Sarp Gümrük Kapısı'nda Bu Kezde Kamyon Enselendi

30/05/2006 15:41

İstanbul'dan Azerbaycan'a Kaçırılmak İstenen Çalıntı Kamyon Sarp Kaçakçılık-istihbarat-narkotik Ekiplerince Yakalandı. Araç Şoförü R.ü. Göz Altına Alındı.

Haber: Turan ŞentürkSon bir ay içinde Sarp Gümrük Kapısı çok hareketli günler yaşıyor. İstanbul'dan Azerbaycan'a kaçırılmak istenen 26 kilo altından sonra , Gürcistan'dan Türkiye'ye sokulmak istenen binlerce çakmak, Bal, Rus votkası, Spor ayakkabısı yakalanmasının ve 4 gün önce de Gürcistan'a kaçırılmak istenen çalıntı Mercedes otomobilden sonra şimdi de çalıntı kamyon yakalandı.

Karabük nüfusuna kayıtlı R. Ü. (41) yönetiminde İstanbul'dan Azerbaycan Bakü şehrine giden SU 975 plakalı kamyonun Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük işlemleri sırasında Sarp Kaçakçılık-İstihbarat ve Narkotik ekiplerince aracın evraklarında yapılan inceleme sonucu sahte olduğu anlaşıldı. Aracında çalıntı olduğu şüphesiyle kamyona el kondu. Araç sürücüsü R. Ü. göz altına alındı.

Olay şöyle gelişti: Araç gümrükte geçiş sırasında aracın Almanya'dan alınıp Azerbaycan Bakü'ya gideceğini, Türkiye'den transit geçiş yaptığını söylemesi üzerine, araştırma yapan Sarp Kaçıkçılık İstihbarat-Narkotik ekipleri aracın Edirne İpsala gümrüğünden geçiş yapmadığı anlaşılınca, araç hakkında sahte evrak düzenlendiği ortaya çıktı. Bunun üzerine ekipler araç üzerinde motor ve şase numaralarında yaptıkları incelemede numaraların birbirini tutmadığı görüldü. Aracında çalıntı olduğu ve Azerbaycan'a kaçırılmak istendiği ortaya çıktı. Araç şoförü R. Ü. verdiği ilk ifadede, aracı İstanbul'da kendisini tanımadığı Azeri bir kişiden alıp 1200 dolar karşılığında Bakü'ya götürmek istediğini, kendisine vekalet verdiğini söyledi. Göz altına alınan Araç şoförü, R. Ü. Hopa Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilirken, kamyon aracı motor ve şase numaralarının tespiti için Trabzon KTÜ'ne gönderildi. Aracın çalıntı olmasına karşın kime ait olduğu da geniş çapta araştırılıyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 30.05.2006 tarihinde Turan Şentürk tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Mercedes Marka Otomobil, Sarp Sınır...
 » Sarp Sınır Kapısında Çalıntı 3 Araç...
 » Sarp'ta Kaçak Votka Operasyonu...
 » Çalıntı Lüks Araç Gürcistan'a Kaçır...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...
 » Hopa'da Jeep'in Bagajından Donmuş E...
 » Araç Muayeneleri Artık Arhavi'de De...
 » Sarp Sınır Kapısında Kaçakcılara Ge...
 » Sarp'da Bu Defa Da Bal Ele Geçirild...
 » Sarp'ta Kaçakçılığa Yine Geçit Veri...
 » Sarp Sınır Kapısında Akıl Almaz Kaç...
 » Çin Malı Giysileri Türkiyeye Sokar...
 » Bir Bu Noksandı...
 » Sarp Sınır Kapısı’nda Silah Ve Merm...
 » Yolcu Otobüsünde 2.800 Paket Gümrük...
 » Artvin'de 13 Bin 185 Litre Kaçak Ma...
 » Uyanıklar Sarp'ı Geçemedi...
 » Sarp'da Bu Defa Da Kaçak Sigara Ele...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda Gümrükçüler K...
 » Sarp Sınır Kapısında Yine Kaçak Sig...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...