Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası Başlıyor

09/02/2018 22:53


Haber: Hayati AkbaşArtvin Kafkasör Yaylasında 10-11 Şubat tarihlerinde yapılacak TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası öncesinde Artvin Valiliği Kafkasör Yaylası Sosyal tesislerinde tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, federasyon temsilcileri ve sporcular katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe toplantının açılışında yaptığı konuşmasında sporun ekonomi ve turizm gibi farklı amaçlara hizmet eden bir güzellik olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “ Özellikle yazları plaj sporları, kışları kar sporları, spora yönelik algıyı olumlu anlamda ekonomiye katkı anlamında güzelleştirdi. Federasyona bu organizasyonu Artvin’e verdiği için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en temiz havasına sahip Artvin’de sporcuları ağırlamak bizleri çok mutlu ediyor. Önümüzde ki sene ve sonra ki yıllarda da Türkiye şampiyonaları Artvin’de olacak. Daha da önemlisi Avrupa elemleri Artvin’de olacak.

Doğa cenneti Artvin’de ki bu turnuvanın sporcuların ve federasyon temsilcilerinin damağında güzel bir tat bırakacağından eminim. Yemyeşil bir ormanın içinde beyaz kar örtüsüyle kaplı bir cennetten bahsediyorum. İyi ki buradasınız, iyi ki sizler geldiniz ve Artvin’i tanıdınız. Bu şehre renk kattınız. Artvin sporla spor turizmi ile geçeğini arayan bir kent, bu gördüğünüz yer 1200 rakımlı tam orta yükselti kampı. Burası turizm alanı ilan edildi. Burada bir salonla birlikte, salon sporlarına ferdi sporlara, birkaç küçük futbol sahası ile birlikte de, futbol takımlarına kamp merkezi olacak bir yer” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş, ise “Artvin’de yapılacak TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonasında birinci olan takımlar Türkiye’yi Avrupa şampiyonasında temsil edecek. ” dedi.

Toplantında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aslandaş Türkiye Voleybol Federasyonu, 2018 yılı Kar Voleybolu sezonunun; 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde, Artvin Kafkasör tesislerinde yapılacak ve bu yıl TVF tarafından ilk kez düzenlenecek olan Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası ile başlayacağını söyledi.

Artvin’de böyle bir organizasyonu yapacak olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Aslandaş, profesyonelce yapılmış bir ön hazırlık çalışması yapıldığını tespit ettiklerini ve bunun turnuvaya da yansıyacağından emin olduğunu dile getirdi.

Aslandaş, “Kafkasör yaylası boğa güreşleriyle tanınan bir yer. Artık bundan sonra kar voleyboluyla da ünlenecek ve kalıcı olarak bu organizasyonlar Artvin’de gerçekleştirilecek. Bu potansiyeli gördükten sonra Artvin’e sadece Türkiye Şampiyonasını değil, kar voleybolunun Avrupa turlarından birini de getirebileceğimiz izlenimine vardık. Bu konuda ki çalışmaları bu akşamdan itibaren başlattık. İnşallah bizde Artvin’in tanıtımına spor yoluyla da olsa katkı sunarsak bundan çok mutlu olacağız. ” dedi.

Kar voleybolunun dünyada birkaç yıldır oynan yeni bir branş olduğunu kaydeden Aslandaş, “Son iki yıldır Avrupa Federasyonu Avrupa turu şeklinde organizasyonlarla bunu Avrupa’da 7-8 ülkede oynatıyordu. Türkiye’de İtalya ve Avusturya ile birlikte en üst düzeyde kar voleybolu organizasyonlarını gerçekleştiren ülkedir. Kar voleybolunun geçen yıl olduğu gibi bu yılda iki Avrupa turunu Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Birinci Kayseri’de yapıldı. İkincisi de Mart ayı başında Uludağ’da yapılacak” diye konuştu.

Bu yıl ilk defa Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası düzenleneceğini belirten Aslandaş, Artvin’de yapılacak şampiyonada birinci olacak bay ve bayan takımların Türkiye’yi Avrupa Şampiyonasında temsil edeceğini söyledi.

Aslandaş 9 erkek, 6’da bayan voleybol takımının şampiyonluk için Artvin’de sahaya çıkacağını kaydederek konuşmasını tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kar Voleybolu Erciyes Etabı'nda Ödü...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » 2018 Kar Voleybolu Sezonu Kafkasör’...
 » Davutoğlu Artvin’de Artvinlilerden...
 » Artvin’de Ekonomi Ve Finans Paneli...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Tvf Kar Voleybolu Sezonu Kafkasör’d...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Chp Artvin’de Adaylarını Tanıttı...
 » Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçe...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Add Ölümünün 79’uncu Yılında Atatür...
 » Artvin’de Yaşam Alanlarımızı Savuna...
 » Artvin’de ‘biyokaçakçılıkla Mücadel...
 » Trac Artvin Şubesi Genel Kurulu Yap...
 » Kadir Topbaş, Artvin Valisi Kemal C...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...