Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük Sevinç Yarattı

12/02/2018 12:49

Artvin Hopa Sporun Zor Deplasmanmaçlarındanbiri Olanığdır’dan 3 Puanla Dönülmesi İlçe ’de Sevinç Yarattı.


Haber: Hayati AkbaşArtvinHopaspor’un ikinci devrede zor deplasmankarşılaşmalarından biri olarak kabul edilen Iğdır karşısındaalınan 1-0’lik galibiyet camiada büyük sevinç yarattı. Başkan Mubin Çakmak ve Yönetim Kurulu üyelerinin büyükçoğunluğunun takip ettiği karşılaşmaya Hopa’dan otobüslerle giden taraftarlar da kendilerine ayrılan bölümde maç boyunca takımlarınıdesteklemeleri takımada saha da büyük moral verdi.

Karşılaşmayahızlı başlayanHopa spor ilk devrenin başlarında Fidels İria’nin ayağından bulduğu golle deplasmanda 1-0 üstünlük sağladı. Karşılaşmada oyundan kopmayan Hopa spor peşpeşe rakip kaleye yüklenmeye devam etti. İlkdevrenin son dakikalarında ceza sahası içinde bir pozisyonda hakemHopa spor lehine bir penaltı verdi. Hopa sporoyuncularındanFazlı’nın kullandığıpenaltıyıIğdır kalecisi kurtarmayıbaşarınca da ilk devrede Hopa sporun 1-0’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkincidevrede de ev sahibi Iğdır spor beraberlik golü için Hopa spor kalesine yüklensede istediği golü bulamayınca sahadan3 puanıattığı 1 golle bulan Hopa sporaltın değerinde 3 puanı alan taraf oldu.

Karşılaşma sonrası yönetim, futbolcular ve taraftarlar galibiyet sevinci yaşarken, bu haftayı BAY geçecek. Hopa sporlu futbolculara 1 haftalık izin verilirken, il dışına gidecek futbolcuları da başkan Mubin Çakmak iğdir havaalanındanArtvin uçağı ile yolcu etmesi büyük takdirtopladı.

Başkan Mubin Çakmak galibiyetsonrasıyaptığı açıklamada teknik heyet ve futbolcuları kutladı ve fedakâr ve cefakârHopa spor taraftar gruplarına da “bu galibiyette sizinde önemli payınız var. Sizlerede yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakmak “Biz hep dedik, Hopa spor her geçengün daha iyi olacak diye. Camia olarak kenetlendik. Artvin takımına sahip çıktı, Hopa takımına sahip çıktı, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıztakımlarına sahip çıktı, Hopalı çokdeğerli işadamlarımıztakımımıza sahip çıktı. İşte bu yaratılanpozitif enerji ve ruh sahada da karşılığını buluyor.

Kalan her maçımız zor ama biz zoru seven ve başarıya odaklanmış bir kadroya ve camiaya ya sahip olduğumuz sürece de Şampiyonlukhedefine odaklanmışHopa spor buhedefe yürüyecektir. Bu gün saha da yüreklerini ortaya koyarak oynayan tüm oyuncularımı birkezdaha kutluyor, bileklerinin hakki ile kazandiklari3 puan için alınlarından öpüyorum.

Türkiye Hopa’yı ve Hopa sporu seviyor, Spor camiası Hopa sporunbaşarısını hemsahadave hemde tribünlerde apayrı bir heyecan getireceğineinanıyor. 7’sinden 70’ine, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine her maçında tribünleri dolduran en az 5 bin taraftarı ile karşılaşma boyunca takimini destekleyen taraftar spor camiasına da büyükheyecan yaratmaya devam ediyor. Tekrar camiaya yönetimkurulu arkadaşlarımadına teşekkür ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaspor Erzurum Kampını Tamamladı...
 » Ciner Grubu Halı Saha Futbol Turnuv...
 » Serender Restaurant’tan Hopaspor’a...
 » Hopaspor’da Zagnos Hazırlıkları Dev...
 » Artvin Hopaspor Iğdır Araspor'a Acı...
 » Hopaspor’da Transfer Atağı Devam Ed...
 » Hopaspor’da Yeni Dönem Başladı...
 » Rüya Takımdan İstanbul Galibiyeti...
 » Hopaspor’da Transferler Sınır Ötesi...
 » Hopaport Futbol Takımı Yarı Finalde...
 » Artvin Hopaspor Yönetimi Hopaport’u...
 » Vali Doğanay’ın Artvin’de Futbol Tu...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Hopaspor Galibiyet Serisine Devam E...
 » Hopaspor Yeniden Bal Liğinde...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Kulüp Başkanı Mubin Çakmak...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...