Çevre Haftasında Kafkasör Temizlendi

10/06/2006 17:28

Artvin Valiliği Tarafından Çevre Bilincinin Oluşturulması Ve İlginin Arttırılması İçin Kafkasör'de Doğa Yürüyüşü Ve Çöp Toplama Yarışması Yapıldı.

Haber:Artvin'de Çevre Hatası etkinlikleri kapsamında Kafkasör mesire alanında önce doğa yürüyüşü yapan yüzlerce çevreci daha sonra temizlik yaptı.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Kafkasör mesire alanındaki parkurda düzenlenen doğa yürüyüşüne Artvin Vali Vekili Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı Emin Özgün, İl Müftüsü Ömer Taşcıoğlu, İl Çevre ve Orman Müdürü Etem Boz, Orman Bölge Müdürü Mustafa Meydan, Artvi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özer, Yeşil Artvin Derneği başkanı Erdoğan Gazihan ile Orman Spor Kulübü izcileri, Jandarma, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kafkasör mesire alanında bir konuşma yapan İl Çevre ve Orman Müdürü Etem Boz, böyle bir etkinlikle çevre bilincini geliştirmeyi, kişiler arasında dostluk ve arkadaşlık bağlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Ardından Orman Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan Orman İçi yürüyüş Parkurunda yürüyüş yapan katılımcılar daha sonra hep birlikte Kafkasör mesire alanını temizlediler. Ayrıca İl Çevre ve Orman Müdürlüğü etkinlik kapsamında ödüllü çöp toplama yarışması düzenledi. Yarışma sonunda erkelerde Ferit Dehşet 27 kilo çöp toplayarak birinci oldu. Çiğdem Candan ise 15 kilo çöp toplayarak bayanlar çöp toplama yarışmasının birincisi oldu. Grup halinde yapılan çöp toplama yarışmasında ise, Artvin İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Hareket C-Timi ekibi birinci, Orman Spor Kulübü izcileri de 2'nci oldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Etkinliğe katılanlar daha sonra hep birlikte horon oynayarak eğlendiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.06.2006 tarihinde tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Kafkasör'de Çevre Etkinliği...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » İstanbul'da Artvinliler Piknikte Bu...
 » Yetenek Avcısının Yolu Bu Defa Hopa...
 » Başkan Bakırcı'dan Taşlıdere Müjdes...
 » Yusufeli'ne Yüksekokul Müjdesi...
 » Deriner Barajını Ve Sular Altında K...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 3. Bahar...
 » Türkiye Kano Şampiyonası Yusufeli’n...
 » Hopa'da Jeep Safari Ve Kuş Gözetlem...
 » Artvin Valisi Kalkan Bir Güne 3 İlç...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Arhavi'de Kurtuluş Coşkusu Yaşandı...
 » Artvinli Öğretmenlerin Becerisi Beğ...
 » Hopa Chp İlçe Kongresi Gövde Göster...
 » Yusufeli Barajının İptalini İstedil...
 » Artvin'de Konferans...
 » Artvin'de Küçükler Grup Voleybol Mü...
 » Çay Üreticileri İsyanda...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa Bir Değerini Daha Kaybetti...
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...