On Birinci Kalkınma Planı Hazırlıkları İstişare Toplantısı

14/02/2018 09:49

Artvin’de On Birinci Kalkınma Planı Hazırlıkları İstişare Toplantısı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliğince koordine edilen ve Kalkınma Bakanlığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından 2019-2023 yıllarını kapsayacak On Birinci Kalkınma Planı'nın hazırlıkları kapsamında istişare toplantısı yapıldı.

Artvin Merkez’de bulunan bir otelin toplantı salonunda Artvin Valisi Ömer Doğanay başkanlığında yapılan toplantıya, Artvin belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğanay, kalkınma, ekonomi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için kalkınma planın çok büyük önem arz ettiğini söyledi.

On Birinci Kalkınma Planının hazırlanmasına farklı fikir ve farklı projelerle katkıda bulunmak için bu toplantıda bir araya geldiklerini belirten Doğanay, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Doğanay, "Tabiri caizse 81 ilde millet olarak bir ev ödevi hazırlıyoruz. Kendi ajandamızı, kendi yol haritasını hep beraber çiziyoruz. Bizde Artvin’den Türkiye’nin kalkınma planına katkıda bulunacağız. " dedi.

Millet olarak bize yapamazsınız dedikleri her şeyi bir biri hayata geçirdiklerini kaydeden Doğanay, "Bugün hava yolu ulaşımında Türk Hava Yolları'yla dünya birincisiyiz. Dünyaya dizi ihracı konusunda dünya ikincisiyiz. Özünde sevgi, saygı ve barış olan kültürümüzü tüm dünyaya anlatıyoruz. Türkiye yükselen bir değer. Güneşin yükselmesini görmek istemeyenler, güneşe gözünü kapayanlarda olsa bu güneş yükseliyor. Ülkemizin yükselmesini hepimizin katkı vermesinin elzem olduğunu düşüyorum. " diye konuştu.

2018 yılı sonunda 10’uncu 5 yıllık kalkınma planı süresinin dolacağını ve 11'inci 5 yıllık kalkınma planına hazırlık amacıyla bu toplantıların bütün ilerde düzenlendiğini belirten Doğanay, "Bu kalkınma planlarıyla ülkemizin ve vatandaşlarımızın öncelikli hedefleri belirleniyor. Türkiye'nin 2023 hedefleri var ve bu hedefleri tutturabilmek için temel önceliklerimizi çok iyi bilmemiz lazım. " ifadelerine yer verdi.

Daha sonra DOKA yetkilisi Harun Göçer tarafından katılımcılara yönelik kalkınma planı toplantıları hakkında bilgiler veren bir sunum yapıldı.

Toplantıda, Kalkınma Bakanlığı tarafından belirlenen 17 kalkınma başlığı toplantıya katılanlarca oylanarak kalkınmada öncelikli ilk 5 konu belirlendi.

Oylamada eğitim, tarımsal kırsal kalkınma, demokrasi-adalet-güvenlik, ekonomik istikrar ve enerji ilk 5 arasına girdi.

Toplantı oylama ile belirlenen kalkınmadaki öncelikle 5 konu üzerine fikir alış verişiyle sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, Hopaspor Kulubü’nün F...
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Artvin Tanıtım Günleri Sona Erdi...
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » Pataradze ’den Başkan Kocatepe’ye Z...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Artvin’de “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöl...
 » İstanbul'da ‘3. Artvin Tanıtım Günl...
 » Koop 2017 Fuarı...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Ankara’daki Koop 2017 Fuarı Sona Er...
 » Gönül Köprüleri Projesi...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Bakan Mehmet Özhaseki Artvin’de Ziy...
 » Hopa’da Düzenlenen Hamsi Şölenine İ...
 » Vali Doğanay, Trabzon Artvinliler D...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Doka Yönetim Kurulu Toplantısı...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...