İlginç Bir Kurtarma Operasyonu

10/08/2006 21:04

Ambulans, Uçurumdan Çıkarılmaya Çalışılan Kişiyi Bırakıp Nereye Gitti?

Haber: Nurbay UstaSinir krizi geçirerek kendini yaklaşık 300 metrelik uçurumdan aşağı atan şahıs vatandaşlar tarafından oldukça ilkel yöntemlerle karga tulumba çıkarıldı.

Artvin'in Hamamlı köyünden İbrahim Öztürk (60) adlı bir vatandaş kendisiyle bir konuyu görüşmek için gelen kişilere sinirlenerek, kendisini köyün altından geçen varyant baraj yolu mevkiinde 300 metrelik uçurumdan aşağı attı. Yoldan metrelerce aşağı yuvarlanan İbrahim Öztürk, karayolunda olayı görüp araçlarından inen vatandaşlar tarafından oluşturulan uzun iplere bağlanarak çıkarılması ilginç görüntüler oluşturdu. Sinir krizi geçirerek uçurumdan ölüme atlayan İbrahim Öztürk'ü vatandaşlar iple bağlayarak kayalık alandan yukarı sürütülerek çıkardı. Vatandaşların kurtarma çalışmaları esnasında olay yerinde bulunan bir Ambulans şoförü aracından inerek bir süre olayı ve vatandaşların kurtarma çalışmalarını izledikten sonra olay yerinden uzaklaştı. Uzun bir uğraştan sonra İbrahim Öztürk'ü çıkaran vatandaşlar olay yerinden gitmiş olan Ambulansa, "Bu ne rezalet, bu nasıl bir sorumsuzluk, yaralıyı almadan gitmek bir cinayettir" dediler. Bizler olay yerine gittiğimizde bir Ambulans Karayolunun kenarında bekliyordu. Yaralı vatandaş çıkarıldıktan sonra Ambulans'ın orada olmadığını gördük. Ayrıca görevi icabı Artvin'den Ardanuç'a dönmek üzere olan Ardanuç Kaymakamı Mustafa Gündüz'de olay yerinde durarak kurtarma çalışmalarını sonuna kadar izledi. Ardanuç Kaymakamı Mustafa Gündüz hemen olayı Vali Yardımcısına, İl Jandarma Alay Komutanlığı'na ve İl Sivil Savunma Müdürlüğü'ne haber vererek gereğini yaptı. Kaymakam, vatandaşların yaralı vatandaşı iple sürütülerek karga tulumba çıkarmasının yanlış olduğunu da vurguladı. Kaymakam Gündüz çalışmalara yardımcı olarak vatandaşların takdirini toplarken olay yerindeki Ambulans'ın neden bir süre bekleyip daha sonra yaralıyı almadan uzaklaştığına kimse bir anlam veremezken tepkilere neden oldu.

Edinmiş olduğumuz bilgiye göre, olayın adli bir vaka olarak değerlendirilerek işlem yapıldığı, olay yerinde bulunan biri banka müdürü olduğu söylenen bazı kişilere İbrahim Öztürk'ün oğlu ve yakınları tarafından tepki duyuldu.

Yaralı bir şekilde uçurumdan çıkarılan İbrahim Öztürk oğluna ait minibüsle Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından Ambulans'la Rize Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'ne sevk edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.08.2006 tarihinde Nurbay Usta tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Trafik Kazası...
 » Esenkıyı Tüneli Girişinde Kaza...
 » Eski Arhavispor Kulüp Başkanı Yayla...
 » Yolu Kapalı Köydeki Hasta Kurtarıld...
 » Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş...
 » Artvin Kafkasör Dağ Evleri Engellil...
 » Borçka - Macahel Yolunda Tur Minibü...
 » Artvin Halkı Cerattepe’de...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » 112'nin Önemi Bir Kez Daha Anlaşıld...
 » Helikopterle Umuda Uçtu...
 » Şavşat'taki Yangına Tepki Sürüyor...
 » Artvin’de 112 Acil’ciler Toplandı...
 » Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 Yen...
 » Milli Eğitim Camiası Yasta...
 » Hopa'da Trafik Kazası: 1 Ölü...
 » Artvin Valisi Kalkan, Artvinlileri...
 » Arhavi Devlet Hastanesine Bir Deste...
 » Gürcistan'a Ambulans Hibe Edildi...
 » Vali Aydoğdu :"112 Acil Servise Ası...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...