Bayraktutan Cankurtaran Tüneli’nin Peşini Bırakmıyor!

10/02/2018 09:49


Haber: Hayati AkbaşCHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yapımı yılan hikâyesine dönen Cankurtaran Tünelini hakkında TBMM başkanlığına soru önergesi verdi.

Bayraktutan soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “29 Ekim 2010 tarihinde temelini attığınız Artvin - Hopa Cankurtaran tünelinin temel atma töreninde yapmış olduğunuz konuşmada şöyle demiştiniz “… Böylece sizlerin yarım asırlık hasretinizi sona erdiriyoruz. Ferhat’ın Şirin ile buluştuğu gibi bu tüneller Hopalılar Berçkalılarile, Artvinliler, Ardahanlılar ve Erzurumlularla buluşacak. Artvin’in kaderini üç yıldan kısa bir süre sonra bu tünel bitecek ve Türkiye’nin en uzun olma özelliğini taşıyacak” şeklinde yapmış olduğunuz konuşmanızın sonunda 910 günde tamamlanması gereken projenin daha erken tamamlanabilmesi için projenin yüklenici firma temsilcileri Bilal Çelik ve Esat Ulu’yu kürsüye çağırarak firma temsilcileri ile pazarlık yaptığınız ve tünelin iki yıl iki ayda tamamlanması sözünü aldığınız bütün kamuoyunun bildiği bir gerçektir.

Konu ile ilişkin TBMM’de vermiş olduğum Yazılı Soru Önergeleri, Genel Kurul Konuşmaları, Meclis Araştırma Önergeleri neticesinde 16 Aralık 2017 tarihinde Ak Parti Artvin İl Kongresinde “… Önümüzdeki Ocak ayının sonunda açılıyor… İnşallah Ocak sonu açılışını yapacağız. ” ifadelerinize rağmen Şubat ayının ikinci haftasında dahi cankurtaran tünelinin trafiğe açılmadığı aşikardır.

Bu bağlamda;

1- Cankurtaran tüneli neden açılamamaktadır?

2- Türkiye Cumhuriyetinin Ulaştırma Bakanını ve şuan Başbakanını defalarca yanıltan kimdir? Neden vermiş olduğunuz hiçbir tarihte Cankurtaran tüneli açılmamıştır?

3- Cankurtaran tünelinin ihale bedeli ne kadardı? Bugüne kadar ne kadar harcama yapılmıştır? Aradaki zararın sorumluları kimlerdir?”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan’dan Hükümete Rahat Yok...
 » Türkiye'nin En Uzun Tünelinin Temel...
 » Cankurtaran Tüneli Ve Cerattepe’nin...
 » Cankurtaran Tüneli Açılışı Yine Bir...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Chp’li Vekil Bayraktutan Kendi Reko...
 » Yaşanan Her Sıkıntıyı Meclise Taşım...
 » Seçime Sayılı Günler Kala Bayraktut...
 » Bayraktutan’ın Temposu Bölgeye Mora...
 » Cankurtaran Tüneli Bir Kez Daha Mec...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelini So...
 » Şavşat Tbmm'de...
 » Bayraktutan Ardanuç İle İlgili Mecl...
 » Bayraktutan Ne Olacak Bu Ardanuç-ar...
 » Bayraktutan’dan Enerji Bakanına Bir...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...
 » Bayraktutan Bakan Binali Yıldırım'a...
 » Bayraktutan'dan Bakan Taner Yıldız'...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...