arhavi Briç şenliği ödül gecesinde Arhavi Majörler Kulübü tarafından Milletvekili Çorbacıoğluna, Kaymakam Ali Akça'ya, Belediye Başkanı Musa Ulutaş'a ve işadamı Doğan Nişancı'yada verdikleri destek için birer plaket verildi. Daha sonra Turnuva Birincisi İsmail Kandemir- Gökhan Yılmaz, ikinci Nafiz Zorlu ve Bülent Aslan ikilisi ve üçüncü gelen Alaaittin Albayrak ve Mustafa Kula kupa ve madalyaları verildi.

Turnuvada Mix. 1'ncisi Serap Carfi-Salvador Assael ikilisine de ayrıca ödül verildi.

Arhavi Majörler Kulübü oyuncularından Kenan Özşahin-Metin Özdemir ikilisi Arhavi birincisi, Sefer Gedik-Mustafa Özgül ikinci ve Ufuk Takaz-Fikret Koloğlu da üçüncü geldiler. Arhavi Majörler Kulübü Arhavi'dende ilk 3dereceye giren oyuncularına plaket ve madalya verdi.

Briç Turnuvası organizasyonunu üstlenen Arhavi Majörler derneği başkanı İsmet Özdemir turnuvanın sona ermesi nedeniyle yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Arhavi Majörler Briç Kulübü tarafından düzenlenen 34. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında ki 2. Briç turnuvamız dolu dolu gecen 2gün sonrasında sona erdi. Bu Briç şenliğini 2004 yılında elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden değerli Briç sever kardeşimiz Türker Nişancı adına düzenledik. Turnuvamızın organizasyonuna katkı da bulunan her kese huzurunuzda teşekkür ediyorum. Arhavi'mizin sanata, kültüre ve bu tür etkinlikle verdiği önemi buradan tüm Türkiye'ye ve ülke sınırları dışında yaşayan Briç severlere duyurnmak istiyoruz. İstenildiği zaman demek ki böylesine güzel etkinlikler de yapılabiliyor. Briç sever dostların birlik ve beraberliklerini ve burada kurdukları dostlukları daha ileri noktalara taşımasında umarım bizlerinde naçizane bir katkısı olmuştur. Sizleri gelecek yılda aramızda görmek istiyoruz. Hepinize ayrıayrı teşekkür ediyoruz" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.08.2006 tarihinde Necmettin Numanoğlu tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi'de Briç Şenliği Sona Erdi...
 » Arhavi'de Etkinliklerin Ardı Arkası...
 » Arhavi Briç Turnuvasına Ev Sahipliğ...
 » Arhavi 16–17–18 Temmuzda Briç Ustal...
 » 7. Arhavi Tahsin Çarmıklı Briç Turn...
 » Briç Ustaları Arhavi'de Kozlarını P...
 » Briç Ustaları Arhavi'de Kozlarını P...
 » Türkler 40 Ülkeye Vizesiz Gidebiliy...
 » Gelenekler Yeniden Yaşatılırken, Ya...
 » Hopa, Briç Turnuvası'na Ev Sahipliğ...
 » Baba Oğlunu Unutmuyor...
 » Kemalpaşalı Bayanlar Çoştu....
 » Arhavi Briç Turnuvasına Ev Sahipliğ...
 » Artvin Sinema Günlerinde Ünlülerle...
 » Hopa'da Şampiyonun Adı Belli Oldu;...
 » Arhavi Briç Turnuvasına Ev Sahipliğ...
 » Hopa’da Nefes Kesen Plaj Voleybolu...
 » Sınırlar Ötesinde Örnek Dayanışma...
 » Artvin “Vı. Mantık Çalıştayı’na” Ev...
 » Arhavi’de Bir Hamsi Şöleni De Aryad...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...