Hopa'yı Yine Seçim Heyecanı Sardı

27/05/2006 08:33

Orta Hopa Mahallesindeki Muhtarlık Seçimlerinde Heyecan Tırmanıyor.

Haber: Hayati AkbaşHopa'nın büyük mahallelerinden biri olan Orta Hopa Mahallesi muhtarı Engin Özgüven'in muhtarlıktan istifa etmesi ile boşlan muhtarlık koltuğunu doldurmak için 4 Haziran Pazar günü seçim yapılacak.

Orta Hopa Mahallesinde 4 Haziran'da yapılacak seçimlerde oy kullanma hakkına sahip seçmen sayısı ilçe seçim kurulu tarafından 1900 olarak tespit edildi. Orta Hopa'da iki ayrı noktada kurulacak 6 sandıkta oy kullanacak seçmenler iki muhtar adayından birini muhtarlık koltuğuna oturtacak. Bülent İşgören ve Kadir Ural'ın aday olduğu seçimlerde karşılıklı saygıya dayalı seviyeli bir seçim atmosferi yaşanıyor Orta Hopa'da.

BÜLENT İŞGÖREN, "BİZ HİZMET İÇİN VARIZ" DEDİ.

Orta Hopa Mahallesi muhtarlığına aday olan isimlerden biri olan Bülent İşgören Hopa'da herkesim tarafından tanınan bir sima. Hopa'da serbest ticaretle uğraşan Bülent İşgören doğma-büyüme Orta Hopalı. Orta Hopa Mahallesinin Hopa'nın en büyük mahallelerinden biri olduğunu ifade eden Bülent İşgören, "Biz içinde 24 saatimiz gecen mahallemizin sorunlarını biliyoruz. Bizim temel hedefimiz her birimde görev yapan yetkili durumda olan amirlerimizi ve belediye başkanımızı mahallemize getirerek, mahallemiz de var olan sorunları yerinde göstererek çözüm yollarını birlikte üretmektir. Biz göreve başladığımız andan itibaren muhtarlık binamız mesai saatleri içinde devamlı açık tutulacak ve vatandaşımızın işlerli en seri şekilde yerine getirilecektir. Mahallemizin sosyal, sportif ve kültürel-sanatsal faaliyetlerin yürütülmesinde yeni bir bakış açısı getireceğiz. Gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarmanın uğraşı içinde olacağız. Hopa'mızdan çıkmış değerli işadamlarımızın doğup büyüdükleri bu topraklara yatırım yapmaları konusunda ilçede faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışma yaparak çağrı yapacağız. İlçemizin temel gelir kaynakları arasında çay geliyor ama bu arada balık unutuluyor. Hopa'da balıkçılık sektörünün sorunlarını, ihtiyaçlarını ve bunun Hopa lehine ve özelliklede Orta Hopa'mıza artı değer olarak neleri, nasıl kazandırabileceğimizin çözüm yollarını üretmeye çalışacağız. Sokak ve caddelerimizin yol-elektrik vb. sorunlarımızı yerel yönetim ve ilgili kurumlar ile gireceğimiz sıcak diyalog ile çözme noktasında azami çaba harcayacağız" dedi.

Orta Hopa Mahallesi muhtar adayı Bülent İşgören genç olmanın verdiği heyecan ile çok yönlü düşüncelere sahip. Peş peşe sıraladığı projelerinin hepsine baktığımızda mahallesinin temel ihtiyaçlarını çözmeyi amaç edinmiş ama en önemlisi mahallenin sosyal yaşantısına yönelik bakış açıları. Park yerlerinin oluşturulup yeniden yapılanmasından tutun, çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetleri yürütmek istiyor. Hopaspor'un grupda kalmasına sevindiklerini, muhtar seçildiği takdirde Orta Hopa'nın bir bütün olarak takımlarını sahiplenme anlamında çalışma içine gireceğini ifade ederek, "Hopa'ya farklı bir bakış, farklı bir muhtarlık havası estirmek için bu göreve talip olduk. Biz hep isteyen değil, ne istediklerini bilen, istediklerini halkı ile birlikte tespit edip bunu halkı adına isteyecek ama bu istemeyi de inatla takip edecek ve çözüme ulaştıracak bir muhtarlık yapacağız" dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.05.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Seçimin Galibi Bülent İşgör...
 » Hopa'da Seçim Heyecanı Dorukta...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 2009-2010...
 » Artvin Akparti Milletvekili Kışlada...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Seas X Türkiye 14-22 Eylül Etkinliğ...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Artvin Tek Yürek Oldu...
 » Hopa Belediyesi Yol Betonlamaya Dev...
 » Arhavi Yolları Betonlanıyor...
 » Hopa'lı Minik Öğrencilerde Gazeteci...
 » Türkiye'nin Gündemi Artvin'de Tartı...
 » Kadir Topbaş Ve Beraberindekiler Va...
 » Hopalı Akademisyenden Yeni Bir Proj...
 » Ak Parti Adayı Sinan Altunsoy Ortah...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Ttso Meslek Komiteleri Toplantısı Y...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Yangın Mağduru Aileler Köylerini Te...
 » Artvin Gençlik Ve Spor İl Müdürü Do...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...